Receta më e mirë e tortës ekler – Si të bëni tortën me eklair

Foto: Andrew Bui; Stilimi i ushqimit: Spencer Richards

Eclairs është një pastë franceze e bërë nga choux e mbushur me një krem ​​pastiçerie dhe më pas e lyer me çokollatë. Pat choux, një brumë i përdorur gjithashtu për përfitime, mund të jetë një pastë e vështirë për t’u bërë (megjithëse patjetër që ia vlen të shkohet). Pra, për këtë version mashtrues ne përdorim krisur graham. Ata në të vërtetë nuk janë asgjë si një ekler, por janë ende të shkëlqyera për t’u shtruar në këtë tortë dhe priren të zbuten ndërsa torta ftohet. Meqenëse përdorimi i krisurave Graham do t’ju çlirojë kohën, ne ju inkurajojmë vërtet të bëni kremin tuaj të pastë këtu. Kremi është i ngjashëm me një puding dhe zbardhet me pak krem ​​pana për një mbushje të qetë. Pas ftohjes e gjithë gjëja bëhet tepër e shijshme dhe e varur.

E keni arritur akoma? Na tregoni se si shkoi në komentet më poshtë!

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

6 – 8


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

15

Minuta

koha totale:

6

orë

0

Minuta

për të mbushur

1 lugë.

ekstrakt i pastër vanilje

për ganache

3/4 c.

patate të skuqura çokollatë gjysmë të ëmbla

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Vendosni të verdhat e vezëve në një enë të qëndrueshme ndaj nxehtësisë dhe rrihni derisa të marrin ngjyrë, rreth 2 minuta.
  2. Në një tenxhere të mesme, rrihni së bashku sheqerin e grirë dhe niseshte misri. Ngadalë shtoni qumështin duke e trazuar. Vendoseni tenxheren në zjarr mesatar dhe lëreni të vlojë duke e përzier vazhdimisht. Pasi përzierja të vlojë, zvogëloni zjarrin në minimum, më pas derdhni ngadalë përzierjen duke përzier rreth 1/2 filxhan të të verdhat.
  3. Rrihni përsëri përzierjen e vezëve të nxehtë në tenxhere. E leme te zieje per 1 deri ne 2 minuta derisa te trashet si puding. E heqim nga zjarri dhe i përziejmë gjalpin dhe vaniljen.
  4. Hidheni përzierjen përmes një sitë rrjetë të imët në një tas të pastër. Shtypni mbështjellësin plastik direkt mbi përzierje dhe vendoseni në frigorifer derisa të ftohet, të paktën 1 orë.
  5. Rrihni kremin: Rrihni kremin e trashë dhe sheqerin pluhur në një tas mesatar. Duke përdorur një mikser dore, rrihni derisa të formohen maja të forta.
  6. Lërini kremin e ftohur të pastiçerisë të përzieni, më pas shtoni kremin e rrahur derisa të kombinohet.
  7. Bëni Ganache: Vendosni patate të skuqura çokollate në një tas të vogël të sigurt ndaj nxehtësisë. Në një tenxhere të vogël në zjarr mesatar ngrohim kremin derisa të vlojë. Hidhni mbi copa çokollatë dhe lëreni të qëndrojë i patrazuar për 2 minuta, më pas përzieni derisa të jetë e qetë. Lëreni të ftohet në temperaturën e dhomës gjatë montimit.
  8. Mblidhni: Në një tigan katror 8 inç, vendosni një shtresë të barabartë krisurash graham, duke i thyer mëngët për të mbuluar plotësisht pjesën e poshtme. Hidhni sipër gjysmën e kremit të pastiçerisë. Përsëriteni me një shtresë tjetër krakerash Graham dhe kremin e mbetur, më pas vendosni sipër një shtresë të tretë krikerash Graham.
  9. Hidhni ganashin sipër dhe lëreni në një shtresë të barabartë. Mbulojeni dhe vendoseni në frigorifer derisa të ftohet mirë, të paktën 4 orë e deri gjatë gjithë natës.

Kjo përmbajtje është importuar nga {embed-name}. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni të njëjtën përmbajtje në një format tjetër, ose mund të gjeni më shumë informacion në faqen e tyre të internetit.

fetë torte ekler

Foto: Andrew Bui; Stilimi i ushqimit: Spencer Richards

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.