Receta të thjeshta makaronash për darkat e natës së javës | gatuaj

, Gatuaj me Adam Liaw Weekness transmetohet në orën 19:00 në SBS Food. Episodi Long Pasta do të transmetohet të martën, më 17 gusht. Çdo episod do të ofrohet pasi të transmetohet në SBS On Demand. ,

Mjaft e drejtë, një italian do të preferonte të vdiste sesa të godiste spagetin e tij. Sipas noncës së të gjithëve, duhet të bëni vetëm zhurma “mmm” kur hani makaronat tuaja.

As tela të varur. Ju duhet ta rrotulloni fetuccine tuaj rreth pirunit tuaj derisa të formojë një top të vogël të pastër dhe ta vendosni mirë në gojë.

Por për të qenë i sinqertë, ku është kënaqësia në këtë?

Ne jemi këtu për fijet e varura dhe të çrregullta që lënë një hije salce në të gjithë fytyrën tuaj. Aty ku darka shoqërohet me zhurma gurgullimi, thithjeje dhe lëpirjeje, ndërsa varietetet e makaronave gllabërojnë me një gllënjkë. Nga goja pikojnë grumbuj gjigantë tagliatelle dhe bukatini të egër varen mbi tavolina.

Haha, po aq e neveritshme dhe tingëllon si një plan, apo jo? Nëse keni parë ndonjëherë një fëmijë duke trajtuar një tas me spageti, do ta dini pse ne po e quajmë atë një plan. Po të ha me gjithë fytyrën dhe shpirtin.

ju e dini se çfarë të bëni. Gjeni tenxheren tuaj më të madhe dhe zieni disa makarona të gjata për momentin.

Spageti me karkaleca trëndafili

Për sa kohë që jeni sa më të shkujdesur, kjo pjatë me siguri do të gjendet kudo. Vërtet varet nga sa raki shtesë konsumoni gjatë gatimit…

Makaronat më kremoze të përziera me kërpudha

Kur një pjatë makarona e quan veten ‘krem’, ju e dini se së shpejti do të shkoni në parajsë.

linguine me qofte

Kjo pjatë në thelb është e pamundur të hahet me kujdes. Linguine do të udhëtojë, qoftet do të rrotullohen dhe ju jeni me fat, makaronat do të jenë në parajsë.

osso buco e bardhë

Fijet e mëdha dhe të trasha të papardelës thithin aromën osso buco të gatuar ngadalë. Ky version i lë karotat dhe domatet për të krijuar një pjatë ‘të bardhë’… e cila ndoshta është po aq e mirë për mbulesën tuaj të tavolinës.

bucatini allamatriciana

Ne sfidojmë këdo që të hajë bucatini dhe të mos godasë shumë. Për të qenë i sinqertë, ‘Spageti me vrimë’ e kërkon këtë.

Papardelle me ullinj dhe qengj

Fijet e trasha të ullinjve dhe qengjit i mbështjellin me EVOO të bollshëm në këtë mahnitëse të pranverës. Ka shumë për të dashur për këtë pjatë.

spageti puttanesca

Bëj alarmin, duhet të arrestohemi nga policia e pastër. Shuplakë? Do të jeni afër të bërtisni këtë spageti Puttanesca.

spageti karbonara

Një pjatë e shpejtë me shije të mrekullueshme. Karbonara tradicionale ka të bëjë me proshutën, vezët dhe parmixhanin, nuk kërkohet krem. Rezultati i përfunduar bën për llojin e restorantit të lezetshëm për të mirëpritur italianët.

Spinaq Fettuccine Alfredo

Kjo recetë sugjeron të shtoni një grilë kremi në fund të gatimit dhe ne ju rekomandojmë ta bëni këtë. Sa më i madh të jetë kremi, aq më i madh është zgjidhja.

Makarona me karkaleca me hudhër

Thërrmoni copa makaronash me flokë engjëlli në gjalpë hudhre të shkrirë dhe në thelb po kërkoni një luftë ushqimore.

Leave a Comment

Your email address will not be published.