Receta të dobishme për fëmijët gjatë ditës së shkollës

mision, ks /accesswire/18 korrik 2022/ (Karakteristikat e Familjes) Një menu me pjata të shijshme dhe të shijshme është pikërisht ajo që i nevojitet familjes suaj për ta bërë çdo ditë shkollore një aventurë të suksesshme arsimore. Idetë e kënaqshme të drekës dhe darkës mund t’u japin të dashurve karburantin që u nevojitet, ndërsa ëmbëlsirat e shijshme u japin mendjeve në rritje frymëzim për të përfunduar detyrat e shtëpisë përpara se të shijojnë një festë.

Kur javët janë të zëna për shkak të orarit të ngarkuar, këto receta ofrojnë zgjidhje të thjeshta për ta bërë gatimin më të lehtë duke kufizuar kohën e kaluar në kuzhinë. Filloni me një drekë aq të lehtë sa paketimi në një kuti dreke, falë pjatës kryesore me perime në mbrëmje dhe kënaqeni ëmbëlsinë e të gjithëve me çokollatë të preferuara për ditën.

Mbajeni familjen tuaj të ngopur dhe plot energji çdo ditë shkollore me më shumë ide recetash në Culinary.net.

Bëjini drekat e shkollës një fllad

Nga çantat e shpinës dhe mjetet shkollore deri te detyrat e shtëpisë së mbrëmshme, ka shumë për të kujtuar kur dërgoni nxënësin tuaj në shkollë çdo mëngjes. Mos harroni një nga përbërësit kryesorë për një ditë të suksesshme: drekën.

Këto qarkullime me cheeseburger ofrojnë energjinë që nxënësit e vegjël kanë nevojë për të fuqizuar gjatë mësimeve të pasdites. Një ide fituese për ta bërë javën më të lehtë të dielën mbrëma është përgatitja e një grumbulli të tërë të këtyre dore lehtësisht të paketueshme, miqësore për fëmijët, në mënyrë që të mund të përgatisni drekën për çdo ditë.

Për të marrë më shumë frymëzim për recetat e Ditës së Shkollës, vizitoni Culinary.net.

Qarkullim me djathë burger

1 kile mish viçi të bluar
1/2 filxhan qepë, të copëtuar
2 lugë gjelle ketchup
1 lugë mustardë
1 kanaçe biskota të shkrira
1 filxhan djathë të grirë
feta turshi të koprës, të përgjysmuara
1 vezë e rrahur

Ngroheni furrën në 375 F.

Në një tigan të madh, gatuajeni viçin dhe qepën derisa viçi të jetë gatuar plotësisht dhe qepa të jetë e butë. Kullojeni. Përziejini me ketchup dhe mustardë.

Ndani brumin e biskotave. Në një fletë pjekjeje të pa yndyrë, rrafshoni brumin e biskotave në një rreth 6 inç. Lugë përzierjen e viçit në njërën anë të brumit të rrafshuar. Spërkateni me djathë. Hidhni sipër gjysmat e turshive të koprës. Ziejeni brumin mbi mbushjen. Me forcat e pirunit, shtypni skajet e brumit për t’u mbyllur. Pritini dy prerje nga maja e brumit për të lëshuar avullin. Përsëriteni me miellin e mbetur, përzierjen e viçit, djathin dhe turshitë.

Lyejeni çdo xhiro me larjen e vezëve.

Piqni për 18-22 minuta ose deri në kafe të artë të thellë.

Makarona perfekte për netët e shkollës

Recetat e shijshme mblidhen në një kohë të shkurtër për darkat e javës, në mënyrë që të mund të ndani momente të çmuara së bashku pavarësisht orarit të ngjeshur.

Në vetëm disa minuta, ju mund të përgatisni këtë bolognese me thjerrëza me pene me bazë vegjetale për një recetë të shpejtë dhe të shijshme që mund të shijohet nga fëmijët e vegjël dhe të rriturit. Duke shfaqur Veggiecraft Farms Caulflower Penne si përbërësin e tij kryesor, ky vakt familjar e bën të lehtë përfshirjen e perimeve pa sakrifikuar shijen. Të disponueshme në forma të njohura si pene, spageti dhe bërryl, dhe të bëra nga thjerrëzat, bizelet dhe lulelakra, kungull i njomë ose patate të ëmbla, makaronat me bazë vegjetale janë pa gluten, jo OMGJ, vegjetariane, kosher dhe një burim i mirë proteinash dhe fibrash.

Vizitoni veggiecraftfarms.com për më shumë informacion dhe receta miqësore për familjen.

