Recetat e ushqimit të shpejtë të Donal Skahan: Makarona jeshile, merak dhe qofte gjel deti

Përpara pandemisë, kisha shpresa të mëdha për të rifutur stërvitjen në jetën time, pas tre vitesh të vështira, duke iu nënshtruar ngadalë një “babai bod” ndërsa gruaja ime dhe unë kemi konceptuar, netë pa gjumë. Dhe doja të kalonte nëpër të gjithë elementët e tjerë të prindërimit që të thith. energji. Ashtu si shumica e planeve të tjera të vitit 2020, aspiratat e mia të materialit material të z. Motivator u vunë në pritje. Tani, në bllokimin numër tre, nuk po bëj asnjë justifikim. Unë kam arritur të bëj ushtrime të rregullta dhe vakte të lehta për një muaj. Do të ishte e vrazhdë të mos kënaqeshit me biftek dhe patate të skuqura herë pas here, por në përgjithësi, ushqimet me perime kanë qenë në rend të ditës.

Shija e thjeshtë dhe e freskët ka qenë çelësi për të shmangur talljen me patate të skuqura dhe çokollata duke ruajtur gëzimin e ushqimit. hKëtu janë tre receta të lehta për të vënë pranverën në hapin tuaj.

Ne nuk jemi jashtë pyllit me stinën e dimrit; Kuzhinat tona ende mbështeten te supat dhe zierjet për darka të lehta që ju ngrohin. Tortelloni Spring Green Drop Stew nxjerr shije të lehta, freskuese pranverore, ndërsa është ende mjaft e fortë për një mbrëmje të ftohtë. Një përzierje e zarzavate si lakra e Savojës, bizelet, shpargu dhe qepët e pranverës i jep ngjyrën e saj të gjallë, ndërsa tortelloni i blerë në dyqan ofron më shumë substancë. Përfundojeni me pak vaj ulliri ekstra të virgjër të shtrenjtë Dhe copa djathi pecorino krokante dhe të kripur për ta bërë atë të këndojë.

Për darkë, qoftet e shijshme, me glazurë me petë me perime të rruara dhe vermiçeli orizi ju japin shije të plotë me një darkë të lehtë. Këto mund të bëhen nga çdo mish i grirë që ju pëlqen.

Meqenëse nuk mund t’i kaloja kurrë makaronat në javën time jashtë, kam këtë makarona jeshile super të shpejtë, e cila është thjesht e butë me djegës dhe vaj hudhër, arra pishe, gjethe borziloku dhe tortilla të gatuara gjatë. Lëngu i limonit, specat djegës dhe pekorino sigurojnë acide esenciale, nxehtësi dhe kripë, duke krijuar një pjatë unike me makarona.

Makarona jeshile super të shpejta

Koha e GATIMIT: 15 minuta punon: 4

Gjithkush ka nevojë për një recetë makaronash 15-minutëshe në jetën e tyre për ato ditë kur ju duhet vetëm diçka e freskët! ka dritë Dhe i freskët, por do t’ju lërë të ndiheni të ngopur dhe të ushqyer,

material
350 gram papardelle
2 thelpinj hudhre, te grira holle
3 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër
1 tortilla e madhe, julien e grirë ose e qëruar
një grusht të mirë borzilok
75 g arra pishe, të thekura
50 g djathë pecorino, i grirë imët
lëngun dhe lëkurën e 1 limoni
1 lugë speca djegës
vaj ulliri ekstra i pastër
kripë deti dhe piper i zi i bluar

metodë
1. Gatuani makaronat në një tenxhere të madhe me ujë të vluar me kripë derisa të jenë al dente.

2. Ndërsa makaronat janë duke u gatuar, ngrohni një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare. Kur të jetë nxehtë, shtoni hudhrën dhe vajin dhe kur hudhra të fillojë të marrë një ngjyrë të artë të lehtë, shtoni thekon djegës.

3. Shtoni amla dhe hidheni djegës i nxehtë dhe vaj hudhër derisa të bëhet pak i butë.

4. Me darë, makaronat e ziera i kalojmë në tiganin e tortilës me pak nga uji i zierjes. Shtoni djathin, lëngun e limonit dhe lëkurën dhe i përzieni derisa të bashkohen.

