Receta për një botë që lëviz me shpejtësi

Sean C. Rajsmakinë dhe shofer

Nga numri korrik/gusht 2022 makinë dhe shofer,

Nëse do të kishte më shumë hapësirë ​​në ballinën e një reviste të shtypur, do të insistonim për ndryshimin e emrit”.makinë dhe shofer Revista e drekës, “sepse e vetmja gjë që ky grup pëlqen pasi është në timon është gjetja e një vendi për të ngrënë. Në përpjekje për të kombinuar aktivitetet tona të preferuara, kemi kuruar disa pjata me temë makinash.” Kërkuam se çfarë mundëm të gjenim dhe ja ku janë , testuar dhe vlerësuar për kënaqësinë tuaj.

çfarë hani makinë

makinë dhe shofer

Petët me madhësi transporti janë mjeti i përsosur për të mbajtur djathin dhe gjalpin në stomakun tonë. Një temë e përsëritur për këto receta është se ne i gjetëm ato në faqet e internetit që ofrojnë ushqim për fëmijët. Që ata na flasin aq shumë si të rritur, ne do të preferonim të mos e kontrollonim veten. Ky kombinim i trenave, avionëve, motoçikletave dhe kupave të vegjël e shpalli veten “Pasta Gourmet 4 Kids” dhe do të ishte i shkëlqyeshëm në salcën e djathit për disa të rinj. Ne u përpoqëm ta rrisim atë me salcë me gjalpë açuge dhe një majë majdanoz dhe parmixhan.

Lehtësia e recetës: Mund të zieni ujë?
Vendimi:
7/10 Një vakt i transportit masiv.

çfarë hani makinë

makinë dhe shofer

Tre kafshë të ndryshme. Katër lloje mishi. Një lloj mashup PT Cruiser/VW? Kjo do të bllokojë arteriet tuaja si trafiku i mbingarkuar. Nuk ka asnjë lidhje recete për këtë pasi është një tmerr direkt nga thellësia e shpirtit tonë. Çdo recetë e mishit prej dy kilogramësh do të funksionojë. Ne zbuluam se peta kërkonte rreth 20 minuta më shumë kohë gatimi për të arritur një temperaturë të brendshme të sigurt sesa një petë standarde e mishit, por mos u shqetësoni: Veshja e dy llojeve të proshutës e mbajti atë që të mos thahej.

Këtu është një përmbledhje themelore:

1 kile mish viçi të bluar
1 kile mish derri ose gjeldeti i bluar
2 shirita proshutë, të prera që të përshtaten me tavanin
4 raunde proshutë kanadeze, të prera për t’iu përshtatur puseve të rrotave (për t’i prerë ato kemi përdorur një gotë me kokë poshtë)
1 filxhan pure patate të menjëhershme (ose thërrime buke)
Erëza e zgjedhur (përdorim rrikë, mustardë, kripë, piper)
Dy karrota për fenerët
Ngrohni furrën në 350 gradë F

Shtoni mishin e bluar dhe erëzat dhe thekon patate. Ky pak është bruto i vërtetë; Mundohuni të mos mendoni shumë për të. Tepsi me vaj me spërkatje që nuk ngjit dhe vendosni proshutën në vijën e çatisë, proshutën kanadeze në rrota dhe topat e karotës në fenerët. Masën e bluar e derdhni ngadalë në tigan, duke u kujdesur që të mos shqetësohen rrotat dhe fenerët. Është në rregull të shqetësosh veten të pyesësh pse po bën makina me mish. Lyejeni përzierjen tërësisht, lyejeni me ketchup dhe vendoseni tavën me karafe brenda një tave normale të bukës (kjo është që pjesa e sipërme të mos digjet si dhe lëngjet e mishit të mos depërtojnë në furrën tuaj).

Piqni një orë e 20 minuta ose derisa termometri i mishit të regjistrojë 160 gradë F. Hiqeni dhe ftohuni për 30 minuta. Përmbyseni me kujdes në tepsi për servirje. E jashtme kafe me pishtar (kjo pjesë është shumë argëtuese, por bëjeni jashtë nëse i kapni gjërat në zjarr). Dekoroni sipas dëshirës me Pure Patate Burnout dhe shërbejeni me faljen time.

Lehtësia e recetës: Vetëm për shkak se mund të bëhet nuk do të thotë se duhet bërë.
Vendimi:
5/10 Një shfaqje e shijshme horror. Mënjanë gjithçka monstruoze, ky ishte një mishngrënës mjaft i mirë.

çfarë hani makinë

makinë dhe shofer

makina parakolp

Është një garë përmes sistemit tuaj të tretjes! Edhe një herë, recetë direkt nga Libri i Festës së Fëmijëve. Megjithatë është një fitues. Po, janë thjesht hot dog me rrota të vogla, por ato janë argëtuese për t’u bërë, dhe një hot dog me kastravec është një kombinim çuditërisht i shijshëm i shijes dhe teksturës. Bëni hot-dog siç do të bëni normalisht. Pritini kastravecin dhe gjysmën e domateve qershi në rrumbullakët e trashë të rrumbullakët. Mblidhni në kruese dhëmbësh dhe futeni në simite. Shtuam shoferë me kokë domate dhe timon gjevrek.

Lehtësia e recetës: Shumë më e lehtë sesa kualifikimi për Indy 500.
Vendimi:
9/10 Rrotat e kastravecit e bëjnë atë më të shëndetshëm.

