Receta me hudhër për të gjithë (përveç vampirëve)

Është komponimi alil metil sulfid në hudhër që shkakton më shumë telashe. Ajo depërton në frymën tuaj përpara se të hyjë në qarkullimin e gjakut dhe lëviz në të gjithë trupin tuaj përmes djersës dhe urinës. Në varësi të metabolizmit tuaj, pëshpëritja e mprehtë mund të zgjasë për disa ditë.

Vështirë se shumica prej nesh po kërkojnë këtë lloj përvoje.

E megjithatë… nuk ka shumë njerëz që pretendojnë se e pëlqejnë erën e hudhrës, por vështirë se dikush do të refuzojë një tas me karkaleca me hudhër, ton apo bukë me hudhër. Tre recetat e vetme në botë me hudhra që meritojnë të humbasin disa miq.

Këtu janë 22 të tjera.

Spanja: Sopa de Ajo dhe Pinchos Morunoso

Në Spanjë, një tas ushqyes me supë me hudhër hahej tradicionalisht nga barinjtë kastilianë që kishin nevojë për nxehtësi dhe energji për t’u bujtur. apo jo të gjithë ne?

Skelat e pjekura në skarë të frymëzuara nga mauretë janë të njohura në të gjithë Spanjën dhe mënyra më e mirë për t’i shërbyer është me një salcë zhytëse djegës-hudhër. Kjo është nëse gjashtë thelpinj hudhër të grimcuar në mish derri nuk janë tashmë të mjaftueshme për ju …

Indi: Dahli

Recetat janë të shumta për thjerrëzat klasike të kuqe, por mund të jeni të sigurt se të gjitha do të kenë hudhër në to.

Liban: Javaneh dhe Shawarma

Hudhra, limoni dhe pula janë një kombinim klasik libanez që shfaqet bukur në këto krahë ngjitës të karamelizuar. Më së miri bëhet me mjaft hudhër për të mbajtur vampirët larg për javë të tëra.

Bomba me shije të ushqimit të rrugës paketon hudhrën në fërkime mishi, salca dhe madje edhe mbështjellje pite nëse jeni me fat.

Korea: Kakanpunggi dhe Kimchi

Pula me hudhër pikante e Koresë është një pjatë e shijshme e shkrirë koreano-kineze që shkakton rrezikshmëri të lartë. Ka pesë thelpinj hudhër në këtë recetë, kështu që na tregoni.

Kimçi i mirë përmban shumë hudhër shëruese, e cila është një përbërës thelbësor për të balancuar erëzat pikante, të tharta dhe të kripura për të krijuar erëzën e nevojshme.

Francë: Escargotto

Në një vend që e do hudhrën me gjithçka, francezët e duan veçanërisht me escargot. Shurupi i salcës me gjalpë me hudhër do ta kthejë këdo në një dashnor të kërmillit, shumë shpejt.

Meksikë: Birria dhe Tacos de Res Guisado

Qyteti meksikan i Guadalajara është krenar për pjatën e tij të famshme të dhisë të gatuar ngadalë, birria. Pati Jinich gjithashtu bën një version të qengjit që e bën këtë merak të pasur.

Mishi i viçit i gatuar ngadalë derisa të ndahet bën taco të mrekullueshme. Kjo recetë mburret me tetë thelpinj hudhër, të cilat të gjitha përhapen përmes viçit gjatë procesit të gjatë të gatimit.

Filipine: Adobo

Qepët dhe hudhrat krijojnë një levrek të fuqishëm në trefishin acidik të sojës dhe uthullës në kuzhinën kombëtare të Filipineve. Rezultati është një pjatë pule e pasur, ngjitëse dhe e butë që relakson sythat e shijes dhe stomakun.

Itali: Spageti Aglio e Olio dhe Bagna Cuda

Besojuni italianëve që të krijojnë një pjatë të thjeshtë që mburret me shije mashtruese të pasura. Përdorni hudhrën më të freskët dhe më të trashë që mund të keni në dorë.

Bagna cuda është salca italiane me salcë-slush-dip-slush-dressing që i bën çdo gjë shije të verës në Torino. Zhytni perimet tuaja në të, përzieni përmes makaronave ose derdhni mbi anën e puresë.

Japonia: Rameno

Shtimi i hudhrës në ramen tuaj nuk është i nevojshëm, por është i mirë. Mandy Lee e quan këtë version Vrasësi i Vampirëve për një arsye të mirë: 44 thelpinj hudhër, shërben 4.

Argjentinë: Chimichurri

Një shije e fortë hudhre balancon përgjigjen e Argjentinës ndaj barishteve të freskëta jeshile, specave dhe uthullës dhe ketchup-it me domate të Uruguait në barbekjunë tuaj të radhës.

Tajlandë: Nahm Jimo

Një sallatë e freskët, e gjallë, e mbushur me mirësi të ëmbël, të thartë dhe të kripur. Ju e dini se jeni në një gjë të mirë kur thoni të vishni për pjesë të barabarta djegës dhe hudhër.

Greqi: Suvlaki me mish qengji dhe pulë të gatuar ngadalë

Këtu po fiton sërish kombinimi i hudhrës, limonit dhe barishteve të freskëta. Qengji piqet butësisht derisa të shkrihet nga kocka, duke e bërë atë një përvojë krejtësisht greke që do të jeni të lumtur ta keni në shtëpinë tuaj.

Hudhra dhe pula janë një tjetër kombinim qiellor dhe nuk janë të lumtur së bashku të mbështjellë me pita. Shtoni shumë domate dhe qepë dhe do të betoheni se po ecni në rrugët e pasme të Athinës.

Kinë: San Bei Jihri dhe karkaleca me hudhër

Hudhra kombinohet me xhenxhefilin në gatimin kinez për të bërë pjata të fortifikuara si Tre gota pule.

Thjeshtësia e karkalecave të hudhrës varet nga përbërësit kryesorë. Si karkalecat ashtu edhe thelpinjtë e hudhrës duhet të jenë me tul dhe lëng.

Afganistan: Banjan Borani

Qepët, hudhrat dhe specat janë të gjitha pjesë e trinitetit afgan të gatimit dhe të tre këndojnë në sasi bujare në këtë pjatë me patëllxhanë të shkrirë në gojë.

Singapor: Pulë Hainanese

Pula Hainanese është një tjetër pjatë e famshme e pulës që lyhet thjesht me mirësinë e hudhrës. Pulë, oriz me hudhër të shtuar Dhe salcë.

Leave a Comment

Your email address will not be published.