Receta më e mirë e supës së pulës Jalapeo Popper

Foto: Lucy Schaefer; Stilimi i ushqimit: Spencer Richards

Këtu në Delish, ne jemi shumë të apasionuar pas poppers tonë jalapeno. I kemi futur brenda pulës, i kemi kthyer në taquito, madje i kemi ripërdorur si gota me vezë dhe tani po i përdorim për të frymëzuar këtë supë kremoze. I mbushur me pulë të grirë dhe jalapenos të prera në feta dhe sipër me çedër dhe proshutë krokante, përmban atë që na pëlqen më shumë te mezetë klasike.

Nëse jeni të shqetësuar nga vapa, mos u shqetësoni. Ka shumë jalapenos në këtë supë, por të gjitha janë pa fara dhe të pastra, kështu që nuk janë vërtet pikante. Për më tepër, kremi i djathit në supë (po, ka djathë krem ​​në këtë supë!) ndihmon në uljen e nxehtësisë. Nëse, nga ana tjetër, jeni të shqetësuar se nuk do të jetë mjaft pikante, mund të shtoni disa feta jalapeo shtesë së bashku me djathin dhe proshutën tuaj.

Lexoni për më shumë këshilla për këtë supë natën e javës. Dhe nëse jeni po aq të çmendur për poppers sa ne, shikoni recetat tona të preferuara të Jalapeo Popper të mbështjellë me proshutë.

Çfarë është supa e pulës Jalapeno Popper?

Është një supë kremoze që është e mbushur me pulë të grirë, proshutë krokante dhe jalapenos të copëtuara, dhe më pas mbulohet me çedër të grirë, jalapenos të copëtuar dhe më shumë proshutë krokante. Në thelb është gjithçka që ju mendoni kur mendoni për poppers jalapeno në një supë.

A është pikante kjo supë?

Jo e nevojshme. Shumica e erëzave të çdo speci djegës qëndron në farat dhe brinjët, dhe meqenëse ju sugjerojmë që të hiqni dhe pastroni jalapenos, pjesët më pikante të specave në fakt nuk përfundojnë në supë. Kur jalapeos balancohen duke pjekur me qumësht dhe krem ​​djathi, çdo nxehtësi e mbetur humbet. Rezultati është një supë kremoze me pak nxehtësi dhe një goditje.

Cila është mënyra më e mirë për të nxjerrë farat e piperit jalapeo?

Shumë njerëz janë të shqetësuar për të gërmuar në djegës pikant, por në të vërtetë nuk është gjë e madhe. Metoda jonë e preferuar është të presim xhalapeon në gjysmë për së gjati, më pas të heqim farat dhe brinjët me një lugë. (Këshillë pro: Lugët e rrushit të dhëmbëzuar janë të mrekullueshme për këtë!) Vetëm sigurohuni që të lani thikat, lugët, dërrasat prerëse dhe duart tuaja tërësisht me ujë të ngrohtë dhe sapun më pas.

Cilën pulë mund të përdor?

Çfarë është më e përshtatshme për ju. Mund të përdorni mishin e mbetur nga pula që keni pjekur mbrëmë, mund të merrni pulë rotisserie në supermarket… madje mund të gatuani edhe pak pulë enkas për këtë recetë, nëse dëshironi shumë. Nëse e bëni këtë, ne rekomandojmë shumë që të zieni pulën tuaj – kjo metodë do të japë gjoks pule të lagësht dhe të butë, të përsosur për t’u grirë!

e bëri atë? Na tregoni se çfarë mendoni në komentet më poshtë.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

4


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

15

minuta

koha totale:

0

orë

40

minuta

8 oz.

proshutë, të prerë në copa 1/2″.

1


qepë mesatare, e grirë hollë (rreth 1 1/2 c.)

1


speca zile të mëdha jeshile, me fara dhe të prera (rreth 1 1/4 c.)

4


jalapenos, me fara dhe të grira hollë, plus jalapenos të prera në feta për servirje

1 lugë.

kripë kosher, e ndarë

4.

supë pule me natrium të ulët

4 oz.

krem djathi, i prerë në copa 1″, në temperaturë ambienti

2 c.

gjoks pule i gatuar i grirë

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Në një tenxhere të madhe mbi nxehtësinë mesatare, gatuajeni proshutën, duke e përzier herë pas here, derisa të jetë e freskët, 8 deri në 10 minuta. Transferoni proshutën në një pjatë, duke lënë rreth 1/4 filxhan yndyrë të proshutës në tenxhere.
  2. Shtoni qepën, piperin, xhalapeon e copëtuar, hudhrën dhe 1/2 lugë kripë në tigan dhe ziejini në zjarr mesatar, derisa të zbuten, për 5 deri në 6 minuta.
  3. Përzieni miellin derisa të mbulojë perimet dhe të formojë një pastë që fillon të ngjitet në fund të tenxheres. Përzieni lëngun dhe qumështin derisa të bashkohen. Lëreni të vlojë, më pas zvogëloni nxehtësinë në mesatare-të ulët dhe ziejini, duke e përzier herë pas here, derisa lëngu të pakësohet me rreth një të katërtën dhe të trashet pak, rreth 10 minuta.
  4. Përzieni kremin e djathit derisa të shkrihet plotësisht, më pas shtoni pulën dhe tre të katërtat e proshutës. Gatuani, duke e trazuar, derisa mishi i pulës dhe proshuta të nxehen, rreth 1 minutë. Shijoni dhe rregulloni me 1/2 lugë çaji të mbetur kripë, nëse është e nevojshme.
  5. Ndani supën midis tasave. Hidhni sipër çedar, proshutën e mbetur dhe jalapenos të prera në feta, sipas dëshirës.

Kjo përmbajtje është importuar nga {embed-name}. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni të njëjtën përmbajtje në një format tjetër, ose mund të gjeni më shumë informacion në faqen e tyre të internetit.

Supë pule Jalapeo Popper

Foto: Lucy Schaefer; Stilimi i ushqimit: Spencer Richards

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.