Recetë e thjeshtë e supës me fasule të zezë

Një supë e nxehtë dhe pikante me fasule të zezë bie gjithmonë në vend: Ngjyra vjollcë-e zezë e thellë i jep vendin një konsistence të pasur kremoze, e përsosur me qepë aromatike, jalapeos të nxehtë, qimnon dhe pluhur djegës. Pak pastë domate, e gatuar derisa të karamelizohet lehtë, ka një shtresë umami të ëmbël që bashkohet lehtësisht me gjethen e dafinës dhe lëngun e shijshëm të pulës.

Ju mund të përdorni fasule të zeza të bëra vetë ose, për lehtësi, të shkoni me të konservuara siç bëjmë ne këtu. Sigurohuni që së pari të kulloni lëngun, shpesh ka një përmbajtje shumë të lartë kripe që mund t’ju prishë supën. Varësisht se sa e trashë apo e hollë ju pëlqen supa, ka dy variabla këtu: sasia e lëngut për të shtuar dhe sasia me të cilën përzieni fasulet. Sa më shumë lëng të hidhet, aq më e hollë është supa; Sa më të përziera të jenë fasulet tuaja, aq më kremoze dhe homogjene do të jetë supa. Rregullojeni siç e shihni të arsyeshme, për rezultatet tuaja perfekte!

Pothuajse po aq e rëndësishme sa supa që përdorni për sipër. Ne e duam avokadon kremoze, cilantro të ndritshme dhe disa feta salcë kosi, por opsionet janë vërtet të pafundme. Disa patate të skuqura tortilla të grimcuara mund të shtojnë pak cilësi dhe disa jalapeos turshi do të shtojnë pak nxehtësi. Mbetjet ruhen mirë në një enë hermetike në frigorifer deri në 5 ditë dhe në frigorifer deri në 4 muaj.

Nëse jeni duke kërkuar për një version jo-bulmetor të këtij tasi klasik me ushqim komod, ne kemi një supë vegjetariane me fasule të zezë për ju! Nëse e keni bërë këtë recetë, sigurohuni që të na tregoni se si ju pëlqeu më poshtë!

Shënim i redaktorit: Kjo recetë u përditësua më 9 gusht 2021, në përgjigje të komenteve të lexuesve për qëndrueshmërinë e supës.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

4


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

15

Minuta

koha totale:

0

orë

35

Minuta

2 lugë gjelle.

vaj ulliri ekstra i virgjer

1


qepë e kuqe mesatare, e grirë hollë

piper i zi i sapo bluar

3


(15-oz.) kanaçe fasule të zeza, të kulluara

3 c.

lëng pule ose perimesh me pak natrium, plus më shumë sipas nevojës

avokado me feta, për zbukurim

koriandër të freskët të copëtuar, për zbukurim

Feta limoni, për servirje (opsionale)

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Në një tenxhere të madhe mbi nxehtësinë mesatare, ngrohni vajin. Shtoni qepën dhe gatuajeni derisa të jetë e butë dhe e tejdukshme, rreth 5 minuta. Shtoni jalapeos dhe hudhrën dhe gatuajeni derisa të ketë aromë, rreth 2 minuta. Shtoni pastën e domates, përzieni për të mbuluar perimet dhe gatuajeni për rreth një minutë më shumë. I rregullojmë me kripë, piper, qimnon dhe pluhur djegës dhe i përziejmë që të lyhen.
  2. Shtoni fasulet e zeza dhe lëngun. E trazojmë supën, shtojmë gjethen e dafinës dhe e lemë të marrë valë. Menjëherë zvogëlohet në zjarr dhe lëreni të ziejë derisa të zvogëlohet paksa dhe të trashet, 15 deri në 20 minuta. (Nëse dëshironi një supë më të hollë, shtoni më shumë lëng mishi sipas nevojës.)
  3. Hiqni gjethen e dafinës dhe lëreni të ftohet pak. Duke përdorur një blender zhytjeje ose përpunues ushqimi, përzieni supën në konsistencën e dëshiruar.
  4. Shërbejeni me një copë salcë kosi, avokado të prerë në feta dhe cilantro.

Kjo përmbajtje është importuar nga {embed-name}. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni të njëjtën përmbajtje në një format tjetër, ose mund të gjeni më shumë informacion në faqen e tyre të internetit.

Ethan Calabrese

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.