Receta më e mirë e parfeit me gjizë – Si të bëni parfe dahi?

Caitlin Bensel

Parfetë e kosit janë hero i pakënduar për çdo mëngjes të shëndetshëm. Ndërsa disa mund të tallen me “kupën e frutave” kur opsione si tava e mëngjesit ose proshutë janë në menunë e mëngjesit, një parfe me kos me shtresa të mira mund të jetë po aq i shijshëm sa ëmbëlsira – dhe është më mirë për ju!

A janë të mira parfetë e kosit për ju?

Krahasuar me ushqimet e preferuara të mëngjesit si buka majmuni me role me kanellë dhe tavë mëngjesi me salsiçe, parfai i kosit është në fakt një opsion më i shëndetshëm! Kosi përmban sasi të mira të proteinave dhe vitaminës D, ndërsa granola dhe frutat përmbajnë fibra të shëndetshme dhe vitamina dhe minerale shtesë.

Çfarë përmban një parfe me kos?

Shumica e parfait janë një lloj pjate me kore, që përfshin kos, granola dhe fruta. Shumë receta kërkojnë granola të blerë në dyqan; Ai përfshin një recetë për Crunch granola në shtëpi. Bëni një grup për javën! Ai do të ruhet deri në 7 ditë në një enë të ruajtjes së ushqimit të mbyllur me ajër.

Cili frut është më i mirë për parfetin e kosit?

Frutat e freskëta, të stinës e bëjnë gjithmonë kosin të mrekullueshëm. Manaferrat dhe bananet janë zgjedhje të njohura, së bashku me frutat tropikale si mango, ananasi dhe kivi. Mos kini frikë nga frutat me gurë në verë si pjeshkët, qershitë, kumbullat dhe nektarinat. Dhe në dimër ka gjithmonë agrume dhe shegë. Por nëse keni pasur mall për luleshtrydhe dhe ato nuk janë në sezonin e tyre, mos u shqetësoni – pak sheqer dhe një spërkatje me lëng limoni do t’i rregullojnë ato fruta jashtë sezonit.

Cili kos është më i mirë për parfetë?

Megjithëse mund të jetë joshëse të zgjidhni një opsion “më të shëndetshëm” si kosi pa yndyrë pa sheqer, shpesh këto zgjedhje bëjnë sakrifica të mëdha në shije dhe cilësi. Zgjedhni qumësht të plotë ose kos me pak yndyrë dhe kërkoni marka me aromë natyrale dhe të ëmbël që kanë një aromë më të pastër dhe të pasur.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

6


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

10

minuta

koha totale:

0

orë

35

minuta

Për Crunchin Granola:

1


shkop gjalpi i kripur, i shkrirë

Për fruta:

4.

fruta të freskëta, si luleshtrydhet, manaferrat dhe boronica

Për kos:

4.

kos me vanilje me qumësht të plotë

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Për Crunch Granola: Ngrohni furrën në 350°. Rrihni tërshërën, pekanin, sheqerin kaf, miellin, gjalpin e shkrirë dhe të bardhat e vezëve në një tas mesatar derisa të kombinohen mirë. Spërkatni një fletë pjekjeje të rrethuar me llak gatimi që nuk ngjit; Derdhni përzierjen e tërshërës në një shtresë të barabartë. Piqni deri në kafe të artë, 20 deri në 25 minuta. Lëreni të ftohet plotësisht.
  2. Për frutat: Ndërkohë përzieni frutat e freskëta, sheqerin dhe lëngun e limonit. Anulo.
  3. Për përzierjen e kosit: Rrihni së bashku kosin dhe kosin në një tas mesatar.
  4. Për të montuar parfetë, vendosni disa lugë fruta në secilën gotë. Hidhni 2 deri në 3 lugë granola mbi fruta, më pas rreth 1/4 filxhan kos. Përsëritni shtresat sipas dëshirës. Sipër shtoni më shumë granola dhe fruta, nëse dëshironi.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.