Receta perfekte për sallatë me kavanoz Mason për Udhëtime Rrugore

Kur mendoj për momentet e mia që më ndryshojnë jetën, është një listë e shkurtër. Mundësia për të lëvizur jashtë vendit për herë të parë si nxënës i shkollës fillore. Mbajtja e binjakëve të mi të porsalindur si nënë për herë të parë. Dhe zbulimi i sallatave me kavanoza. Ju mund të qeshni (ose të rrotulloni sytë nëse jetoni me një adoleshent si unë), por sallatat me kavanoza i transformuan vërtet zakonet e mia të të ngrënit.

Duke përgatitur sallatë sa një javë në të njëjtën kohë, kam më shumë gjasa të marr një sallatë për drekë ose darkë në vend të një vakti të ngrirë me përmbajtje të lartë natriumi, yndyrash të ngopura dhe përgjithësisht të pashëndetshëm. Dhe në rast se nuk e keni dëgjuar, njerëzit që jetojnë mbi 100 vjeç në “Zonat Blu” anembanë botës po zgjedhin një dietë mesdhetare me perime, fruta, proteina pa dhjamë dhe yndyrna të shëndetshme, jo burrito të ngrirë, pica të ngrira dhe TV të ditëve moderne. darkave.

Çfarë është Sallata Mason Jar?

Sallatat e kavanozit Mason vendosin përbërësit në një kavanoz qelqi me grykë të gjerë në një renditje specifike, duke siguruar që të gjithë përbërësit të qëndrojnë të freskët deri në pesë ditë. Dhe ndërsa çdokush mund të vendosë sallatën me patate në një kavanoz dhe ta ruajë atë në kulmin e saj për një javë, sallatat me kavanoza mbajnë të freskëta marulen rome, gjethet e freskëta të spinaqit, lakër jeshile dhe zarzavate të tjera me gjethe.

Këshillë profesionale: Këto kavanoza murature 32 ons, me grykë të gjerë funksionojnë më së miri për sallatat e kavanozëve.

Si e bëni dhe ruani sallatën perfekte të kavanozit Mason?

Urreni të merrni një grumbull frutash, perimesh dhe zarzavate sa herë që dëshironi të bëni një sallatë? (Po.) Kjo është arsyeja pse sallatat me kavanoza mason kanë ndryshuar jetën për mua! Ju vetëm duhet të lani, copëtoni, grisni dhe copëtoni përbërësit vetëm një herë për të përgatitur vakte të shëndetshme për një javë!

Edhe pse unë ndaj disa nga recetat e mia të preferuara të sallatës së kavanozit më poshtë, ju lehtë mund të konvertoni çdo recetë sallate në një sallatë kavanoz murature duke mbushur kavanozin sipas një radhe të caktuar.

Sage Scott

Filloni duke derdhur veshjen tuaj të dëshiruar në fund të një kavanozi të madh murator me grykë të gjerë. Më pas shtoni përbërësit e përzemërt, si proteinat dhe perimet krokante, të ndjekur nga ndonjë vezë ose djathë. Më pas vijnë përbërës më delikatë si domatet, bizelet, frutat dhe manaferrat. Pastaj mbushni pjesën tjetër të kavanozit me zarzavate. (Unë gjuaj për të paktën 40 deri në 50 për qind zarzavate në sallatat e mia të kavanozëve.) Mbulojeni fort kapakun dhe ruajini kavanozët e sallatës në frigorifer ose frigorifer ku do të qëndrojnë të freskëta deri në një javë!

Ndërkohë që gjithmonë duhet t’i thani zarzavatet me gjethe sa më shumë që të jetë e mundur kur bëni një sallatë, është veçanërisht e rëndësishme ta bëni këtë kur montoni sallatën perfekte të kavanozit. Përveç shtimit të zarzavateve si shtresën përfundimtare në kavanozin e muraturës, heqja e çdo uji të mbetur do të ndihmojë që marulja të jetë e freskët.

Këshillë profesionale: Po sikur ju (ose dikush që e doni) nuk i pëlqen marule ose zarzavate të tjera me gjethe? Ju ende mund të përfitoni nga kavanozët e përshtatshëm – me një zëvendësim. Një alternativë e mbushur me proteina dhe me fibra të lartë ndaj marules është quinoa. Secila nga këto katër sallata fokusohet në të (në vend të zarzavateve) si përbërësi kryesor.

