Recetat më të mira të mbështjelljes së pulës së buallit

Foto: Eric Bernstein; Stilimi i ushqimit: Mackins Gore

Kur bëhet fjalë për përgatitjen e ushqimeve të shpejta dhe të shijshme në pak minuta, nuk mund të gaboni. Ndërsa ka shumë mënyra për të mbushur dhe palosur një tortilla (dhe ne kemi qenë të njohur për t’i përdorur ato në çdo gjë, nga një tortë me shtresa me quesadilla deri te tosti francez i denjë për mëngjes), kjo mbështjellje klasike e pulës Buffalo është ajo që do t’ju japë. shumë më tepër. Meqë ra fjala, do të vazhdojë të kthehet.

Buffalo Chicken Wraps janë të mbushura me pulë pikante Buffalo dhe një kallëp krokante djathi blu të bërë nga karota dhe lakër. Ju do të bëni salcën tuaj të buallit duke përdorur vaj, salcë të nxehtë, pluhur hudhre, piper kajen, qimnon dhe paprika për të lyer pulën. Kjo është një mënyrë e shëndetshme por e mbushur me shije për të shijuar pulën.

Ky mbështjellës pule Buffalo është po aq i lehtë për t’u bërë sa edhe për t’u bërë. Ndjehuni të lirë të rregulloni erëzat për të shtuar pak a shumë nxehtësi, ndërroni sallatin me marule, sipër salcës së djathit blu me salcë ferme, ose përdorni lulelakër ose tofu në vend të mishit. Për ata që urrejnë majonezë, provoni kos grek në vend të majonezës. Nëse jeni keto, nuk ka nevojë të humbisni. Në vend të kësaj, zëvendësoni keto tortillat e blera në dyqan ose shtëpi për llojin e miellit. Pavarësisht se si e mbushni, kjo recetë vjen së bashku në më pak se një orë, kështu që përgatitja e një dreke ose darke të shpejtë është në thelb një mbyllje.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

4


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

20

minuta

koha totale:

1

Ora

0

minuta

1/2 c.

djathë blu i thërrmuar

piper i zi i sapo bluar

1/2 c.

lakër jeshile të copëtuar

1/2 c.

salcë e nxehtë (siç është Franks RedHot Original)

2 lugë gjelle.

plus 1 lugë. vaj ulliri ekstra i virgjër, i ndarë

1 paund.

gjoks pule pa kocka pa lëkurë, i prerë për së gjati në shirita të trashë 1″

4


Tortilla e madhe me miell, e ringrohur

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Në një tas të vogël, rrihni djathin blu, majonezën, uthullën, 1/2 lugë kripë dhe 1/2 lugë piper. Shtoni karotat dhe lakrën dhe hidhini në shtresë. Mbulojeni dhe vendoseni në frigorifer derisa të jeni gati për përdorim.
  2. Në një tas të mesëm, rrihni salcën e nxehtë, piperin e kuq, hudhrën pluhur, qimnonin, specin, 2 lugë vaj, 1/2 lugë çaji kripë dhe 1/2 lugë çaji piper. Rezervoni 1/4 filxhan salcë; Mbulojeni dhe vendoseni në frigorifer derisa të jeni gati për përdorim.
  3. Hidheni pulën në një tas me përzierjen e mbetur të salcës së nxehtë; hedh në pallto. Mbulojeni dhe vendoseni në frigorifer për të paktën 30 minuta ose deri në 24 orë.
  4. Në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare-të lartë, ngrohni 1 lugë çaji vaj të mbetur. Hiqeni pulën nga marinada, shtoni në tigan dhe gatuajeni derisa të mos jetë më rozë, 4 deri në 5 minuta. Hidhni marinadën.
  5. Ndani mes tortillave sallat e djathit blu, pulën dhe salcën e nxehtë të rezervuar. Mblidheni fort dhe shërbejeni.

Kjo përmbajtje është importuar nga {embed-name}. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni të njëjtën përmbajtje në një format tjetër, ose mund të gjeni më shumë informacion në faqen e tyre të internetit.

mbështjellës pule buall

Foto: Eric Bernstein; Stilimi i ushqimit: Mackins Gore

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.