Veçoritë e familjes, e hënë, 18 korrik 2022, Foto e njoftimit për shtyp

Bolognese me thjerrëza me Pene me bazë perimesh

1 filxhan thjerrëza të thata jeshile franceze ose thjerrëza kafe
1 kavanoz (24 oz) salcë marinara
1/2 filxhan supë perimesh
1 kuti Veggiecraft Farms Cauliflower Penne

Mbushjet:
borzilok i freskët
djathë parmixhano
thekon piper të kuq

Gatuani thjerrëzat sipas udhëzimeve të paketimit. I kullojmë më pas në tenxhere dhe i shtojmë marinarën dhe lëngun e perimeve. I trazojmë mirë dhe i ziejmë në zjarr të ulët për rreth 10 minuta.

Gatuani penën sipas udhëzimeve të paketimit.

Makaronat e gatuara sipër me bolognese me thjerrëza, borzilok të freskët, djathë parmixhano dhe thekon piper të kuq.

Shërbyer një grumbull frymëzimi për detyrat e shtëpisë

Të kthehesh në shkollë nuk do të thotë të harrosh kënaqësinë e ëmbëlsirave të motit të ngrohtë. Pasi të keni përfunduar detyrat e shtëpisë dhe të shijoni darkën me të dashurit tuaj, kthejeni vëmendjen te një ëmbëlsirë që shijon më së miri të përgatitur nga një bukëpjekës profesionist.

Kjo tigan S’mores fillon me një bazë të ëmbël brownie të bërë me sheqer Domino’s Kaf të lehtë dhe më pas derdhet dhe mbulohet me përbërës tradicionalë s’mores. Thjesht përzieni në një tigan, më pas piqni – ose piqni në skarë për atë ndjenjën e njohur të jashtme – derisa të jetë e nxehtë dhe e butë.

Gjeni më shumë ide ëmbëlsirash për të ëmbëlsuar sezonin e rikthimit në shkollë në DominoSugar.com.

Veçoritë e familjes, e hënë, 18 korrik 2022, Foto e njoftimit për shtyp

S’mores Skillet

Koha e përgatitjes: 30 minuta
Koha e gatimit: 10 minuta
Serbimet: 6

8 lugë gjalpë pa kripë
3/4 filxhan cokollatë gjysmë të ëmbël, të ndara
2 ons çokollatë pa sheqer
1/4 filxhan miell
1 lugë pluhur pjekjeje
1/4 lugë kripë
2 vezë të mëdha
1/2 filxhan Domino’s Sheqer kafe e lehtë
1 lugë çaji ekstrakt i pastër vanilje
1 filxhan mini marshmallow, të ndarë
6 krisur graham, të grimcuara përafërsisht, të ndara

Ngrohni furrën ose skarën në 350 F.

Vendosni një tas mesatar rezistent ndaj nxehtësisë mbi tenxhere të mesme, duke e zier me ujë. Shtoni gjalpë, 1/4 filxhan copa çokollatë dhe çokollatë pa sheqer; shkrihet. Hiqeni nga zjarri dhe lëreni përzierjen të ftohet për 15 minuta.

Në një tas të vogël, rrihni miellin, pluhurin për pjekje dhe kripën.

Në një tas të madh, përzieni vezët, sheqerin dhe vaniljen. Shtoni përzierjen e çokollatës dhe përzieni derisa të bashkohet mirë. Përzieni përzierjen e miellit. Shtoni 1/4 filxhan patate të skuqura çokollatë, 1/2 filxhan mini marshmallow dhe tre krisur graham në brumë.

Hidheni përzierjen në një tigan 8 inç. Sipër shtoni mini marshmallows të mbetur, patate të skuqura çokollatë dhe crakers Graham. Pjekim në skarë ose piqni për 10-12 minuta. Hiqeni nga grila. Ftoheni 10 minuta dhe shërbejeni.

kontakto:

Michael French
[email protected]
1-888-824-3337
Editors.familyfeatures.com

Sindikata editoriale për objektet familjare

Një burim kryesor për ushqim me cilësi të lartë, stilin e jetës dhe përmbajtjen e shtëpisë dhe kopshtit, “Familja Features” u ofron lexuesve këshilla, ushqime, informacione, receta, video, infografikë dhe më shumë, të përshtatshme në kohë dhe sezonale. Merrni artikuj dhe informacion shtesë mbi

Kuzhina.net
Dhe
eLivingToday.com

Burimi: karakteristikat familjare

Shikoni versionin burim në accesswire.com:
https://www.accesswire.com/708910/Kid-Friendly-Recipes-to-Power-Through-School-Days

Leave a Comment

Your email address will not be published.