Receta me simite me kanelle | Si të bëni simite me kanellë

Simitet me kanellë janë me gëzof me gjalpë dhe të zhytur në krem ​​djathi krem ​​shumë të shijshëm. Por nëse doni të provoni diçka të re (megjithëse ne gjithmonë do ta duam klasiken), ne kemi shumë receta me simite me kanellë për t’i provuar.

Nëse jeni pas një shije të re si kadife e kuqe ose proshutë panje, ose një simite me kanellë në një recetë tjetër si byrek me mollë me role me kanellë Sexy F, ju jeni të llastuar për zgjedhjen.

1

Rrotulla klasike kanelle

Nëse po kërkoni të filloni të thjeshta, rrotullat tona klasike me kanellë janë zgjidhja perfekte. I lyer në mënyrë të përkryer me gjalpë dhe me gëzof, dhe i zhytur në krem ​​djathi.

Merrni recetën klasike të rrotullave me kanellë.

2

Fryer Air Rolls kanelle

Dëshironi rrotulla kanelle me përpjekje minimale? Roletat tona të skuqjes së ajrit janë zgjidhja perfekte. Nuk ka nevojë të prisni që edhe brumi të ngrihet!

Merrni recetën e rrotullave me kanellë për Fryer Air.

3

Rolls kanelle me proshutë panje

4

Rrotulla kanelle me kadife të kuqe

6

sinabunis

Bëhuni të çuditshëm për Pashkë me cinnabunis tona të adhurueshme, të kompletuara me mini sy vezë.

Merrni recetën e Cinnabunis.

7

Roll gjigant me kanellë me mollë me karamel

Kjo rrotull gjigante kanelle mbushet me mollë të prera hollë dhe lyhet me krem ​​djathi karamel. Me fjalë të tjera: është e çmendur.

Merrni recetën gjigante me kanellë me mollë me karamel.

8

Rolls kanelle kungull

Rrotulla kanelle të ngrohta, të buta dhe të lezetshme të mbushura me krem ​​djathi Maple Frosting. Jo, ju nuk jeni duke ëndërruar. Këto rrotulla me kanellë me kungull janë pikërisht ajo që ju nevojitet në një mëngjes komod vjeshte me një filxhan kafe.

Merrni recetën e rrotullave me kanellë me kungull.

9

Rolls keto kanelle

E dimë, e dimë, djathi shkon keq me bukën e ëmbël në mëngjes. Por na besoni, me të vërtetë funksionon.

Merrni recetën e rrotullave me kanellë Keto.

10

Cinnamon Roll Rice Krispie Treats

1 1

Tortë me rrotull me kanellë

Përgatitni tavën tuaj për ëmbëlsira për ëmbëlsirat më të mrekullueshme. Ka gjithçka që ju pëlqen në lidhje me rrotullat e kanellës, madje edhe kremin e djathit!

Merrni recetën e tortës me Cinnamon Roll Poke.

12

Tortë Bundt me role me kanellë

Shumë më e lehtë sesa të bësh role me kanellë. Kjo është mënyra më e mirë për të ngrënë simite tuaj të preferuar të mëngjesit si ëmbëlsirë.

Merrni recetën e tortës me role Bundt me kanellë.

13

Rrotulla kanelle me tenxhere te ngadalte

14

Byrek me molle me role kanelle

Kjo kryevepër e mollës mund të zgjasë më shumë se byreku juaj mesatar. por ja vlen.

Merrni recetën e byrekut me mollë me role me kanellë.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Leave a Comment

Your email address will not be published.