Recetat më të mira të sallatës me fasule të zeza dhe misër

Foto: Eric Bernstein; Stilimi i ushqimit: Mackins Gore

Kjo sallatë e lehtë bashkohet shpejt dhe funksionon si një pjatë anësore, një mbushje e shkëlqyer për tacos, ose si një meze me patate të skuqura tortilla. Mendoni për përzierjen e pjesëve më emocionuese të një tasi burrito vegjetarian, i cili nuk përzihet orizi dhe hipnotizohet nga pak veprim mjaltë-limon.

Ruhet mirë në frigorifer dhe mund të përgatitet deri në një ditë përpara. Nëse bëni më shumë se një orë përpara kohe, më pëlqen të pres të shtoj avokadon në sallatë për ta mbajtur atë të freskët dhe të gjelbër. Për një version vegjetarian, thjesht hiqni djathin dhe jeni gati për të shkuar!

E keni arritur akoma? Na tregoni se çfarë mendoni në komentet më poshtë!

Shënim i redaktorit: Ky prezantim i recetës u përditësua më 14 mars 2022 për të përfshirë më shumë informacion.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

4 – 6


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

15

Minuta

koha totale:

0

orë

20

Minuta

1


(15-oz.) kanaçe fasule të zeza, të shpëlarë dhe të kulluar

1


Jalapeo, me fara dhe të grira hollë

1/2 c.

çerek domate qershi

1/4


qepë e kuqe mesatare, e prerë në kubikë

1/4 c.

cilantro e freskët e copëtuar

2 lugë gjelle.

vaj ulliri ekstra i virgjer

piper i zi i sapo bluar

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Në një tas të madh, përzieni fasulet, misrin, avokadon, jalapeno, domaten, qepën dhe cilantron.
  2. Në një tas të vogël, përzieni lëngun e limonit, vajin, mjaltin dhe qimnonin. I rregullojmë me kripë dhe piper.
  3. Hidhni dressing mbi përzierjen e sallatës dhe hidheni të kombinohet. Shtoni cotija dhe hidheni sërish. I rregullojmë sipas shijes me më shumë kripë dhe piper.

Kjo përmbajtje është importuar nga {embed-name}. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni të njëjtën përmbajtje në një format tjetër, ose mund të gjeni më shumë informacion në faqen e tyre të internetit.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.