Recetat e ëmbëlsirës së mangos së papjekur janë një fund i ëmbël për çdo vakt, me pak ose aspak sheqer të shtuar

Kupa e ëmbëlsirës me mango

Koha aktive:15 min

koha totale:15 minuta, plus të paktën 3 orë kohë ftohjeje

Shërbimet:6 (rreth 3 gota)

Koha aktive:15 min

koha totale:15 minuta, plus të paktën 3 orë kohë ftohjeje

Shërbimet:6 (rreth 3 gota)

mbajtës i vendndodhjes kur ngarkohen veprimet e tekstit

Kjo ëmbëlsirë freskuese, e pa ëmbëlsuar ka të bëjë me mangon, duke shfaqur ngjyrën e gjallë të frutave, aromën tropikale dhe ëmbëlsinë e natyrshme, ndërkohë që mjafton për ta bërë atë një trajtim jashtëzakonisht të veçantë. Përveçse janë të thjeshtë për t’u përgatitur, të gjithë përbërësit mund të ruhen në dollapët dhe frigoriferin tuaj, kështu që është gjithashtu shumë i përshtatshëm.

7 receta mango me diell, duke përfshirë ëmbëlsirat dhe ushqimet e shijshme

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të hidhni copa mango të freskëta ose të ngrira (dhe të shkrira) me qumësht kokosi të lehtë derisa të jenë të lëmuara, më pas ta përzieni atë përzierje me xhelatinë të tretur mjaftueshëm në mënyrë që pasi të vendoset në frigorifer, të bëhet një lidhje e butë, kremoze. Ëmbëlsirat si puding. Nëse mangoja juaj është mjaft e ëmbël, nuk do të keni nevojë për sheqer të shtuar, i cili është një lëndë ushqyese, por gjithmonë mund të shtoni mjaltë ose ëmbëlsuesin tuaj të zgjedhur për shije.

Pasi vendosen në gota individuale për servirje, “pudingat” me ngjyrë pastel, të mbushura me një spërkatje të bardhë si bora me mango të grirë hollë dhe kokos të grirë, shtojnë frutat me një kthesë argëtuese dhe të freskët. Shpallni bukur për ëmbëlsirë të koncentruar.

Dëshironi ta ruani këtë recetë? Klikoni ikonën e faqerojtësit më poshtë Serving Size në krye të kësaj faqeje, më pas shkoni te Lista ime e leximit në profilin tuaj të përdoruesit të Washingtonpost.com,

Rriteni këtë recetë dhe merrni versionin e përshtatshëm për printer, desktop këtu.

  • 2 lugë gjelle xhelatinë pa aromë
  • 1/3 filxhan ujë të vluar
  • 2 gota copa mango të freskëta ose të ngrira (16 oz/453 g), të ndara (shih Shënimin)
  • 1 filxhan (240 ml) qumësht kokosi i lehtë
  • mjaltë, për shije (opsionale)
  • 1/3 filxhan (30 gram) arrë kokosi të copëtuar pa sheqer, për zbukurim

Në një enë mesatare, mbuloni xhelatinën me ujë të vluar dhe përzieni derisa të tretet menjëherë.

Në enën e një blenderi, kombinoni 1 1/2 filxhan (12 oz/340 g) mango me qumështin e kokosit dhe përzieni derisa të jetë e qetë. Nëse dëshironi, shtoni mjaltë për shije dhe përzieni për t’u përzier. Derdhni përzierjen e xhelatinës në blender dhe pulsoni disa herë për ta kombinuar.

Ndani përzierjen midis gjashtë ramekins ose kavanozëve (6-8-ons). Mbulojeni dhe vendoseni në frigorifer derisa të piqet, rreth 3 orë.

Pritini imët mangon e mbetur. Hidhni një të gjashtën e mangos mbi çdo filxhan, spërkatni me kokos dhe shërbejeni.

Shënim: Nëse përdorni mango të ngrirë, shkrini së pari

për porcion (rreth 1/2 filxhan)

Kalori: 76; Yndyra totale: 3 gram; Yndyra e ngopur: 2 gram; Kolesteroli: 0 mg; Natrium: 4 mg; Karbohidratet: 12 gram; Fibra dietike: 1 g; Sheqeri: 11 gram; Proteina: 1 gram

Kjo analizë është një vlerësim i bazuar në materialet në dispozicion dhe këtë përgatitje. Nuk duhet të zërë vendin e këshillës së një dietologu apo dietologu.

përmirësim

Një version i mëparshëm i kësaj recete renditi sasinë e gabuar të copave të mangos për t’u përzier në ëmbëlsirë.

Nga autorja e librit të gatimit dhe nutricionistja e regjistruar Ellie Krieger.

Testuar nga Olga Masov; pyetje me email [email protected],

Rriteni këtë recetë dhe merrni versionin e përshtatshëm për printer, desktop këtu.

Shfletoni Gjetësin tonë të Recetave për mbi 9700 receta të testuara.

E keni bërë këtë recetë? bëni një foto dhe na etiketo ne instagram #me ushqim.

Leave a Comment

Your email address will not be published.