Receta nga The Rabbitzin: Ushqimi për “The Three Weeks” reflekton në disponimin tonë

Vera ka ardhur, dhe mendimet për pushime dhe relaksim janë në ajër. Një kohë unike në kalendarin hebre vërehet me verë të titulluar “Bein Hammetzarim”, e njohur ndryshe si “Tre Javët”. Në këtë periudhë të vitit, gjatë historisë sonë, ne kujtojmë dhe reflektojmë mbi tragjeditë e shumta që i kanë ndodhur popullit hebre. Fillojmë me një agjërim të plotë ditor në ditën e 17-të të Temmuzit, i cili u mbajt më 17 korrik të këtij viti. Nga kjo kohë ne respektojmë ritualet e zisë deri në ditën e 9-të të Avas, ditën e shkatërrimit të tempujve tanë të shenjtë të parë dhe të dytë. në Jerusalem.

Tisha B’Av do të festohet këtë vit duke filluar nga nata e së shtunës, 6 gusht, deri në mesnatën e së dielës, 7 gusht. Ne përmbahemi nga prerja e flokëve, dëgjimi i muzikës live, blerja e rrobave të reja dhe gjërave që e sjellin njeriun në një gjendje lumturie. E 9-ta e Evie është kulmi i tre javëve. Ne gjithashtu mbajmë një agjërim në këtë ditë, i cili fillon në natën që të dy tempujt u dogjën. Është një zakon i nderuar i kohës për hebrenjtë ashkenazikë që të përmbahen nga ngrënia e çdo mishi ose pule, përveç të shtunave, për nëntë ditë deri në Tisha Baw. Prandaj, po paraqes disa receta pareve (jo qumështore) dhe qumështore për këto ditë errësirë ​​në historinë tonë hebraike.

Është shpresa dhe lutja ime që së shpejti të shohim paqen në tokën e Izraelit dhe që ditët tona të shohin me shpejtësi rindërtimin e Tempullit të Tretë në Jerusalem.

Tofu me xham aziatik
1 kile tofu tepër i fortë, i kulluar
më të dendura
1/2 filxhan salcë soje
1/4 filxhan mjaltë
2 thelpinj hudhra, të qëruara dhe
i grirë
1 lugë. xhenxhefil i freskët, i copëtuar
hollësi
4-5 lugë. vaj susami

Në një tas të vogël, përzieni të gjithë përbërësit e mësipërm, përveç vajit të tofu-s dhe susamit. Shtoni tofu, duke e hedhur në shtresë. Mbulojeni dhe vendoseni në frigorifer për 30 minuta. Ngrohni vajin e susamit në një tigan të madh dhe shtoni tofu, së bashku me marinadën. Skuqni tofu-në në një mjedis mesatar për 15-20 minuta. Hiqeni tofu nga tigani dhe shërbejeni mbi një shtrat me petë orizi me brokoli të zier në avull. Zbukuroni tofu me 2 lugë gjelle. qepë të grira dhe të spërkatura me 1 lugë. Arra Macadamia të copëtuara.

Shërben 4.

perimesh
Rrota me djathë
1 kile brumë petë
1 qepë e madhe, e qëruar dhe e prerë
1 piper i kuq mesatar,
me fara dhe të prera
1 kile kërpudha, të prera hollë
2 lugë gjelle. majdanoz, i grirë imët
1/2 filxhan të copëtuar me pak yndyrë
djathë mocarela

Ngrohni furrën në 400°F.

Hiqeni brumin e brumit nga ngrirja dhe shkrini për 30-40 minuta. Në një tigan të madh, ngrohni 3-4 lugë gjelle. Vaj ulliri. Shtoni perimet dhe skuqini derisa të zbuten. Hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet. Përzieni gjizën me perimet dhe mbajeni mënjanë. Rrotulloni brumin me një okllai për të bërë një drejtkëndësh të madh. Vendosni përzierjen e perimeve/djathit sipër brumit. Rrotulloni horizontalisht për të formuar një regjistër. Vendoseni brumin, me anën e qepjes poshtë, në një fletë biskotash të veshur me letër pergamene. Pritini në mënyrë diagonale 3/4 e daljes nga brumi. Duke përdorur një furçë pastiçerie, lyeni brumin me 1 vezë të rrahur. Spërkateni me 2 lugë. Thekon borziloku të thatë. Piqeni në 400°F deri në kafe të artë. Hiqeni nga furra dhe lëreni të ftohet. Pritini 1 inç vertikalisht. Pritini feta për të bërë rrota.

Shërben 5-6.

salmon i djegur
1 kile fileto salmoni
4 lugë gjelle. uthull me yndyrë
1/4 filxhan ketchup
3 lugë. salce soje
5 lugë gjelle. Sheqer kaf
2 thelpinj hudhra, të qëruara dhe
i grirë
2 lugë. piper i kuq i grimcuar
thekon
Ngrohni grilin.

Kombinoni të gjithë përbërësit e mësipërm përveç salmonit në një tas. Shtoni salmonin dhe mbulojeni, marinoni dhe vendoseni në frigorifer për 30 minuta. Hiqni salmonin nga marinada dhe hidhni marinadën. Ngrohni një tigan për skarë (ose skarë në natyrë) dhe piqeni në skarë për 5-7 minuta nga secila anë. Zbukuroni me 2 lugë gjelle. Susam i pjekur. Shërbejeni me perime të pjekura të stinës.

Shërben 4.

marok i rremë
Qofte
Përzierja e mishit të sojës:
3 paund mish soje të bluar
3 vezë
1/2 filxhan bukë të kalitur
thërrime
1 qepë e vogël, e qëruar dhe
i grirë imët
2 lugë gjelle. majdanoz i freskët i grirë
1 lugë. Qimnon
1 lugë. Koriandër
1 lugë. Shafran i Indisë
1 lugë. të gjitha erëzat
1/4 filxhan arra pishe

Në një tas të madh përzierjeje, bashkoni mishin e sojës me të gjithë përbërësit e mësipërm. Formoni qofte me madhësi 1 inç. Anulo.

salcë:
4 qepë të mëdha, të qëruara dhe të prera në kubikë
të prera hollë
2 lugë. Qimnon
1 lugë. kerri
1 lugë. Shafran i Indisë
1 lugë. të gjitha erëzat

Në një tenxhere të madhe skuqni qepët për 4-5 lugë gjelle. Vaj ulliri ekstra i pastër.

Shtoni erëzat dhe lërini të ziejnë. Shtoni qofte soje. Shtoni dy gota ujë dhe mbulojeni. Gatuani në temperaturë të ngadaltë për 30-40 minuta. Hiqeni nga tenxherja dhe shërbejeni mbi një shtrat me oriz kafe.

Shërben 5-6.

[email protected]

Leave a Comment

Your email address will not be published.