çfarë hani makinë

makinë dhe shofer

perime me thes

Ushqime të personalizuara që mund të gërvishtin një kornizë dhe të ngrenë një rrotë. Pati disa diskutime nëse këto makina Selino ishin kalorës të ulët ose karroca jashtë rrugës, por sido që të jetë ato kanë pasur shprehje të pezullimit për ditë të tëra, kështu që lërini ato të ulëta ose dërgojini të grumbullohen nëpër një pyll me brokoli. Ato janë të lehta për t’u bërë pa marrë parasysh se ku planifikoni t’i vozitni. Vendosni një kruese dhëmbësh nëpër selino, shtoni rrotat e karotës dhe më pas mbushni selinon me gjalpë kikiriku ose guacamole, ose krem ​​djathi nëse jeni të çuditshëm. Shtoni shofer me rrush të thatë, ullinj ose copë çokollatë, e cila shkon më mirë me mbushjen tuaj.

Lehtësia e recetës: Shumë më shpejt se lyerja me shirita dhe dantella.
Vendimi:
8/10 Bounce-bounce, crunch-crunch.

çfarë hani makinë

makinë dhe shofer

Zemër, pyes veten se çfarë bën atje në pjesën e pasme të Gummi Cadillac-it tënd. , , Sado që ka një shpërqendrim për çdo fetish – festa pa mish, mos na kontaktoni – ka një karamele gummi për çdo formë që mund të imagjinoni. Ne kemi gjetur makina garash Gummi në të kaluarën, por këtë herë vendosëm të shkojmë në një Cadillac ngjyrë rozë xhelatine. Shija ishte e mirë, por kishim disa ankesa për strukturën. Një kadi duhet të jetë një udhëtim i butë; Këto ishin firma të makinave sportive.

Lehtësia e recetës: E qetë si një udhëtim në Eldorado. Thjesht nxirrni ato nga çanta.
Vendimi:
3/10 Aq mirë, dentisti juaj do të jetë në gjendje të blejë një Escalade të re pasi të zëvendësojë të gjitha mbushjet tuaja.

çfarë hani makinë

makinë dhe shofer

Respekti ynë për ekspertët e ngjyrave dhe trupit rritej me çdo biskotë. Bëjini kapelen tuaj bukëpjekësit të ëmbëlsirave me sheqer në familjen tuaj, sepse është e vështirë! Fillimisht provuam brumin e përgatitur nga Pillsbury, i cili u përhap shumë lart për të mbajtur formën e prerësve tanë të gjerë. A është ky një bronko? Një Land Rover? Një hipopotam i fjetur? Grupi tjetër që përziem ishte i lehtë, por kishte një tendencë të shkërmoqet, dhe të gjitha biskotat që rezultuan dukeshin sikur kishin probleme me ndryshkun. Receta jonë përfundimtare ishte më shumë punë dhe përbërës, por biskotat dolën të lëmuara dhe tepër të detajuara. Dekorimet pas kësaj mund të kërkojnë ende pak punë. Këshilla: Ngrini pjesët e prera përpara se t’i pjekni dhe tregtoni gjilpërën tuaj prej druri me atë që nuk ngjit.

Lehtësia e recetës: U deshën katër teste të ndryshme recetash për të gjetur një, dhe ne duhej të hanim të gjitha dështimet.
Vendimi:
6/10 914 ishte ndoshta më autentike, pasi shumica e atyre origjinale janë ende atje në të gjitha pjesët.

çfarë hani makinë

makinë dhe shofer

Nëse mund të iknim duke mbushur shtratin e një kamioni me madhësi të plotë me shurup, do ta bënim. A është ky prodhues vaflesh në formë makine për fëmijë? Nuk na intereson, është shumë mirë. Shtretërit e marrjes me hapësirën e tyre të shtuar të ngarkesës për gjalpë, shurup dhe manaferra janë më të mirët. Marrja e të gjitha detajeve dhe tejmbushjes minimale kërkon pak praktikë për të marrë sasinë e saktë të mbushjes dhe hekuri është i nxehtë, kështu që nëse po e bëni këtë me fëmijët, sigurohuni që t’i lënë gishtat e tyre të ftohen. Mbajeni jashtë.

Lehtësia e recetës: Ashtu si në makinat e vërteta, lubrifikimi i pjesëve metalike është çelësi i performancës jo ngjitëse.
Vendimi:
8/10 Një makinë herët në mëngjes ia vlen të merret.

kamxhik një brody

Të qenit i keq në produktet e pjekura. Është një klishe në internet që zbukuron llogaritë e Instagramit çdo festë, por ne mund ta kuptojmë pse. Duket e mrekullueshme dhe është tepër e lehtë për t’u bërë. Këshilla jonë e vetme është të prisni derisa të shërbeni përpara se t’i rrotulloni ato rrota. Ashtu si një djegie e vërtetë, ajo mbaron me kalimin e kohës dhe më pas ju mbeten vetëm byrekë të lagur dhe korda gomash.

Lehtësia e recetës: Vetëm një fshirje reddi mund të jetë larg.
Vendimi:
10/10 Një mënyrë për t’u djegur në Ditën e Falënderimeve pa prishur rrugën e vjehrrit tuaj.

Nëse provoni ndonjë nga këto, etiketoni @CarandDriver në fotot tuaja në internet. Përveç nëse është mish mishi. Nuk duam ta shohim më.

Leave a Comment

Your email address will not be published.