Receta të thjeshta ëmbëlsirash që nuk kërkojnë mikser

Nuk ka dyshim se mikserët – në këmbë dhe me dorë – e kanë bërë shumë më të lehtë pjekjen. Por një ëmbëlsirë ka një lehtësi joshëse pa e nxjerrë dhe pa e larë më pas. New York Times Cooking ka shumë ëmbëlsira që nuk kërkojnë asgjë më shumë se disa tasa dhe pak yndyrë për bërryla. Këtu janë 14 ëmbëlsira të tilla që mund t’i hiqni menjëherë.

Për këtë recetë vegjetariane me pesë yje nga Ali Slagl, gjithçka që ju nevojitet është një tenxhere dhe një lugë druri ose një shpatull rezistente ndaj nxehtësisë. Sapo të jenë gati, është thjesht një çështje e përzierjes së qumështit të tërshërës me sheqer, niseshte misri, kakao dhe kripë. Çokollata e hidhur jep një shije të pamohueshme të thellë dhe të ngrohtë dhe pjesa më e mirë është se produkti përfundimtar është gati në vetëm 15 minuta.

Edhe pse kjo tortë e thjeshtë nga Don Perry është frymëzuar nga manaferrat e ëmbla të verës, ajo funksionon po aq mirë me manaferrat e ngrira, ose yllin e frutave me gurë të vjeshtës: kumbullat. Dhe përdorimi i frutave të ngrira në pak miell e mban tortën tuaj të mos ngjitet me shumë lëng frutash.

recetë: Tortë me dhallë kokrra të kuqe

Edhe pse bërja e këtyre kupave me gjalpë kikiriku të bëra në shtëpi mund të jetë një ndërmarrje e madhe për ata që mashtrojnë ose trajtojnë, ato do të jenë një sukses i madh në çdo mbledhje drithëruese. Edhe më mirë, mendimi i Samantha Seneviratne për recetën është pafundësisht i ashpër: Përdorni gjalpin tuaj të preferuar të bajames në vend të gjalpit të kikirikut ose zëvendësoni çokollatën e zezë me çokollatën gjysmë të ëmbël që ajo sugjeron. Dhe një spërkatje e kripës së detit menjëherë nga furra nuk mund të dëmtojë.

recetë: Gota me gjalpë kikiriku me çokollatë

Kur keni dyshime, bëni një tortë me vaj ulliri. Janë të lehta dhe shijojnë shumë me kaq pak punë. Kjo recetë për meskotën, nga Nargis Benkabou, merr shkëlqimin e saj nga lëkura e dy portokalleve. Shijojeni atë me kafenë tuaj në mëngjes ose me amaro në mbrëmje – me të vërtetë sa herë që ju vjen dëshira për kek.

Shanset janë që nëse jeni edhe pak të përkushtuar ndaj pjekjes, do të keni të gjithë përbërësit që ju nevojiten për të bërë këtë tortë me qiqra nga Jerrell Guy. (Pikë shtesë nëse keni pak akullore me vanilje rreth e rrotull.) Përfundohet me luleshtrydhe të grira dhe lëngjet e tyre, me lugë mbi brumin e kekut përpara se të piqet, për një ëmbëlsirë sa të lehtë për t’u bërë aq edhe e shijshme.

recetë: Torte me luge luleshtrydhe

Kur ajo nuk po vepronte pranë bashkëkohësve të saj, Katharine Hepburn krijoi një brownie të dobët, receta për të cilën erdhi në The Times në 2003 përmes një letre lexuesi. Jo vetëm që këto janë krejtësisht përrallore (falë zgjedhjes së zonjës Hepburn për sa më pak miell të jetë e mundur), përgatitja është pothuajse aq e zhveshur sa mund të merrni për brownies – ndoshta me më shumë pjekje. I referohet epokës klasike.

recetë: Brownies e Katherine Hepburn

Çelësi për të bërë një version pa mikser të këtyre bareve të frymëzuara nga PB&J nga Don Perry është të siguroheni që gjalpi juaj të jetë sa më i butë që të jetë e mundur. Pasi ta bëni, thjesht po krijoni një shkërmoqje që ndoshta nuk do të zgjasë me javë të tëra.

