Receta më e mirë për domate të mbushura me sallam, djathë dhe borzilok – Si të bëni domate të mbushura me sallam, borzilok dhe djathë – Delish.com

Domatet kanë ardhur dhe po i gatuajmë në skarë në stil italian. Domatet janë padyshim më të mirat në verë, por koha e kaluar në furrë duhet të jetë e mjaftueshme për të nxjerrë në pah shijen e domates edhe nga domatet më jashtë sezonit.

Çfarë lloj domatesh duhet të përdor?

Domate biftek është mënyra për të shkuar këtu. Janë super të shijshme, nuk lëkunden dhe janë mjaft të mëdha për t’u mbushur. Shmangni domatet e ngushta siç janë domatet kumbulla.

Si mund ta mbaj mbushjen të mos laget?

Gjëja kryesore është t’u jepni kohë domateve të kullojnë. Pas skuqjes i kthejmë domatet me kokë poshtë në mënyrë që të kullojë uji i tepërt. Për të përshpejtuar procesin, spërkatni të brendshmet me pak kripë përpara se t’i ktheni dhe thajini me një peshqir letre përpara se t’i mbushni.

Çfarë tjetër mund të plotësoj këto?

Ne nuk jemi të turpshëm kur bëhet fjalë për mbushjen dhe gatimin e perimeve tona të preferuara, dhe domatet nuk janë të ndryshme! Mund të përzieni dhe të përzieni si të dojë zemra juaj, për sa kohë që keni përbërësit thelbësorë (proteina, djathë, aromatike, lidhës). Këtu janë disa ide për të filluar:

Domate të mbushura me pica – Pepperoni, Mocarela, Ullinj të Zi të prerë në feta, Thërrime buke italiane

Pesto domate të mbushura me pulë – pulë e grirë, parmixhan, pesto dhe quinoa

Domate të mbushura mesdhetare – kungull i njomë, feta, nenexhik dhe kuskus

Për më shumë shije me perime të mbushura, shikoni këto speca të mbushura me kungull i njomë me pica ose biftek djathi!

E keni arritur akoma? Na tregoni se si shkoi në komentet më poshtë!

Shënim i redaktorit: Hyrja e kësaj recete u përditësua më 8 korrik 2022 për të përfshirë më shumë informacion rreth pjatës.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

4

koha e përgatitjes:

0

orë

15

minuta

koha totale:

0

orë

40

minuta

1 lugë gjelle.

vaj ulliri ekstra i pastër

1


Qepë e grirë (1/4 filxhani)

1/2 paund

Suxhuk i ëmbël italian, zorrët e hequra

1/4 c.

Borziloku i freskët i copëtuar, plus më shumë për zbukurim

3/4 c.

thërrime buke panko

3 oz.

djathë fontina, i prerë në kubikë 1/4″.

1/4 c.

parmezan i freskët i grirë

piper i zi i sapo bluar

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Ngroheni furrën në 425°.
  2. Thërrmoni domatet me thikë dhe prisni një rreth të madh 2″ sipër secilës. Me një lugë të vogël kthejini nga brenda, më pas vendosini domatet me kokë poshtë në një tepsi të veshur me peshqir letre dhe lërini të kullojnë gjatë përgatitjes së mbushjes.
  3. Në një tigan të madh, ngrohni vajin e ullirit mbi nxehtësinë mesatare-të lartë. Shtoni qepën dhe hudhrën dhe gatuajeni derisa të ketë aromë, 1 deri në 2 minuta. Shtojmë salsiçen, e ndajmë me lugë druri dhe e kaurdisim derisa të marrë ngjyrë kafe dhe të gatuhet për 8 minuta.
  4. Duke përdorur një lugë të prerë, hiqeni përzierjen e sallamit në një tas të madh të veshur me peshqir letre për të thithur vaj, më pas hidhni peshqirët e letrës dhe përzieni borzilokun, pankon, fontinën dhe parmixhanin.
  5. Vendosni domatet në një enë të vogël pjekjeje dhe i rregulloni me kripë dhe piper. Mbushni domatet me përzierje sallami (mbushja do të tkurret ndërsa gatuani, prandaj sigurohuni që të mos duken si të tejmbushura) dhe piqini derisa djathi të shkrihet dhe majat të marrin ngjyrë të artë, 15 deri në 20 minuta. Lëreni të ftohet për 5 deri në 10 minuta dhe shërbejeni me një sallatë të thjeshtë jeshile.

Kjo përmbajtje është importuar nga {embed-name}. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni të njëjtën përmbajtje në një format tjetër, ose mund të gjeni më shumë informacion në faqen e tyre të internetit.

Chelsea Lupkin

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.