Receta më e mirë e sallatës së kuzhinierit – Si të bëni sallatën e kuzhinës

Joel Goldberg

Shef Salad ka qenë rreth e rrotull për një kohë të gjatë dhe është një element kryesor për t’u kthyer. Sallata është e mbushur dhe nuk bëhet kurrë e mërzitshme. Zakonisht vjen me tre lloje mishi, dy djathëra, vezë të ziera dhe shumë perime. Ato mund të ndryshojnë pak, dhe këto mbushje janë në të vërtetë vetëm një pikë kërcimi. Shtoni avokado, piper ose ndonjë perime tjetër që dëshironi të përdorni. Mbusheni me veshjen tuaj të preferuar, si ferma e bërë në shtëpi ose kjo vinegrette e lehtë.

Shumica e përbërësve në këtë sallatë mund të blihen të përgatitura paraprakisht, por nëse keni kohë, provoni këto përmirësime të bëra vetë: Gjoks pule të zier ose gjoks pule të pjekur në skarë, krutone shtëpiake ose mish viçi të pjekur me barishte.

E keni arritur akoma? Na tregoni se çfarë mendoni në komentet më poshtë!

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

4


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

20

Minuta

koha totale:

0

orë

30

Minuta

4 oz.

gjoks pule ose gjeldeti të gatuar, të prerë në feta

4 oz.

mish viçi i pjekur, i prerë në kubikë

4 oz.

Djathë zviceran, i prerë në kubikë

1 c.

domate qershi, të përgjysmuara

1


Kastravec persian, i prerë në feta

piper i zi i sapo bluar

veshjet e preferuara, të tilla si ferma ose vinegrette

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Vendosni marulen në një tas ose pjatë të madhe servirjeje. Sipër i rregullojmë përbërësit e mbetur dhe i rregullojmë me kripë e piper domatet, kastravecat dhe vezët.
  2. Shërbejeni me salcën e dëshiruar.

Shef Salad Delish.com

Joel Goldberg

Kjo përmbajtje është importuar nga {embed-name}. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni të njëjtën përmbajtje në një format tjetër, ose mund të gjeni më shumë informacion në faqen e tyre të internetit.

shijshëm

Nuk mund të merrni mjaft Delish? Abonohuni në revistën tonë të re tremujore!

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.