Receta më e mirë e shkumës së byrekut me gëlqere

Foto: Joel Goldberg; Stilimi i ushqimit: Mackins Gore

Asgjë nuk thotë verë si byreku i tortës Key Lime. Ky mousse është freskues në çdo mënyrë, me një teksturë me gëzof dhe një crumble tërshëre krokante që mund ta hamë vetëm. Limes kryesore janë më të athët se gëlqere tradicionale; Ata ia vlen të gjenden për këtë mousse. Kombinimi i ëmbël dhe i thartë arrin të gjitha notat e duhura për një ëmbëlsirë të rëndësishme verore.

E keni arritur akoma? Na tregoni se si shkoi në komentet më poshtë!

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

4


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

10

Minuta

koha totale:

0

orë

50

Minuta

të shkërmoqet

1/3 c.

sheqer i paketuar kaf i hapur

3 lugë gjelle.

miell për të gjitha qëllimet

6 lugë gjelle.

gjalpë të ftohtë, të prerë në kubikë

për mousse

1 c.

qumësht i kondensuar i ëmbëlsuar

1/3 c.

lëng limoni i shtrydhur i freskët

1 lugë.

ekstrakt i pastër vanilje

ngjyrosje e gjelbër ushqimore (opsionale)

Pyka kyçe të gëlqeres, për zbukurim

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Ngroheni furrën në 350°. Në një përpunues ushqimi, pulsoni krisur graham në thërrime të imta. Në një tas mesatar, përzieni krikerat e grimcuara të grahamit, tërshërën, sheqerin kaf dhe miellin. Shtoni gjalpin dhe me duar e prisni masën në copa të madhësisë së bizeles dhe përzierja fillon të mbahet së bashku. Përhapeni masën në një shtresë të barabartë në fletën e pjekjes. Piqni derisa të marrin ngjyrë të artë dhe të freskët, rreth 20 minuta, duke e trazuar deri në gjysmë. lëreni të ftohet.
  2. Bëni mousse: Në një tas të madh, duke përdorur një mikser dore (ose në tasin e një mikseri të pajisur me shtojcën e kamxhikut), rrihni kremin dhe sheqerin pluhur deri në maja të forta. Hiqni rreth 1 filxhan krem ​​pana për ta rezervuar për sipër.
  3. Në një tas mesatar, kombinoni qumështin e kondensuar, lëngun e limonit, vaniljen dhe një pikë të vogël ngjyrosjeje ushqimore, nëse përdorni. Hidheni në një tas me krem ​​pana. Përdridheni lehtë derisa të kombinohen.
  4. Mblidhni: Hidhni rreth një filxhan crumble në fund të 4 gotave. Hidhni sipër dy lugë mousse, më pas thërrmoni dhe përsërisni me një shtresë tjetër mousse.
  5. Vendoseni kremin e rezervuar në një qese tubacioni të pajisur me një majë të madhe të mbyllur me yll, dhe vendosni tubin sipër shkumës. Hidhni sipër çdo krem ​​të mbetur dhe gëlqere në secilën gotë.
  6. Mbajeni në frigorifer derisa të jeni gati për t’u shërbyer.

Kjo përmbajtje është importuar nga {embed-name}. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni të njëjtën përmbajtje në një format tjetër, ose mund të gjeni më shumë informacion në faqen e tyre të internetit.

Mousse byreku me gëlqere

Foto: Joel Goldberg; Stilimi i ushqimit: Mackins Gore

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.