Receta më e mirë e takos me pulë krokante

Foto: Andrew Bui; Stilimi i ushqimit: Erica Joyce

Të freskëta nga jashtë dhe të shijshme nga brenda, këto taco janë shumë argëtuese për t’u përgatitur dhe ngrënë. Hedhja e djathit direkt në tiganin tuaj mund të duket e gabuar, por funksionon! Përdorni një tigan që nuk ngjit dhe jepini kohë të skuqet përpara se ta përvëloni. Nëse ndodh që ta palosni në gjysmë dhe djathi nuk dëshiron të ngjitet në tortilla, jepini edhe një minutë dhe provoni përsëri. Pasi të fiket nga zjarri, djathi fillon të ngurtësohet dhe të bëhet i freskët, duke dhënë strukturën e një guaskë krokante taco, por me djathë shtesë. Ju do të bëni tacos çdo natë të javës pas këtyre.

I keni provuar akoma? Na tregoni se si shkoi në komentet më poshtë.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

8


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

15

minuta

koha totale:

0

orë

50

minuta

Salcë Avokado Ranch

1


jalapeno, me fara dhe të prera

1/2 c.

cilantro e freskët e paketuar

piper i zi i sapo bluar

tacos

1 lugë gjelle.

vaj ulliri ekstra i pastër

1


qepë e verdhë mesatare, e grirë

1


Chipotle chiles në salcë adobo, të copëtuara, plus 2 lugë gjelle. salcë adobo

piper i zi i sapo bluar

3 c.

çedar i prerë në feta, i ndarë

Koriandër i freskët, për servirje

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

Salcë Avokado Ranch

  1. Në një përpunues ushqimi ose blender, bëni pure avokado, jalapeo, hudhër, cilantro, dhallë, salcë kosi dhe lëng limoni derisa të jenë të lëmuara; I rregullojmë me kripë dhe piper.
  2. Transferoni salcën në një enë hermetike. Lëreni në frigorifer derisa të jeni gati për përdorim.
  3. Bëni më tej: Salca mund të përgatitet 3 ditë përpara. mbajeni në frigorifer.

tacos

  1. Në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare, ngrohni vajin. Shtoni qepën dhe gatuajeni derisa të zbutet, rreth 5 minuta. Shtoni hudhrën dhe gatuajeni derisa të marrë aromë, rreth 1 minutë më shumë. Shtoni pulën dhe gatuajeni, duke e copëtuar mishin me lugë druri, derisa të mos ketë më ngjyrë rozë, rreth 8 minuta. Shtoni specin djegës çipotle, salcën adobo, pluhur djegës dhe qimnon; I rregullojmë me kripë dhe piper. hiqeni nga zjarri.
  2. Në një tigan të vogël jo ngjitës mbi nxehtësinë mesatare, vendosni rreth 1/4 filxhan djathë në një rreth në një shtresë të barabartë me madhësinë e tortillas tuaj. Sipër vendosni një tortilla. Vendosni pak mbushje pule në gjysmën e tortillas dhe rreth 2 lugë gjelle djathë në gjysmën tjetër. Gatuani derisa djathi i poshtëm të fillojë të skuqet, rreth 4 minuta. Duke përdorur një shpatull gome, palosni djathin në gjysmë dhe mbi pulën, duke shtypur për të ndihmuar taco-t të qëndrojnë të mbyllura. Gatuani derisa të nxehet, rreth 1 minutë, më pas kthejeni dhe vazhdoni të gatuani derisa ana tjetër të nxehet, rreth 1 minutë më shumë. Transferoni në një pjatë. Përsëriteni me tacot e mbetura.
  3. Top tacos me koriandër. Shërbejeni me salcë Avokado Ranch.

Kjo përmbajtje është importuar nga {embed-name}. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni të njëjtën përmbajtje në një format tjetër, ose mund të gjeni më shumë informacion në faqen e tyre të internetit.

Tako pule krokante Chipotle

Foto: Andrew Bui; Stilimi i ushqimit: Erica Joyce

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.