recetë: Bare manaferre me gjalpë kikiriku

Ndërsa festat po afrojnë, mund të kërkoni ide për dhurata të bëra vetë. Mos kërkoni më larg se këto karamel kokosi nga Yewande Komolafe. Disa përbërës kryesorë – duke përfshirë kremin ose qumështin e kokosit, xhenxhefilin, kardamomin dhe, natyrisht, kokosin e grirë – prodhojnë 72 ëmbëlsira tropikale që miqtë dhe familja juaj nuk do t’i harrojnë së shpejti.

recetë: Karamel kokosi

Kush thotë se duhet të jetë sezoni i plazhit që të shijoni byrekun e plazhit? Kjo byrek nga Margaux Lasky, nëpërmjet Bill Smith, kuzhinierit të përjetshëm në Crook Corner tashmë të mbyllur në Chapel Hill, NC, lidh aromën e mprehtë të Key Lime Pie me aromën pikante-ëmbël të Pite me Meringue Lemon. Këtu, kore e kripur e kripur bëhet në një përpunues ushqimi, por mund ta bëni edhe me dorë. Thjesht përzieni derisa të duket dhe të ndihet si miell.

recetë: Byrek me plazhin e Atlantikut

Rice Krispie Treats janë lehtësisht një nga ëmbëlsirat më të dashura pa mikser. Opsioni One-Sauspan i Genevieve Co ndaj helleve klasike është më modern se sa ëmbëlsirat me të cilat mund të jeni rritur, duke përdorur gjevrekë me shije gjalpi dhe çokollatë gjysmë të ëmbël. Rezultati është lloji i ëmbëlsirës së këndshme dhe të ëmbël nga i cili krijohen ëndrrat.

recetë: Rice Krispies Trajtimet me çokollatë dhe gjevrek

A ndiheni sikur nuk jeni në pjekje të vjeshtës aq sa do të dëshironit? Kjo recetë e Samantha Seneviratne mund të jetë e duhura për ju. Siç nënkupton edhe emri, ai bashkohet brenda pak minutash, ndërsa pjesa më e madhe e punës bëhet në furrë. Një lexues sugjeron të bëni shumë më tepër se sasia e rekomanduar e glazurës së mushtit dhe ta derdhni mbi çdo ëmbëlsirë që dëshironi për të shtuar një aromë të menjëhershme vjeshte.

Pavarësisht nga emri i saj laissez-faire, kjo tortë me pesë yje nga Amanda Hesser, nëpërmjet nënës së saj, Judith, kërkon pak përkushtim. Brumi duhet të jetë i lëmuar, por jo shumë i përzier, gjë që arrihet shumë lehtë nëse e bëni këtë tortë tërësisht me dorë. Pasi të jetë bërë, në fakt e hidhni në një tub, ose Bundt, tigan dhe më pas mbuloni tortën e ftohur plotësisht me krem ​​kosi-çokollatë.

recetë: Tortë me çokollatë Dump-It

Përsëri, kurrë mos flini me bukë të shpejtë (ose në këtë rast, një tortë të shpejtë). Ky version nga Yossy Arefi është pak më i lehtë se një tortë e plotë, duke u bashkuar në një tas dhe duke shtuar një lustër limoni të thartë në kremin e zakonshëm të kremës së djathit. Voil, tortë me karrota natën e javës.

recetë: Tortë me karrota me glazurë limoni

Nuk ka mikser? Nuk ka problem. nuk ka kohe? Plus, nuk ka problem, veçanërisht kur bëhet fjalë për recetën e dorëzuar nga lexuesi nga Amy Casey, përshtatur nga Melissa Clark. Ju mund t’i vendosni këto biskota me pesë përbërës në furrë për më pak se 15 minuta dhe më pas të jeni jashtë derës për një orë tjetër pasi të jenë pjekur. Me fjalë të tjera, është ende një recetë me pesë yje gati një dekadë pas debutimit të saj.

recetë: bukë e shkurtër me sheqer

Leave a Comment

Your email address will not be published.