Receta për baret e reçelit me tërshërë pa qumësht pa gluten

Këto bare reçeli me tërshërë pa qumësht pa gluten janë perfekte për një rostiçeri verore pasdite, por janë gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyer për kutinë e drekës. Ata janë pa alergjen dhe shkollat ​​janë të sigurta falë politikave pa arra. Plus, ata përdorin përbërës të përditshëm që ndoshta i keni tashmë në dorë.

Receta pa qumësht dhe pa gluten me reçelin e tërshërës

Këto bare me reçel me bollgur janë një trajtim pa qumësht dhe pa gluten

Ky hibrid ëmbëlsirë-mëngjesi u nda fillimisht me ne nga miku im Crystal qiellza pa gluten, Ky është një klasik që jam i sigurt se ju ka pëlqyer në një moment në jetën tuaj! Një sanduiç i ëmbël crumble mbush mbushjen e reçelit sipas dëshirës tuaj. Ju gjithashtu mund të përdorni më shumë se një lloj reçeli nëse dëshironi t’i përzieni gjërat. Këtu janë disa këshilla më të shpejta për përbërësit për të bërë këto bare reçeli tërshërë pa qumësht pa gluten.

 • përzierje mielli pa gluten: Ne kemi përfshirë recetën e përzierjes së shpejtë të brumit të Crystal, por nëse preferoni, mund të përdorni përzierje të blera në dyqan. një mik i mirë betohet për Masa e King Arthur për matjen e përzierjes së miellit pa gluten Për të gjitha produktet e pjekura.
 • zëvendësues i gjalpit: Për këtë lloj recete na pëlqejnë shkopinjtë me gjalpë pa qumësht. Nëse nuk mund të gjeni një që plotëson nevojat tuaja, mund të përdorni shkurtues pa hidrogjen ose vaj kokosi. Nëse përdorni një nga këto opsione, do të shtoja pak kripë.
 • shtoni erëza: Kristali e mban të thjeshtë, por mund të shtoni pak kanellë ose erëz tjetër byreku sipas dëshirës. Unë do të përshtatja çdo erëz me mbushjen tuaj me reçel. Për shembull, xhenxhefili shkon shumë me reçelin e kajsisë, ndërsa kanella me reçelin e boronicës ose luleshtrydhes. Nëse përdorni kanellë, do të shtoja rreth 1/2 lugë çaji, por me erëza më të forta si xhenxhefili, filloni me vetëm 1/4 lugë çaji.

Receta pa qumësht dhe pa gluten me reçelin e tërshërës

Shënim i dietës speciale: Bare reçeli me bollgur

Sipas përbërësve, kjo recetë është pa qumësht/jo qumësht, pa vezë, pa gluten, pa arra, pa kikirikë, pa sojë, vegjetariane, vegane dhe përgjithësisht e përshtatshme ndaj alergjive ushqimore më të mira. Vetëm sigurohuni që të përdorni përzierjet e miellit, zëvendësuesit e gjalpit dhe reçelrat që i përshtaten më së miri nevojave tuaja dietike.

Bare reçeli me tërshërë pa gluten pa qumësht

Autori:

Lloji i recetës: ëmbëlsirë

Vakti: amerikane

 • 1 filxhan përzierje mielli për të gjitha përdorimet pa gluten (shih shënimin më poshtë)
 • 1 filxhan tërshërë të menjëhershme (përdorni të certifikuar pa gluten nëse është e nevojshme)
 • filxhan sheqer kafe të paketuar
 • lugë çaji sodë buke
 • filxhan (1 shkop) me gjalpë ose shkopinj pa qumësht
 • 10 oz reçel luleshtrydhe, mjedër ose manaferre
 1. Ngrohni furrën tuaj në 350°F dhe vendoseni raftin e furrës në qendër të furrës.
 2. Lyeni me yndyrë një tavë pjekjeje 9 inç ose mbulojeni me letër furre.
 3. Në një tas mesatar, përzieni përzierjen e miellit, tërshërën, sheqerin kaf dhe sodën e bukës. Shtoni zëvendësuesin e gjalpit dhe rrihni ose prisni në copa të shpërndara në mënyrë të barabartë dhe të trashë.
 4. Shtypni gjysmën e përzierjes së miellit me tërshërën në fund të tiganit tuaj të përgatitur. Përhapeni reçelin e frutave sipër. Spërkateni përzierjen e mbetur të miellit mbi reçelin e frutave.
 5. Piqni për 30 deri në 35 minuta ose derisa të marrin ngjyrë kafe të artë sipër.
 6. Vendoseni tiganin në një raft teli që të ftohet. Lëreni të ftohet plotësisht përpara se ta prisni në shirit.
 7. Mbetjet e mbetura ruhen në një enë hermetike në temperaturën e dhomës deri në 3 ditë.

përzierje mielli pa gluten: Kristali përdor filxhan miell orizi të bardhë ose miell orizi kafe + filxhan niseshte tapioke + filxhan niseshte patate. Përndryshe, mund të përdorni përzierjen e miellit pa gluten të blerë në dyqan.

madhësia e shërbimit: 1 herë Kaloritë: 112 trashë: 4G Yndyra e ngopur: .9 g Karbohidratet: 18.1 g Sheqeri: 9.7 g Natriumi: 55 mg Fibra: 1 g Proteina: 1 g

3.5.3229

Më shumë receta ëmbëlsirash pa qumësht pa gluten

tortë me kadife të kuqe

Receta e tortës me kadife të kuqe pa gluten me krem ​​vegan prej kadifeje - pa alergjen - pa qumësht, vezë, gluten, arra, susam ose soje!

Biskota me çokollatë të dyfishtë

Receta e biskotave të dyfishta me çokollatë vegane pa gluten - pa alergjenë të shijshëm!

Bukë me kanellë

Receta e bukës me kanellë (përndryshe pa gluten, vegan dhe sheqer të ulët!)

Leave a Comment

Your email address will not be published.