Receta për Mini Meatball Chicken Noodle Supë me perime: Një pamje e freskët e supës me petë pule | Supë

Kjo recetë e supës me qofte pule me perime është një pamje e re e supës klasike me petë pule me të cilën jemi rritur. Është aq e mirë sa duket! Nuk mund ta mposhtni dot kombinimin e mini qofteve të pjekura, makaronave, supës së pulës dhe perimeve!

Kjo recetë e lehtë supe gjithashtu ngrin mirë. Sapo pashë një foto të supës së shoqes sime Jane, e kuptova se duhej ta shtoja në rrotullimin tim të supës. Unë rekomandoj ta shtoni edhe në tuajën! Kjo është një recetë e këndshme që përfshin mini qofte argëtuese dhe pak makarona me disa zarzavate shtesë. Fëmijët as nuk do t’i vënë re perimet.

Kuzhina: Italian/Amerikane
Koha e përgatitjes: 25 minuta
Koha e gatimit: 40 minuta
Koha totale: 1 orë 5 minuta
Serbimet: 4

Komponenti

aksioneve

 • 1 luge vaj ulliri
 • 1 lugë gjelle gjalpë pa kripë
 • 1 qepë e verdhë e madhe, e grirë
 • 1 thelpi hudhër, e grirë
 • 4 kërcell selino, të prera në kubikë
 • 4 karota mesatare, të grira
 • 8 gota supë pule me pak natrium
 • 1 lugë çaji masala e plotë
 • 1 gjethe dafine
 • 3/4 filxhan orzo ose acini de pepe ose makarona të tjera të shkurtra (unë rekomandoj pak më pak makarona që të mos thithin shumë lëng mishi)
 • 1/2 lugë gjelle trumzë të freskët të copëtuar, plus më shumë për zbukurim
 • 2 lugë majdanoz italian të copëtuar me gjethe të sheshta, plus më shumë për zbukurim
 • një grusht spinaq bebe ose lakër jeshile ose zarzavate të tjera

Qofte

Ja se si ta bëni atë:

 1. Kombinoni pulën e grirë, vezën, djathin parmixhano, thërrimet e bukës, kripën, piperin, hudhrën pluhur, qepën pluhur, rigonin, rigonin dhe majdanozin në një tas mesatar. Përziejini derisa të bashkohen. Rrotulloni në qofte të vegjël (duhet të përfundoni me rreth 30). Vendoseni në një fletë pjekjeje të veshur me letër pergamene. Piqeni në furrë të parangrohur në 400 gradë F për rreth 20 minuta.
 2. Ndërsa qoftet po piqen, bëni supë. Nxehni një tenxhere të madhe supe mbi nxehtësinë mesatare-të lartë. Shtoni vaj ulliri dhe gjalpë. Pasi të jenë shkrirë, shtoni qepën dhe hudhrën. Skuqini për 3 deri në 4 minuta. Shtoni selinon dhe karotat dhe skuqini për 3 deri në 4 minuta të tjera, duke i përzier shpesh.
 3. Shtoni lëngun e mishit, specin, gjethet e dafinës dhe makaronat. Rriteni nxehtësinë në të lartë dhe lëreni të vlojë. Pasi të vlojë, zvogëloni pak zjarrin dhe ziejini për 15 minuta ose derisa makaronat të jenë al dente. Shtoni qoftet gjatë 5 minutave të fundit. Fikni zjarrin dhe shtoni rigonin, majdanozin dhe spinaqin. Përziejini derisa spinaqi të zbutet. Shërbejeni me një garniturë me rigon të freskët dhe majdanoz.

Keni nevojë për ndihmë për konvertimin e matjeve të gatimit dhe pjekjes? këtu janë disa të lehta grafiku i konvertimit të kuzhinës,

merrni 30 sekonda dhe Bashkohuni me komunitetin 30 sekonda Dhe Na ndiqni në Facebook Për të marrë receta ditore në lajmet tuaja. Frymëzoni dhe frymëzohuni.

Produkte të ngjashme në Amazon Ne mendojmë se mund t’ju pëlqejnë:

30Second Mobile, Inc. është pjesëmarrëse në Programin e Associates të Amazon Services LLC, një program reklamimi bashkëpunëtor i krijuar për të siguruar një mjet për ne për të fituar tarifa duke u lidhur me Amazon.com dhe faqet e lidhura me to.

Leave a Comment

Your email address will not be published.