Receta me tavë me proshutë pule

Caitlin Bensel

Shfletoni faqet e shumë librave të gatimit të Ree Drummond dhe fjalët pulë, proshutë dhe fermë shfaqen përsëri dhe përsëri. Kjo është arsyeja pse kjo tavë Chicken Bacon Ranch është kaq e përsosur—ajo kombinon dashurinë e të gjithëve për makaronat, pulën dhe tavat në një pjatë të lehtë për t’u përgatitur. Gati për rreth dyzet e pesë minuta, kjo me siguri do të bëhet një nga të preferuarat e familjes suaj.

Si e bëni tavë me proshutë pule në Ranch?

Kjo pjatë është shumë e lehtë për t’u përgatitur, falë disa shkurtoreve të blera në dyqan. Filloni duke gatuar pak proshutë, më pas gatuajeni qepën dhe hudhrën në pikat e shijshme të proshutës. Më pas, krem ​​djathi dhe qumështi kombinohen me përzierjen e erëzave të thata të fermës për të bërë bazën kremoze të kësaj tavë të shijshme. Më pas, shkojnë makaronat, pula rotisserie (kaq e lehtë!), pimientos dhe qepët e njoma përpara se të hidhen sipër me proshutë dhe djathë; Më pas piqni vetëm për 15 minuta.

Çfarë lloj pule përdorni në tavën Chicken Bacon Ranch?

Kjo recetë kërkon 4 filxhanë pule rotisserie, që ka të bëjë me sa pulë mund të tërhiqet nga një zog standard i pjekur në ushqime. Nëse familja juaj preferon mish tërësisht të bardhë, hani dy pula rotisserie, përdorni pulën e gatuar të mbetur ose gatuajini 4 filxhanë gjoks pule pa lëkurë të grirë në vaj ulliri për 8 deri në 10 minuta.

A mund të përdorni salcë fermash në shishe në këtë recetë?

Kjo recetë kërkon një përzierje erëzash të thatë në fermë, e cila është më e përqendruar në shije sesa një shishe standarde e salcës së përgatitur për sallatë. Megjithatë, nëse kjo është e gjitha që keni, zëvendësoni 1 filxhan qumësht me 1 filxhan salcë të përgatitur për fermë dhe shtoni kripë dhe piper shtesë nëse dëshironi. Për më shumë shije, rrihni një tufë me salcë Ree Drummond’s Homemade Ranch për t’u derdhur sipër—sepse nuk mund të keni shumë ferma!

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

8-10


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

15

minuta

koha totale:

0

orë

45

minuta

4


thelpi hudhër, i grirë imët

8 oz.

krem djathi, i prerë në kubikë

1


1 oz. paketë përzierje erëzash të thata ranch

3 c.

djathë mocarela e grirë, e ndarë

8 oz.

makarona rotini, të gatuara

4.

pulë rotisserie e grirë

4 oz.

pimientos të grira, të kulluara

1/2 c.

qepë të njoma të copëtuara, plus më shumë për zbukurim

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Ngrohni furrën në 375°F. Në një tigan 12 inç, gatuajeni proshutën mbi nxehtësinë mesatare derisa të jetë e freskët, rreth 8 minuta. Hiqeni proshutën nga tigani duke përdorur një lugë të prerë. Lërini pikimet në tigan dhe lërini mënjanë.
  2. Hidhni qepën dhe hudhrën në pika; Gatuani, duke e përzier shpesh, derisa të zbutet pak, rreth 5 minuta. Rrihni kremin e djathit, qumështin, përzierjen e erëzave të fermës dhe 1 filxhan mocarela derisa të jenë të lëmuara; Hiqeni nga zjarri.
  3. Në një tas të madh, përzieni së bashku përzierjen e fermës, makaronat e gatuara, pulën, pimientos dhe filxhanin e qepëve të njoma derisa të kombinohen mirë. Transferoni në një tavë 13×9 inç. Spërkateni në mënyrë të barabartë me proshutë; Hidhni sipër 2 filxhanët e mbetur mocarela.
  4. Piqni deri në kafe të artë dhe të freskët sipër, 25-30 minuta. lëreni të ftohet pak; Nëse dëshironi, zbukurojeni me më shumë qepë të njoma pak para se ta shërbeni.

Nëse dëshironi të shtoni perime në këtë tavë, shtoni 4 filxhanë spinaq te pula në hapin 3, ose 2 gota lule brokoli në makarona gjatë 2 minutave të fundit të gatimit.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.