Një përzgjedhje e sallatave të kavanozëve me madhësi të ndryshme.
Jeta e shijshme

Këshilla të tjera për të bërë sallata Mason Jar

Këtu janë disa këshilla të tjera që do t’ju ndihmojnë të zotëroni sallatat me kavanoza në një kohë të shkurtër:

  • Ndonëse është e lehtë të shihet përfitimi i tjerrjes së maruleve vetëm një herë për sallata me vlerë të një jave, kurseni edhe më shumë kohë duke përdorur marule, spinaq, përzierje pranverore ose zarzavate të tjera të lara paraprakisht.
  • Nëse po konvertoni një recetë të rregullt sallate në një sallatë kavanoz, mos e shqetësoni shumë porosinë. Thjesht mos vendosni asgjë që mund të bëhet e lagur, e butë ose e rrëshqitshme sipër veshjes (si krutona dhe arra) dhe sigurohuni që të shtoni zarzavate me gjethe si shtresën përfundimtare.
  • Sallatat me kavanoza Mason janë një mënyrë e shkëlqyeshme për t’i dhënë frymë të re mbetjeve. Keni ndonjë pulë shtesë rotisserie, mish derri të grirë, mish taco, salmon, fasule të zeza ose qiqra? Përdorni këta përbërës për shtresën tuaj proteinike!
  • Prisni shkurtimisht krijimin e shtresës suaj proteinike duke hedhur në furrë ose tenxhere me presion një copë peshku, gjoks pule me erëza të lehtë ose petë pule të ngrirë me bukë, ndërkohë që lani dhe prisni përbërësit e tjerë. Ose përshpejtoni gjërat edhe më shumë duke blerë një pulë rotisserie ose duke shkrirë shiritat e pulës të gatuar paraprakisht për t’u prerë ose copëtuar. Tuna e konservuar dhe pula janë opsione të shpejta për adhuruesit e mishit, dhe një kanaçe me fasule të zeza, cannellini ose garbanzo të shpëlarë do t’i bëjë trukun vegjetarianëve dhe veganëve.

Si të hani një sallatë kavanoz Mason?

Kur është koha për drekë ose darkë, thjesht jepni kavanozit disa tundje të mira dhe kthejini përbërësit në një pjatë ose në një tas të madh. Zarzavatet do të jenë në fund, pasuar nga të gjitha përzierjet tuaja të preferuara, dhe veshja do të jetë në krye të të gjithave. Dhe, pavarësisht nëse zgjidhni marule rome, gjethe spinaq, lakër jeshile ose një opsion tjetër, zarzavatet e sallatës do të qëndrojnë të freskëta dhe të freskëta deri në pesë ditë (me kusht që t’i shtoni në kavanozin e fundit)!

Udhëtim Rrugor Me Sallata Mason Jar

Familjes sime i pëlqen të shikojë skenën e ushqimit lokal kur udhëtojmë. Në fakt, ne shpenzojmë po aq kohë duke hulumtuar se ku do të hamë, sa çfarë do të bëjmë në qytetet që vizitojmë! Por ne gjithashtu përpiqemi të hamë të paktën një vakt në ditë me ushqimin që e kemi paketuar nga shtëpia ose e kemi blerë në një dyqan ushqimor lokal, zakonisht mëngjes ose drekë. Kjo jo vetëm që na ndihmon të zgjasim buxhetin tonë të udhëtimit, por gjithashtu na lejon të bëjmë zgjedhje të shëndetshme në një vend ku madhësia e porcioneve të restoranteve është vazhdimisht e madhe.

Një përzgjedhje e sallatave të kavanozëve përshtaten bukur në ftohësin tonë të madh, së bashku me opsionet e mëngjesit të shëndetshëm dhe snack, si vezë të ziera, kos, stika djathi dhe fruta të freskëta. Është e lehtë të fshijmë kavanozët bosh çdo natë dhe, për të kursyer hapësirë ​​ndërsa vazhdojmë aventurat tona, shpesh i mbushim ato me ushqime shtesë të shëndetshme që blejmë gjatë rrugës.

Sallatat e mia të preferuara me kavanoz Mason për Udhëtime Rrugore

Sallatë Mason Jar Taco

Kushdo që shpiku sallatën taco është një gjeni! Ashtu si të gjitha sallatat me kavanoza mason, është e lehtë për çdo anëtar të familjes të personalizojë një sallatë mason jar taco. Zierja e një kile mish viçi të bluar siguron proteina për dy deri në katër sallata taco. Dashamirës sime të mishit i pëlqen të zëvendësojë herë pas here pulën e konservuar ose gjoksin e grirë të pulës për të bërë mishin e saj taco, dhe unë zakonisht hap një kanaçe me fasule të zeza për timen. Dhe secili prej nesh mund ta personalizojë pjesën tjetër të vaktit të kavanozit sipas përmbajtjes së zemrës.

