Recetat më të mira të pjekjes së makaronave me farfalle verore dhe tiganit të pulës

Foto: Andrew Bui; Stilimi i ushqimit: Laura Rege

Si i bëni makaronat edhe më të mira? piqni atë! Pavarësisht nëse është një ziti klasik i pjekur, lëmsh ​​me spageti të pjekura ose pjekja më kremoze e pulës Alfredo, makaronat e pjekura marrin një gjë të mirë dhe e bëjnë më të mirë. I tillë është rasti me këtë recetë për makarona dhe pulë, e cila kombinon makaronat me papion – që nuk ka përfunduar për ju – me salcë marinara, sallam pule, kungull i njomë, piper zile dhe spinaq. Oh, dhe një varkë me mocarela gjithashtu, e cila është çelësi i kores së freskët dhe problematike të makaronave të pjekura.

Dhe duke qenë se ne besojmë se darkat e verës duhet të jenë të shpejta dhe të lehta, kjo darkë me makarona me tigan kërkon vetëm 8 përbërës (përveç kripës, piperit, hudhrës dhe vajit të ullirit) në mënyrë që të shijoni më shumë motin e mirë. Lëreni stinën të jetë udhërrëfyesi juaj për këtë pjatë duke përdorur gjithçka që keni në dorë. Ndërroni kungullin e verdhë me kungull i njomë ose djegës poblano në vend të specave të kuq. Provoni lakër jeshile, zarzavate ose chard zvicerane në vend të spinaqit baby. Dhe, sigurisht, çdo formë makarona më e vogël do të funksionojë në një vend të largët. Provoni në vend të tyre fusilli, rigatoni ose pene.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

4


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

15

minuta

koha totale:

0

orë

55

minuta

1


(24-oz.) kavanoz salcë marinara

3 lugë gjelle.

vaj ulliri ekstra i virgjër, i ndarë

3/4 paund

Suxhuk pule i gatuar (çdo shije)

2


kungull i njomë mesatar (rreth 1 kile), i prerë në copa të trasha 1/4″

1


paprika mesatare, me fara, të copëtuara

1/4 lugë.

piper i zi i sapo bluar

1


(5-oz.) paketë spinaq bebe (rreth 5 pako c.)

1/2 c.

Për servirjen e gjetheve të borzilokut të freskët, të grisura e të tjera

3 c.

mocarela e copëtuar (rreth 12 oz), e ndarë

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Ngroheni furrën në 375º. Në një tenxhere të madhe me ujë të kripur të vluar, gatuani makaronat, duke i përzier herë pas here, derisa të jenë shumë al dente, 2 deri në 3 minuta më pak se udhëzimet e paketimit. Kullojini makaronat dhe kthejini në tenxhere. Ia hedhim me marinara dhe e lëmë mënjanë.
  2. Në një tigan të madh, me anë të lartë, të papërshkueshëm nga furra mbi nxehtësinë mesatare-të lartë, ngrohni 1 lugë gjelle vaj. Shtoni salsiçen dhe gatuajeni, duke i hedhur herë pas here, derisa të marrin ngjyrë të artë nga të dyja anët, rreth 3 minuta. Kaloni sallamin në tenxhere me makarona.
  3. Në të njëjtën tigan mbi nxehtësinë mesatare-të lartë, ngrohni 2 lugët e mbetura vaj. Gatuani kungull i njomë, piper i zi, piper i zi dhe 1/2 lugë kripë. Gatuani, duke e përzier herë pas here, derisa perimet të marrin ngjyrë të artë dhe të zbuten, rreth 3 minuta.
  4. Shtoni hudhrën në tigan dhe gatuajeni derisa të marrë aromë dhe të artë, rreth 1 minutë. Shtoni spinaqin dhe gatuajeni, duke e hedhur, derisa të vyshket, rreth 2 minuta më shumë. Grini përzierjen e perimeve në tenxhere me makarona, shtoni borzilok dhe hidheni për t’u kombinuar; Tigan i rezervuar.
  5. lugë gjelle përzierje makaronash në një tigan të rezervuar. Sipër shtoni 1 1/2 filxhan mocarela. Hiqni përzierjen e mbetur të makaronave dhe 1 1/2 filxhan mocarela të mbetur.
  6. Piqni derisa djathi të shkrihet dhe sipër të marrë ngjyrë kafe të artë, 14 deri në 16 minuta. Lëreni të ftohet për 5 minuta. Spërkateni me më shumë borzilok përpara se ta shërbeni.

Kjo përmbajtje është importuar nga {embed-name}. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni të njëjtën përmbajtje në një format tjetër, ose mund të gjeni më shumë informacion në faqen e tyre të internetit.

Makarona me papion veror me tigan pule

Foto: Andrew Bui; Stilimi i ushqimit: Laura Rege

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.