Receta klasike e makaronave Alla Gricia

Andrew Buis

Së bashku me carbonara, cacio e pepe dhe amatriciana, pasta alla gricia plotëson katër nga pjatat klasike të makaronave të Romës. Është një klasik për arsye të mirë: Me vetëm katër përbërës, është i lehtë për t’u bërë, i lehtë për t’u përfshirë. Një përbërës kyç që është një pamje e zakonshme në Itali, por ndoshta jo në Amerikë, është guaciale, goja e derrit të kuruar. E yndyrshme por delikate, e pasur por e përmbajtur, guacamole pritet në copa të vogla dhe kaurdiset derisa copat e vogla të marrin ngjyrë të artë dhe pak krokante nga jashtë, ndërsa nga brenda mbeten të lëngshme dhe të shijshme. Gatuani së bashku. Yndyra e përpunuar kalitet me ujë makaronash dhe djathë pecorino për të formuar bazën e salcës me shkëlqim që përqafon çdo petë.

Nëse nuk mund të gjeni guacamole, në vend të tyre mund të përdorni panceta ose proshutë me prerje të trashë. nota përfitim: Ky zëvendësim nuk do të jetë në gjendje të ofrojë aromën e ngrohtë dhe pothuajse të ëmbël të guanciale që të kujton sezonin e festave. Megjithatë, ju do të keni ende një pjatë të shijshme me petë kremoze, të djathta dhe të mëndafshta të mbushura me një spërkatje piper të zi të sapo bluar.

Po për prerjen e makaronave? Ne nuk jemi puritanë për këtë, prandaj shkuam me Tagliatelle. Kjo petë e gjerë bën një rrotullim të kënaqshëm në pirunin tuaj ose sallat e qengjit, cilado që preferoni. Sipërfaqja e mirë pasqyron gjithashtu glazurën e butë të salcës, duke ngopur qetësisht urinë tuaj për një sekondë.

Kjo recetë bën vetëm dy racione sepse është e rëndësishme të mos e mbipopulloni tiganin tuaj kur bëni këtë makarona. Tetë onca makarona përshtaten mirë në një tigan me anë të lartë, e cila është pikërisht ajo që ju nevojitet për këtë proces të shpejtë që kërkon përfundimin e makaronave tuaja në salcë. Meqenëse uji i makaronave është një përbërës kyç në përgatitjen e salcës, kini kujdes që në fillim të mos e teproni me kripë – mjafton vetëm një lugë çaji, ju premtojmë!

Nëse e keni bërë këtë recetë, mos harroni të na dërgoni një rresht në seksionin e komenteve më poshtë. Na tregoni se si ju pëlqeu dhe nëse e keni bërë pa një copë tjetër makarona, bëni një foto dhe shpërndajeni – do të donim ta shihnim!

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

2


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

10

Minuta

koha totale:

0

orë

20

Minuta

4 oz.

Gwanciale, “e prerë në copa”.

3/4 lugë.

piper i zi i sapo bluar

1 1/2 c.

Pecorino i sapo grirë, i ndarë, plus më shumë për servirje

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Në një tigan të madh me anë të lartë mbi nxehtësinë mesatare-të lartë, gatuajeni guanciale, duke e përzier shpesh, derisa të marrë një ngjyrë të artë thellë, për 6 deri në 7 minuta. E heqim nga zjarri dhe me anë të një luge të prerë, kalojmë guanciale në një pjatë të veshur me peshqir, duke mbajtur yndyrën në tigan. Shtoni piper të zi dhe përzieni derisa të marrë aroma.
  2. Ndërkohë, në një tenxhere të madhe vendosim ujin dhe kripën të ziejnë. Shtoni makaronat dhe gatuajini, duke i trazuar për të parandaluar ngjitjen, derisa të jenë të lakueshme, por jo al dente, 2 deri në 3 minuta. hiqeni nga zjarri.
  3. Kthejeni tiganin në nxehtësi mesatare-të ulët. Shtoni 1¾ filxhan ujë me makarona në tigan dhe rrotullojeni për t’i përzier. Shtoni makaronat e gatuara dhe 1/2 filxhan pekorino dhe i përzieni që të mbulohen në mënyrë të barabartë. Pasi pekorino të jetë shkrirë kryesisht, përzieni ngadalë 1 filxhan pekorino të mbetur në 2 tufa, duke shtuar më shumë ujë makaronash sipas nevojës për ta mbajtur salcën të mëndafshtë. Pasi makaronat të jenë al dente, hiqini nga zjarri dhe vazhdoni t’i përzieni butësisht derisa salca të jetë e lëmuar.
  4. Palosni guacamole të gatuar dhe shërbejeni me më shumë Pecorino.

Kjo përmbajtje është importuar nga {embed-name}. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni të njëjtën përmbajtje në një format tjetër, ose mund të gjeni më shumë informacion në faqen e tyre të internetit.

Po kërkoni më shumë receta? Merrni revistën tonë të re tremujore!

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.