Receta: Një tortë e ngrirë verore me shtresa akullore vanilje me luleshtrydhe me brownies buke

shërben 8

Një ëmbëlsirë e ngrirë e lehtë dhe verore përdor shijshëm luleshtrydhet e freskëta, të cilat janë bërë pure dhe rrotullohen në akullore me vanilje. Akullorja me manaferra shtrohet në një tepsi me brownies buke (është shumë e nxehtë për t’u pjekur; blini ato!). Ngrijeni tortën për të paktën gjysmë dite. Për t’u siguruar që do ta nxirrni tortën me lehtësi nga tava, lyeni fillimisht me letër petë, pastaj me letër pergamene, në mënyrë që të ketë një mbingarkesë bujare për ta përdorur si hobe më vonë. Kjo ëmbëlsirë e ngrirë ka një koncept të ngjashëm me një tortë kuti akulli, por është bërë me akullore në vend të kremës së rrahur. Hidhni salcën e luleshtrydheve mbi fetat e kekut pak para se ta shërbeni.

3 e gjysmë filxhan luleshtrydhe të freskëta, të qëruara (rreth 1 litër)
2 lugë sheqer
1 lugë lëng limoni
1 ½ litra (6 gota) akullore vanilje
6 Brownies të mëdha, ose më shumë nëse është e nevojshme, përgjysmoni horizontalisht për të bërë 12 copa të holla

1. Rreshtoni një tepsi 9 me 5 inç me një fletë të madhe petë, duke lejuar që 2 anët e gjata të varen rreth 4 inç. Shtypni petë në cepat e tavës. Prisni 2 fletë letre pergamene për të bërë një shtresë të dytë për tiganin, duke i vendosur fletët pingul me njëra-tjetrën në mënyrë që të mbulojnë pjesën e poshtme me mbingarkesa rreth 4 inç në 2 anët e gjata. Shtypni pergamenën në qoshe.

2. Përzieni luleshtrydhet, sheqerin dhe lëngun e limonit në një enë. Duke përdorur një pirun ose patate, shtypni frutat derisa të krijohet një lëng i trashë me tufa të vogla kokrrash. Lëreni në frigorifer deri në përdorim.

3. Lëreni akulloren të zbutet në temperaturën e dhomës për 5 deri në 10 minuta, ose derisa të mos e tundni më, por të mos jetë e lëngshme. Vendosni akulloren në një tas të madh. Shtoni 1 filxhan salcë luleshtrydhe dhe paloseni lehtë, vetëm që salca të kalojë nëpër akullore në vija. Mbulojeni dhe vendoseni në frigorifer pjesën e mbetur të chutney-it.

4. Hidhni rreth 2 gota akullore në tepsi (kur të mos formohet më vonë, do të formohet sipër tortës). Me një shpatull gome e shtrijmë në një shtresë të lëmuar. Pritini në copa për të bërë një shtresë të vetme që mbulon plotësisht akulloren dhe mbulojeni me një shtresë brownies.

5. Përsëritni shtresat edhe 2 herë të tjera, duke përdorur çdo herë rreth 2 gota akullore dhe duke e lëmuar në tepsi, duke e mbuluar me një shtresë brownie për të mbushur tavën (kur të mos formohet më vonë, do të jetë fundi i tortës. ).

6. Palosni fillimisht pergamenën, pastaj letrën, sipër tavës, duke shtypur butësisht për të ngjeshur shtresat. Ngrijeni të paktën 8 orë ose deri në 3 ditë, ose derisa të forcohet.

7. Nxirreni tortën nga ngrirja përpara se ta shërbeni. Përdorni petë dhe pergamenë për të hequr tortën nga tava. Shpalosni letrën dhe pergamenën dhe kthejeni tortën në një pjatë shërbimi drejtkëndëshe ose ovale. Qëroni letrën e mbetur dhe pergamenën.

8. Pritini tortën në feta 1 inç të gjera me një thikë të mprehtë dhe nxirreni në një pjatë ëmbëlsirë. Hidhni sipër pak salcë luleshtrydhe dhe shërbejeni me pjesën e mbetur të chutney-t.

