Receta të shijshme ëmbëlsirë për Pashkën nga Tiktok

Çdo spinaq Pashkë ka nevojë për një përfundim të ëmbël. Dhe ndërsa khamiri roti nuk do të jetë në meny, ata që kanë një dhëmb të ëmbël nuk duhet të shqetësohen pasi ka shumë ëmbëlsira të shijshme për Pashkën në TikTok këtë sezon. Nga torta matzah te mousse, këtu janë pesë receta ëmbëlsirash për Pashkën që thjesht nuk do të mund t’i anashkaloni!

Pagesat e kredisë studentore fillojnë përsëri në maj – Ja si të përgatiteni

Kjo tortë mund të tingëllojë e bukur, por në fakt është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur. Filloni duke e vendosur matzën në një fletë pjekjeje të veshur me letër pergamene. Më pas, derdhni çokollatën e shkrirë mbi matzah dhe përhapeni në mënyrë të barabartë. Pasi çokollata të jetë ngurtësuar, në anën tjetër të matcha-s lyeni një shtresë me krem ​​pana nga matcha. Vendoseni çdo copë matzah në një tepsi të mbuluar me letër pergamene. I mbulojmë shtresat e matzahut me krem ​​shllag matcha. Më pas ngrijeni për gjashtë orë përpara se ta shërbeni.

Si Evan Mock zbulon ngjitjen e tij të shpejtë drejt yjeve:

Të ftuarit do të shkojnë “kakao-arra” për këto makarona kokosi. Së pari, rrihni të bardhat e vezëve, kripën, ekstraktin e vaniljes dhe mjaltin derisa lënda të bëhet e shkumëzuar. Më pas, palosni copat e kokosit. Më pas, duke përdorur një skupë akulloreje, transferojeni brumin në një tepsi të mbuluar me letër furre. I vendosim në furrë në temperaturën 350 gradë Fahrenheit për 15 minuta. Pas pjekjes, lyeni çdo biskotë në çokollatë të shkrirë përpara se ta shërbeni.

Nëse e doni çokollatën dhe manaferrat, kjo recetë është padyshim reçeli juaj. Filloni duke shkrirë çokollatën e zezë dhe përzieni me vaj kokosi. Më pas, përdorni një lugë për të transferuar çokollatën në veshjet e kekut. Më pas, shtoni një mbushje me mjedër të bërë nga mjedra të ngrira, shurup panje, krem ​​kokosi dhe vaj kokosi. Mbulojeni mbushjen me më shumë çokollatë dhe sipër me mjedra të thata përpara se ta ngrini.

Ky mousse kremoz i shijshëm përmban një përzierje luleshtrydhesh. Fillimisht, në një mikser elektrik bashkojmë të bardhat e vezëve, luleshtrydhet e prera në feta, lëngun e limonit dhe sheqerin e kallamit. Më pas, rrihni përbërësit në temperaturë të lartë për rreth 10 deri në 15 minuta, duke rritur shpejtësinë e mikserit deri në majë. Musi duhet të bëhet më i rrahur dhe me gëzof. Në fund e transferojmë shkumën në një enë dhe e ngrijmë derisa të jetë gati për ta shërbyer.

Këto parfe perfekte me çokollatë janë të pjekura për t’u marrë. Kjo recetë përfshin derdhjen e një shtrese me puding me çokollatë në një gotë e ndjekur nga luleshtrydhet, boronica dhe krem ​​pana. Copa brownie miqësore për Pashkën dhe sipër krem ​​pana me mjedra. Më pas shtoni një shtresë tjetër me puding me çokollatë, manaferrat e përziera dhe kremin e rrahur. Mbushni parfetin e pudingut me manaferra, copa brownie të përshtatshme për Pashkën dhe pak mjaltë.

Blini xhirimin e yllit të ‘Gossip Girl’ Ewan Mock’s In No nga:

In the Know tani është në dispozicion në Apple News na ndiqni këtu,

Nëse ju pëlqeu ky artikull, shikoni Receta e shijshme e lëvores së Matzah,

Postimi i TikTok Receta e ëmbëlsirës së shijshme të Pashkës u shfaq për herë të parë në In the Know.

Më shumë nga In The Know:

TikTok është i fiksuar pas kremit të ri të diellit të Glow Recipe që funksionon si serum

Unë jam një redaktues i stilit të jetesës dhe këtu janë 14 artikuj që po blej nga Nordstrom këtë pranverë

Shefi i udhëtimit ndan një ditë të jetës së tij në TikTok

TikTok vlerëson ‘Encanto’ për përfaqësimin e saj të mëmësisë: ‘Pepa kishte Antonio në 45 vjeç’

Leave a Comment

Your email address will not be published.