Recetë e thjeshtë me sherbet me luleshtrydhe – Si të bëni sherbet me luleshtrydhe

Caitlin Bensel

Sherbeti i luleshtrydheve është një nga gëzimet e vërteta të verës – i ëmbël, freskues i freskët dhe plot shije frutash, garantohet se do të japë lehtësim maksimal në një ditë të nxehtë vere (si në 4 korrik!). Nga të gjitha ëmbëlsirat e shijshme me luleshtrydhe, lista e përbërësve të saj është një nga më të thjeshtat – vetëm luleshtrydhe, sheqer, limon, pak kripë dhe pak kohë.

A është sherbeti i njëjtë me sherbetin?

Njerëzit shpesh ngatërrojnë sherbetin dhe sherbetin, dhe me të drejtë. Ndërsa sherbeti është me bazë frutash, ai pothuajse gjithmonë përfshin një formë të qumështit, si qumësht ose krem. Sherbeti nuk përmban bulmet, prandaj është pak më i akullt në cilësi. Nëse preferohet një strukturë më e lëmuar, është mirë ta lini të zbutet pak përpara se ta shërbeni me lugën tuaj më të mirë të akullores.

A është sherbeti më i shëndetshëm se akullorja?

Për sa i përket yndyrës dhe kalorive, shumë e konsiderojnë sherbetin si një opsion më të shëndetshëm se akullorja. Edhe pse mund të përmbajë po aq sheqer sa akullorja, ajo ka një shije shumë të butë sepse është bërë nga frutat. Kjo freski e bën atë zgjedhjen perfekte për ditët e nxehta të verës.

A mund të përdorni luleshtrydhe të ngrira për sorbet?

Frutat e ngrira janë një zëvendësues i shkëlqyer i sherbetit. Frutat që mblidhen dhe ngrihen në kulmin e pjekurisë ofrojnë një alternativë absolutisht të përshtatshme për frutat e freskëta të stinës.

A kam nevojë për akullore për sherbet?

Po, një prodhues akulloreje është çelësi për strukturën e lëmuar dhe me gëzof të këtij sherbeti. Thjesht ngrirja e përzierjes pa dridhje do të rezultojë në një bllok të dendur akulli frutash që është më shumë i ngjashëm me një kokoshka gjigante sesa me një ëmbëlsirë që mund të merret me lugë.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

6


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

15

minuta

koha totale:

4

orë

15

minuta

2 1/2 paund

luleshtrydhe, të përgjysmuara (rreth 8 c.)

3 lugë gjelle.

lëng limoni të freskët

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Në përpunuesin e ushqimit, kombinoni luleshtrydhet, sheqerin, lëngun e limonit dhe kripën; Bëjeni pure derisa të jetë e qetë, rreth 1 minutë.
  2. Kullojeni purenë e luleshtrydheve përmes një sitë me rrjetë të imët, duke shtypur lëndët e ngurta me pjesën e pasme të një luge. hidhni lëndët e ngurta.
  3. Transferoni përzierjen e kulluar me luleshtrydhe në një prodhues akulloreje dhe ngrijeni sipas udhëzimeve të prodhuesit. Hidheni përzierjen e luleshtrydheve në një tavë buke ose në një enë të sigurt për ngrirje. Vendosni një copë letër pergamene direkt në sipërfaqen e sherbetit. Tavën e mbështjellim fort me mbështjellës plastik dhe e ngrijmë derisa sherbeti të jetë mjaftueshëm i fortë për t’u marrë me lugë, rreth 4 orë.

Për ta servirur këtë sherbet, lëreni të zbutet në temperaturën e dhomës për rreth 15 minuta ose përdorni një lugë akulloreje ose lugë të zhytur në ujë të ngrohtë.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.