Receta: Smoothie me kanabis me fruta të ngrira

Ju dëshironi të merrni frutat dhe perimet tuaja… por gjithashtu dëshironi të qëndroni të qetë dhe të vazhdoni diskutimin tuaj. Mos shikoni më larg se këto smoothie të injektuara me kanabis – ato të injektuara janë të lehta për t’u bërë me qumësht, sheqer ose disa pika tretësirë ​​në një majë. Ashtu si shumica e recetave tona, ju mund të zgjidhni një version THC për të marrë një zhurmë më të madhe, ose një version CBD për një atmosferë më të ëmbël gjatë ditës.

Filloni me recetën tonë të thjeshtë më poshtë dhe mos ngurroni të shtoni çdo përbërës që keni në dorë. Smoothies janë një mënyrë e shkëlqyer për të përdorur mbetjet e mbetura! Ne kemi dhënë gjithashtu shënime për infuzionin për përbërësit tuaj bazë më poshtë.

Udhëzimet hap pas hapi dhe shënimet shtesë për infuzion janë dhënë më poshtë.

Filloni të derdhni ëmbëlsira, ëmbëlsira dhe ëmbëlsira me Magic Butter Machine! Plus, merrni transport falas me porosinë tuaj

Receta për gojëmjaltë me kanabis

Çdo recetë bën një smoothie. Shihni yllin*? Kjo do të thotë që përbërësit mund të mbushen me kërp!

Përbërësit: Mango boronicë kokosi

 • 1 filxhan Qumësht kokosi i injektuar*
 • 2 lugë Shurup panje*
 • 1 filxhan boronica
 • 1 banane e ngrirë
 • 1 mango e ngrirë
 • Nenexhik për zbukurim, nëse dëshironi.

Përbërësit: Kos me mjaltë luleshtrydhe

 • 1/2 filxhan kos të thjeshtë ose vanilje
 • 1/2 filxhan qumësht*
 • 1 lugë mjaltë e injektuar*
 • 2 filxhan Luleshtrydhet
 • 1 banane e ngrirë

Përbërësit: Gjethet e tifozëve, Spinaq, Avokado, Mango

Ju gjithashtu mund t’i shtoni gjethet tuaja të ventilatorit direkt në smoothie, por ne personalisht na pëlqen t’i nxjerrim ato në fillim. Sido që të jetë, kontrolloni dhëmbët pasi të keni shijuar smoothie-n tuaj! I

Kujdes: Ne kemi vërejtur se lëngu i gjetheve të një tifoz kanabisi nganjëherë bëhet psikoaktiv, ndoshta nga procesi i ngrohjes në tehet e disa pajisjeve të kuzhinës. Prandaj, vazhdoni me kujdes kur lëngoni gjethet tuaja të papërpunuara të kërpit!

Pajisja

Udhëzime për përgatitjen e gojëmjaltës suaj të injektuar

Hidhini të gjithë përbërësit në blender dhe shërbejini!

Përmbajtja: Frymëzim

Fruta/Gague: luleshtrydhe, boronicë, mjedër, pjeshkë, mango, banane, avokado, spinaq bebe, gjethe kanabisi

Gjeni frutat e verës sezonale të Vermontit: Ku të shkoni për zgjedhjen e manave në krye të New England

Baza/Qumshti: Qumësht i rregullt, qumësht kokosi, qumësht bajame, qumësht të tjerë arrave, kos

Lëng bazë/fruta: lëng portokalli, përzierje lëngu, lëng i freskët

Ëmbëlsuesit: shurup panje, sheqer, mjaltë

Superushqimet: Zemrat e kërpit, farat Chia, pluhuri i kolagjenit, Spirulina

Këshilla për dozimin e një gojëmjalte me kanabis

Këshilla për dozimin e gojëmjaltës suaj me THC ose CBD

Ka shumë mënyra të ndryshme për të bërë një smoothie me barërat e këqija dhe asnjëra prej tyre nuk duhet t’ju shqetësojë shumë. Në secilin rast, në thelb do të bëni një smoothie siç do ta zëvendësonit me një përbërës të injektuar me kanabis si qumështi i kërpit, sheqeri i kanabisit, mjalti i kanabisit ose vaji i kokosit i injektuar me kërp.

Ja një vështrim i shpejtë se nga përbëhen këta përbërës bazë.

qumësht i mbushur me kanabis

Qumështi i mbushur me kanabis është një bazë e shkëlqyeshme e lehtë që mund të përdoret për të bërë akullore nga barërat e këqija, mac dhe djathë, ose thjesht për t’i shtuar pak argëtim kafesë suaj. Për ta bërë atë një gjilpërë, thjesht dekarboksiloni pak kërp dhe më pas ziejini në një tenxhere për rreth 30-45 minuta, duke u siguruar që të mos digjet. Si bëhet qumështi i kërpit?

mjaltë me kanabis

Mjalti i mbushur me kanabis është i përsosur për të bërë të gjitha llojet e ushqimeve, si ëmbëlsira me mjaltë nga barërat e këqija, ose si një mënyrë vërtet e thjeshtë për të nxitur disi mueslin ose çajin tuaj të mëngjesit. Ju e bëni atë duke përdorur tenxheren dhe duke derdhur kanabis të dekarboksiluar direkt në mjaltë. Si të bëni mjaltë të bërë nga kërpi.

Shurup panje i mbushur me kanabis

Nuk merr më shumë Vermont sesa një shurup i mirë dhe i fortë i injektuar që merrni nga prodhuesi juaj lokal i sheqerit. Shtoni në petullat, ëmbëlsoni kafenë ose shtoni pak në një smoothie për t’i dhënë mëngjesit tuaj një dozë shtesë ëmbëlsie. Si të bëni shurup panje me infuzion me kanabis.

sheqer i injektuar me kanabis

Sheqeri i kanabisit mund të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për të bërë biskota me sheqer ose thjesht për ta bërë një filxhan kafe ose çaj më interesant. Për ta bërë atë, një pjesë e kërpit duhet të dekarboksilohet dhe të ngjyhet në alkool kokrra para se të fillohet dhe më pas të piqet. Si të bëni sheqer të mbushur me kanabis.

Hidhini një sy recetave të smoothie-ve me kanabis në internet dhe gjeni atë që ju pëlqen, ose thjesht provoni recetën tonë bazë të mësipërme. Mos ngurroni të shtoni/këmbeni përbërësit që keni në dorë në frigorifer – një mënyrë e shkëlqyer për të përdorur mbetjet e mbetura!

Shënim i rëndësishëm: Ushqimi i bërë në shtëpi është shumë i mirë Vështirë për të përcaktuar dozën e saktë, Të gjithë kuzhinierët e kanabisit DIY duhet të jenë të vetëdijshëm se nuk ka asnjë mënyrë për të garantuar fuqinë ose uniformitetin e grupit të tyre. Filloni ngadalë dhe ecni ngadalë.

Ky artikull mund të përmbajë lidhje shoqëruese, për të cilat ne marrim një komision nominal që ndihmon në mbështetjen e forumit tonë dhe misionit tonë për të ofruar lajme dhe përmbajtje edukative.

Leave a Comment

Your email address will not be published.