Receta më e mirë e tortës me domate dhe brie

Foto: Andrew Bui; Stilimi i ushqimit: Erica Joyce

Domatet e verës shkëlqejnë me djathë të shkrirë në këtë recetë joshëse të tortës me domate dhe brie. Pritini atë në copa të vogla ose në copa më të mëdha për meze të përsosur të verës dhe shërbejeni si ushqim me një sallatë rukole me speca. Keni mbetje? Hidhni vezë të fërguara sipër tyre për një mëngjes të plotë.

Mos e anashkaloni glazurën balsamike, pasi e nxjerr të gjithë pjatën me sasinë e duhur të ëmbëlsirave, të kripura dhe të shijshme. Meqenëse Brie është një djathë i butë që shkrihet në temperaturën e dhomës, sigurohuni që djathi të jetë i ftohtë përpara se ta përdorni për të marrë feta të holla dhe të pastra.

Nëse dëshironi një opsion më të gjelbër, në vend që të përdorni peshqirë letre për të fshirë domatet, përdorni enë të pastra.

Për më shumë receta me domate të pjekura, të cilat përfshijnë domate me nxehtësi maksimale dhe ëmbëlsira me luspa, provoni një galetë me domate ose byrekë me domate jugore.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

4 – 8


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

15

minuta

koha totale:

1

Ora

0

minuta

miell, për pluhurosje

1


(10,5″-nga-9,75″) fletë petë e ngrirë (rreth 8 oz), e shkrirë

12 oz.

domate të trashëguara (rreth 2 të mëdha), të prera dhe të prera hollë

1


(8-oz.) Rrota brie, e prerë në dërrasa të holla (rreth 1/8″ të trasha)

piper i zi i sapo bluar

Glazurë balsamike dhe gjethe borziloku, për servirje

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Ngroheni furrën në 400º. Në një sipërfaqe të lyer pak me miell, hapni petën e sfumuar në një drejtkëndësh 14″ me 10″ rreth 1/8″ të trashë. Rrëshqitni brumin në fletë pjekjeje. Me thikë, prisni 1/2″ kufirin rreth skajeve. shënoni. Ngrijeni derisa të forcohet, rreth 15 minuta.
  2. Ndërkohë i spërkasim domatet me 1/2 lugë kripë dhe i vendosim në një shtresë në pjata të mbuluara me peshqir letre. Lëreni të qëndrojë 10 minuta, duke ndryshuar peshqirët e letrës kur janë të lagur. Fshijeni pjesën e sipërme të domateve me më shumë peshqir letre për të hequr sa më shumë lagështi të jetë e mundur.
  3. Vendoseni Brie në mënyrë të barabartë në petë, duke lënë një kufi 1/2″. Sipër Brie me domate, duke e mbivendosur pak nëse është e nevojshme.
  4. Piqeni derisa peta të fryhet dhe të ketë marrë ngjyrë të artë dhe djathi të jetë shkrirë, 22 deri në 26 minuta. Lëreni të ftohet pak.
  5. Spërkateni tortën me qiqra; Sezoni me piper të zi. Spërkateni me glazurë balsamike dhe sipër me borzilok.

Kjo përmbajtje është importuar nga {embed-name}. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni të njëjtën përmbajtje në një format tjetër, ose mund të gjeni më shumë informacion në faqen e tyre të internetit.

Tortë me domate dhe bri

Foto: Andrew Bui; Stilimi i ushqimit: Erica Joyce

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.