Receta SoMD Kronika e Javës: Çojeni skarën e verës në lartësi të reja me një perime të gjithanshme

(Karakteristikat e familjes) Shija freskuese e ushqimeve të preferuara të ngrohura në skarë i bën gatimet verore një kalim kohe të çmuar për familjet anembanë vendit. Këtë vit, ju mund të krijoni kujtime të reja në ato barbekju në oborrin e shtëpisë duke kujtuar se pjekja në skarë nuk ka të bëjë vetëm me burgerët dhe biftekët e djegur – perimet e shijshme dhe të pjekura në skarë mund të jenë po aq të këndshme.

Të pasura me lëndë ushqyese dhe të mbushura me antioksidantë, patatet e ëmbla janë një zgjedhje perfekte për pjatat e verës, pasi ato janë të lehta për t’u pjekur në skarë në receta si perime me patate të ëmbla dhe sallatë me lakër të purpurt me salcë lulekuqe. E përzemërt, por e lehtë për një pjatë të shijshme anësore, kjo sallatë është pa mundim e thjeshtë dhe kombinon lakër ngjyrë vjollce krokante, domate të lëngshme, feta prej kadifeje dhe fara lulekuqeje rreth copave të patateve të ëmbla si ylli i shfaqjes.

Me rreth 70% të patateve të ëmbla të vendit të prodhuara në Karolinën e Veriut, shteti është prodhuesi më i madh në vend i perimeve ideale për t’u pjekur në skarë në ato ditë të nxehta vere. Si një superushqim i gjithanshëm, vlerat e tyre të pasura ushqyese dhe lehtësia e përdorimit në një shumëllojshmëri pjatash i bëjnë ata një përbërës ideal në çdo gjë, nga mëngjeset dhe sallatat deri te tasat me proteina, tacot dhe pjatat e tjera.

Përveç gatimit në skarë klasike, patatet e ëmbla mund të përgatiten duke përdorur një tigan. Deri më 30 shtator, ju mund të hyni në dhurimin blazin’ Blackstone të Komisionit të Karolinës së Veriut Sweetpotato për të fituar një nga 14 paketat e çmimeve, duke përfshirë çmimin e madh: XL Culinary Pro 28-inç me Rangetop Bundle. Lidhuni me shokët e tjerë të “gridlit” duke shpërndarë foto të recetave tuaja të preferuara të patates së ëmbël dhe duke inkurajuar miqtë, familjen dhe ndjekësit në internet të bëjnë të njëjtën gjë.

Mësoni si të hyni në dhuratë dhe mësoni më shumë ncsweetpotatoes.com,

Sallatë me gozhdë me patate të ëmbël dhe lakër të purpurt me salcë lulekuqe

Receta është dhënë nga Komisioni i patates së ëmbël të Karolinës së Veriut

Serbimet: 4

  • 2 patate të ëmbla të Karolinës së Veriut
  • 1/2 kokë lakër vjollcë
  • 1 luge vaj ulliri
  • kripë për shije
  • piper i zi, për shije
  • 6 lugë gjelle salcë fara lulekuqe, të ndara
  • 1 lugë majdanoz i grirë
  • 2 gota domate rrushi, të përgjysmuara
  • 3 lugë djathë feta, të grimcuar

Ngrohni grilën në 400 F.

Pastroni dhe lani pataten e ëmbël. Pritini secilën në gjashtë pjesë. (Nëse patatet e ëmbla janë të gjata, pritini copat në gjysmë.) Ziejini patatet e ëmbla për 5 minuta, kullojini dhe ftohuni për 5 minuta.

Pritini lakrën në feta të holla.

Hidhni patatet e ëmbla me vaj ulliri dhe kripë e piper për shije.

Vendosini pykat e patateve të ëmbla drejt në skarë për t’i grirë mbi nxehtësinë e drejtpërdrejtë; Piqni në skarë rreth 3 minuta nga secila anë, ose derisa të jenë të buta përgjatë shenjave të skarës në secilën anë. Hiqeni nga grila dhe lërini mënjanë.

Në qese me zinxhir ose në një tas të madh, hidhni lakrën me 4 lugë gjelle salcë fara lulekuqe derisa të mbulohen. Shtoni majdanoz dhe domate; hedh

Për t’i shërbyer, vendosni copa patate të ëmbël në një shtrat me lakër dhe spërkatni me salcën e mbetur të farës së lulekuqes dhe më pas spërkatni me djathë.

Shërbejeni të nxehtë ose të ftohtë.


Leave a Comment

Your email address will not be published.