Recetë e thjeshtë e tortës me këpucar Blackberry

Caitlin Bensel

Këpucari i frutave është një nga ëmbëlsirat më të mira të verës – dhe pjesa më e mirë është padyshim sipërfaqja me gjalpë dhe e ëmbël e biskotave! Kjo tortë me këpucar me manaferra është më e mira e të dy botëve: kombinon përsosmërinë e ëmbël dhe të dendur të një torte kile dhe majën krokante e të veshur me sheqer të një këpucari. Mbetet vetëm një gjë për të vendosur: çfarë shije akullore të kombinoni me të!

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

6 – 8


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

10

minuta

koha totale:

1

Ora

10

minuta

3/4 c.

gjalpë pa kripë, i zbutur, plus më shumë për tiganin

1 1/2 c.

plus 1 lugë gjelle. sheqer i grimcuar, i ndarë

1 1/2 c.

miell për të gjitha qëllimet

3


vezë të mëdha, në temperaturë dhome

1 1/2 c.

manaferra të freskëta ose të shkrira të ngrira, plus më shumë për mbushje

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Ngroheni furrën në 350°.
  2. Duke përdorur një mikser ose mikser dore, rrihni gjalpin dhe 1 1/2 filxhan sheqer me shpejtësi mesatare derisa të bëhen të lehta dhe me gëzof, rreth 3 minuta. Shtoni miellin, pluhurin për pjekje, kripën, vezët, vaniljen dhe lëkurën e limonit; Rrihni me shpejtësi mesatare derisa të bëhet një masë homogjene, rreth 1 minutë.
  3. Lyejeni me gjalpë një tepsi 9 inç në formë susta ose keku dhe shpërndajeni brumin në mënyrë të barabartë në të gjithë tavën. Shpërndani manaferrat në mënyrë të barabartë mbi brumë, më pas spërkatni me 1 lugë gjelle sheqer të mbetur. E pjekim derisa pjesa e sipërme të marrë ngjyrë kafe të artë dhe kasa prej druri të dalë e pastër, rreth 1 orë.
  4. Lëreni të ftohet për rreth 1 orë përpara se ta prisni në feta. Shërbejeni me më shumë manaferra dhe akullore, nëse dëshironi.

Përdorimi i një tepsi në formë pranvere për këtë tortë e bën prerjen dhe servirjen shumë më të lehtë, por një tavë e zakonshme 9 inç për kek do të funksionojë mirë.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.