5. Palosni arrat e pishës dhe gjethet e borzilokut dhe shijojeni me bollëk me pak vaj ulliri ekstra të virgjër për t’u shërbyer.

mbyll

Tortelloni Pranvera Pika Gjelbër Stew

Tortelloni Pranvera Pika Gjelbër Stew

Koha e GATIMIT: 15 minuta punon: 4

Truku i vërtetë për këtë supë pranvere është përzierja e tortelonëve të blerë në dyqan, të cilat i shtohen supës pak para se të jetë gati për t’u shërbyer. Kërkoni cilësinë më të mirë që mund të keni në dorë dhe ndjehuni të lirë të përzieni zgjedhjen tuaj të zarzavateve. Zgjidhni stoqe dhe djathra të përshtatshëm për perime për t’i bërë ato të përshtatshme për vegjetarianët.

material
1 luge vaj ulliri
1 qepë e vogël, e grirë hollë
1 kërcell selino, të grirë hollë
2 litra lëng pule ose perime të cilësisë së mirë, i nxehtë
150 gram bizele të ngrira
100 gr shparg, të prerë në feta dhe të prera përafërsisht
8 qepë të freskëta, të prera dhe të prera në copa 5 cm
kokë lakër savoja, e grirë imët
Paketim 250 g Spinaq dhe Ricotta Tortelloni
kripë deti dhe piper i zi i bluar

për të shërbyer
pesto
gjethe borziloku
Djathë Pecorino
vaj ulliri ekstra i pastër

metodë
1. Vendosni një tenxhere me madhësi mesatare në zjarr mesatar dhe shtoni vaj. Kur të nxehet, skuqni qepën dhe selinon për 4 minuta derisa të zbuten. Hidhni në magazinë dhe silleni në një valë të qëndrueshme.

2. Shtoni bizelet, shpargujt, qepët e pranverës dhe lakrën e savojës. Lërini tortellonët të ziejnë butësisht për 3-4 minuta përpara se t’i shtoni. Gatuani edhe për 4 minuta të tjera derisa makaronat të jenë gatuar dhe i rregulloni sipas shijes.

3. Shërbejeni në enë të thella të mbushura me pesto, gjethe borziloku të freskët, djathë pecorino të rruar dhe pak vaj ulliri.

mbyll

Qofte gjeldeti me glazurë soje

Qofte gjeldeti me glazurë soje

Koha e gatimit: 30 minuta Serbimet: 4

Mishi i gjelit të detit është një alternativë e shkëlqyeshme me pak yndyrë ndaj mishit të derrit ose qengjit kur bëhet fjalë për qoftet dhe është shoqëruesi i përsosur për shijet aziatike në këtë recetë.

material
400 gram mish i grirë gjeldeti
1 lugë gjelle salcë soje me pak kripë
1 lugë gjelle salcë hoisin
Copë xhenxhefil 2 cm, e qëruar dhe e grirë
vaj luledielli për tiganisje
100 gr Petë me oriz vermiçeli
2 lugë vaj susami
1 lugë uthull orizi
2 karota të mëdha, të qëruara dhe të rruara në shirita
1 kungull i njomë i madh, i rruar në shirita
3 qepë të njoma, të grira hollë
kripë deti dhe piper i zi i bluar

Pajisja
Tepsi që nuk ngjit me kapak

metodë
1. Hidhni mishin e gjelit të detit me 1 lugë çaji soje dhe salcë hoisin. Shtoni xhenxhefil dhe shumë kripë e piper dhe formoni 12 qofte.

2. Ngrohni pak vaj luledielli në një tenxhere që nuk ngjit dhe skuqni qoftet derisa të marrin ngjyrë të artë, rreth 5 minuta. Shtoni pjesën tjetër të sojës dhe hoisin dhe një spërkatje me ujë. Mbulojeni dhe ziejini në avull për 1-2 minuta, më pas hiqni kapakun dhe flluskoni derisa të keni një lustër ngjitëse.

3. Ndërkohë zhytni petët në ujë të vluar për 10 minuta, më pas kullojini dhe ftohen nën ujë të rrjedhshëm të ftohtë. Hidheni në një tas dhe hidheni me vaj susami. Përzieni uthullën e orizit me karotat dhe tortillat, më pas hidheni me petë. Shërbejmë petët me qofte ngjitëse, të shpërndara me qepë të njoma.

Leave a Comment

Your email address will not be published.