Tas Burrito Në Një Kavanoz Mason

Duke filluar me një salcë të shijshme kremi me çipotle, më pëlqen t’i shtroj përbërësit e kësaj recete të lehtë për tas burrito në kavanoza muret duke përdorur grafikun e dobishëm të shkëlqyeshëm më lart, në mënyrë që të kem në dispozicion një javë opsione për të kapur dhe për të shkuar.

Sallatë greke në kavanoza murature.
Yum i shëndetshëm

Sallatë Greke Mason Jar

I njëjti fleksibilitet i përzierjes dhe ndeshjes është i disponueshëm me këtë sallatë greke. Është e lehtë për ne të personalizojmë proteinat si feta mishi xhiro të paketuara, gjoks pule dhe qiqra përpara se t’i shtrojmë në përzierjen tonë të dëshiruar të domateve, copa kastraveci, feta qepë të kuqe dhe djathë feta të grimcuar.

Sallatë Mason Jar Cobb

Me një bazë kremi për salcë djathi blu, perime krokante dhe shumë mish delli, vezë të ziera dhe copa proshutë, një sallatë klasike kalliri është një vakt shumë i shijshëm i paketuar në një kavanoz.

Sallatë me kavanoz me spinaq me luleshtrydhe

Asgjë nuk sinjalizon se vera (dhe udhëtimet rrugore verore) janë në rrugë, si luleshtrydhet e stinës dhe spinaqi i freskët i kopshtit. Kjo është arsyeja pse kjo sallatë me spinaq me luleshtrydhe është një tjetër e preferuar. Filloni duke hedhur vinegrette me farat e lulekuqes në një kavanoz murature, më pas shtroni djathin e grimcuar të dhisë, copat e pekanit, luleshtrydhet e prera në katër pjesë dhe spinaqin.

Këshillë profesionale: Bëjeni këtë sallatë më të shpejtë duke përdorur pekan të ëmbla dhe pikante të paketuara paraprakisht (i dua ato në Trader Joe’s) dhe salcë të përgatitur me farat e lulekuqes.

Përbërësit shumëngjyrësh të sallatës së ylberit të përgatitur për kavanozin.
Quiche My Grits

Sallatë me ylber në një kavanoz Mason

Me siguri do të merrni një ylber plot me perime të freskëta duke e bërë këtë sallatë në një kavanoz murature. Filloni me veshjen e zgjedhjes suaj dhe më pas shtrojini me karota portokalli, domate të kuqe, tranguj jeshilë dhe perime të tjera përpara se ta vendosni kavanozin me marule mikse pranverore.

Sallatë Mason Jar Chef

Së bashku me lehtësinë që i përshtatet shijes së çdo restoranti, një sallatë e shefit të kuzhinës ju ndihmon të pastroni frigoriferin ndërsa përgatiteni për udhëtimin tuaj rrugor. Keni mbetur disa feta gjeldeti, gjysma e gjoksit të pulës ose pak mish derri të grirë? Këto janë proteina perfekte për një sallatë kuzhinierësh.

Keni një fëmijë që i urren domatet ose një bashkëshort që nuk mund të marrë mjaftueshëm ullinj? Hidhni një përzgjedhje të perimeve, djathrave, frutave dhe përbërësve të tjerë të sallatës dhe lëreni secilin të krijojë sallatën e tij sipas dëshirës. Mos harroni, rregulli numër një i suksesit është shtresimi i përbërësve në rendin e përmendur më sipër, duke përfunduar me marulen sipër.

Sallatë e gjallë me perime të pjekura në skarë në kavanoz me vaj ulliri anash.
Irena Macri

Sallatë me kavanoz me perime të pjekura në skarë

Ndërsa moti bëhet më i ftohtë dhe perimet si lulelakra, patatet e ëmbla dhe kungujt janë në sezon, kjo sallatë perimesh e pjekur në skarë godet vendin. Piqini ose grijini perimet në skarë, më pas shtrojini mes salcës balsamike në fund dhe spinaqit të vogël ose një jeshile tjetër me gjethe sipër.

Sallatat me kavanoza Mason janë një mënyrë e shpejtë dhe e lehtë për të bërë sallata me vlerë të një jave në të njëjtën kohë dhe për të mbushur vaktet tuaja të udhëtimit me zarzavate, perime dhe fruta me gjethe.

Këtu janë disa ide të tjera për ta bërë udhëtimin tuaj rrugor më të këndshëm:

Leave a Comment

Your email address will not be published.