Lisa Zwirne

shërben 8

Një ëmbëlsirë e ngrirë e lehtë dhe verore përdor shijshëm luleshtrydhet e freskëta, të cilat janë bërë pure dhe rrotullohen në akullore me vanilje. Akullorja me manaferra shtrohet në një tepsi me brownies buke (është shumë e nxehtë për t’u pjekur; blini ato!). Ngrijeni tortën për të paktën gjysmë dite. Për t’u siguruar që do ta nxirrni tortën me lehtësi nga tava, lyeni fillimisht me letër petë, pastaj me letër pergamene, në mënyrë që të ketë një mbingarkesë bujare për ta përdorur si hobe më vonë. Kjo ëmbëlsirë e ngrirë ka një koncept të ngjashëm me një tortë kuti akulli, por është bërë me akullore në vend të kremës së rrahur. Hidhni salcën e luleshtrydheve mbi fetat e kekut pak para se ta shërbeni.

3 e gjysmë filxhan luleshtrydhe të freskëta, të qëruara (rreth 1 litër)
2 lugë sheqer
1 lugë lëng limoni
1 ½ litra (6 gota) akullore vanilje
6 Brownies të mëdha, ose më shumë nëse është e nevojshme, përgjysmoni horizontalisht për të bërë 12 copa të holla

1. Rreshtoni një tepsi 9 me 5 inç me një fletë të madhe petë, duke lejuar që 2 anët e gjata të varen rreth 4 inç. Shtypni petë në cepat e tavës. Prisni 2 fletë letre pergamene për të bërë një shtresë të dytë për tiganin, duke i vendosur fletët pingul me njëra-tjetrën në mënyrë që të mbulojnë pjesën e poshtme me mbingarkesa rreth 4 inç në 2 anët e gjata. Shtypni pergamenën në qoshe.

2. Përzieni luleshtrydhet, sheqerin dhe lëngun e limonit në një enë. Duke përdorur një pirun ose patate, shtypni frutat derisa të krijohet një lëng i trashë me tufa të vogla kokrrash. Lëreni në frigorifer deri në përdorim.

3. Lëreni akulloren të zbutet në temperaturën e dhomës për 5 deri në 10 minuta, ose derisa të mos e tundni më, por të mos jetë e lëngshme. Vendosni akulloren në një tas të madh. Shtoni 1 filxhan salcë luleshtrydhe dhe paloseni lehtë, vetëm që salca të kalojë nëpër akullore në vija. Mbulojeni dhe vendoseni në frigorifer pjesën e mbetur të chutney-it.

4. Hidhni rreth 2 filxhanë akullore në tavën e bukës (kur të mos formohet më vonë, do të formojë pjesën e sipërme të tortës). Me një shpatull gome e shtrijmë në një shtresë të lëmuar. Pritini në copa për të bërë një shtresë të vetme që mbulon plotësisht akulloren dhe mbulojeni me një shtresë brownies.

5. Përsëritni shtresat edhe 2 herë të tjera, duke përdorur çdo herë rreth 2 gota akullore dhe duke e lëmuar në tepsi, duke e mbuluar me një shtresë brownie për të mbushur tavën (kur të mos formohet më vonë, do të jetë fundi i tortës. ).

6. Palosni fillimisht pergamenën, pastaj letrën, sipër tavës, duke shtypur butësisht për të ngjeshur shtresat. Ngrijeni të paktën 8 orë ose deri në 3 ditë, ose derisa të forcohet.

7. Nxirreni tortën nga ngrirja përpara se ta shërbeni. Përdorni petë dhe pergamenë për të hequr tortën nga tava. Shpalosni letrën dhe pergamenën dhe kthejeni tortën në një pjatë shërbimi drejtkëndëshe ose ovale. Qëroni letrën e mbetur dhe pergamenën.

8. Pritini tortën në feta 1 inç të gjera me një thikë të mprehtë dhe nxirreni në një pjatë ëmbëlsirë. Hidhni sipër pak salcë luleshtrydhe dhe shërbejeni me pjesën e mbetur të chutney-t.Lisa Zwirne

Leave a Comment

Your email address will not be published.