Receta më e mirë e shkërmoqjes së pjeshkës – Si të bëni Pjeshkë Crumble

Caitlin Bensel

Peach Crumble është një nga ëmbëlsirat më të lehta të verës dhe është një mënyrë e shkëlqyer për të përfituar nga pjeshkët e pjekura me lëng. Ngjashëm me Peach Cobbler dhe Peach Crisp, Peach Crumble është një ëmbëlsirë modeste, ngushëlluese që bëhet më e mirë vetëm me një lugë të madhe akullore sipër.

Cili është ndryshimi midis Crumble, Cobbler dhe Crisp?

Ndërsa këto tre ëmbëlsira janë shumë të ngjashme në atë që tradicionalisht hahen me fruta të freskëta, të stinës, ka disa dallime të vogla. Këpucëtarët zakonisht kanë një majë biskota ose brumë që shoqërohet me fruta të freskëta, ndërsa crumbles dhe patatet e skuqura zakonisht kanë topa të thata dhe krokante. Thërrmimet dhe patate të skuqura ndryshojnë në atë që patate të skuqura shpesh kanë arra dhe tërshërë në përzierjen e tyre të sipërme, ndërsa mbushjet me thërrime zakonisht jo.

A duhet të përdor pjeshkë të freskëta për këtë ëmbëlsirë?

Edhe pse shija e pjeshkës së verës është e vështirë për t’u mposhtur, është në rregull të përdorni pjeshkë të ngrira ose të konservuara në këtë recetë ëmbëlsirë pjeshke. Vetëm sigurohuni që të kulloni pjeshkët e konservuara dhe sigurohuni që të shkrini dhe kulloni pjeshkët e ngrira. Për të kapur shijen e ëmbël të pjeshkës së freskët, shtoni pak lëng limoni dhe sheqer kur përdorni pjeshkë të konservuara ose të ngrira.

A duhet të qëroj pjeshkën për të prerë në feta pjeshkë?

Të zhvishet apo të mos qërohet – kjo është pyetja! Lajmi i mirë është se varet plotësisht nga ju. Disa njerëz nuk e shqetësojnë lëvozhgat e holla, ndonjëherë të zbardhura; Të tjerët nuk i durojnë dot. Lënia e lëvozhgave ndihmon që frutat të qëndrojnë më mirë së bashku, plus që tashmë është shkërmoqur i mrekullueshëm. Dhe sigurisht që është shumë e lehtë të anashkalosh hapin e peeling.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

6-8


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

10

minuta

koha totale:

0

orë

50

minuta

Për të mbushur:

4.

pjeshkë të prera në feta (nga rreth 2 paund)

1/2 lugë.

kanellë ose kardamom

Për mbushje:

1 1/2 c.

miell për të gjitha qëllimet

1/2 lugë.

kanellë ose kardamom

1


gjalpë i kripur, shkop i shkrirë

akullore vanilje, për servirje

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Për të bërë mbushjen: Ngroheni furrën në 375°. Kombinoni pjeshkët e prera në feta, sheqerin e grimcuar, lëngun e limonit, vaniljen, kanellën dhe kripën kosher në një tas mesatar. Hidheni përzierjen në një pjatë byreku me një pjatë të thellë 9 inç ose në enë pjekjeje 8 me 8 inç.
  2. Për sipërimin: Rrihni së bashku miellin, sheqerin kaf, sheqerin e grirë dhe kanellën në të njëjtin enë. Shtoni gjalpin e shkrirë dhe përzieni derisa masa të bëhet krokante. Spërkateni sipër përzierjes së pjeshkës.
  3. Piqni deri në kafe të artë dhe me flluska, rreth 40 minuta. Shërbejeni me akullore me vanilje nëse dëshironi.

Duke ushqyer turmën? Dyfishoni këtë recetë dhe piqni në një tavë 9 me 13 inç.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.