Receta: Hop në ëmbëlsirën e Pashkëve

Ka kaq shumë receta klasike për darkën e Pashkëve: raft ose kofshë qengji, proshutë të pjekur, bukë të Pashkëve, anët e shpargut. Por askush nuk dëshiron të humbasë ëmbëlsirën gjatë pushimeve, ndaj bëjeni të mirë!

Ky imazh tregon një pjatë me kek me karrota me krem ​​çokollatë me krem ​​djathi në mars 2022 në Nju Jork. (Cheyenne Cohen nëpërmjet AP)

Karotat shpesh shfaqen në një formë në Pashkë, shpesh si një pjatë anësore. Ndoshta është një mallkim për lepurushin e Pashkëve. Këtu, ne i marrim ato karota dhe i kthejmë në një ëmbëlsirë mjaft tradicionale të Pashkëve: tortë me karrota.

Por ne e kthejmë tortën me karrota në cupcakes me një krem ​​kremoz, të mprehtë, me çokollatë të bërë me çokollatë qumështi, salcë kosi dhe djathë krem.

Karotat e grira shndërrohen nga krokante në super të buta në pjekje, duke shtuar lagështi dhe duke u dhënë strukturë cupcakes. Mos përdorni karota të grira paraprakisht, të cilat mund të jenë të forta dhe të thata.

Keku i vockël është gjithashtu i shijshëm dhe i lagësht falë disa ananasit të grimcuar (në lëng, ju lutem, jo ​​shurup) dhe gjalpit të shkrirë.

Nëse keni kohë, prisni një ananas të freskët në vend që të hani të konservuar. E presim mirë në mënyrë që të përzihet plotësisht në brumë.

Rrushi i thatë dhe arrat janë opsionale; Kontrolloni me mysafirët tuaj për të parë nëse ata kanë ndonjë alergji ndaj arrave. Nëse i anashkaloni të dy këta artikuj, mund të merrni vetëm 10 ose 11 kek nga receta.

Përzierja e karotave, rrushit të thatë dhe arrave të copëtuara me përbërës të thatë i lyen ato dhe i përziejnë në mënyrë të barabartë në përbërësit e lagësht.

Gjithashtu parandalon që ato të zhyten në fund të cupcakes gjatë pjekjes.

Spërkatni veshjet e kekëve me llak gatimi jongjitës, në mënyrë që të mund të zhvishen me lehtësi kekët.

Nëse doni t’i bëni kek-kuketat tuaja të duken super të Pashkëve, zgjidhni disa veshje të lezetshme të kekëve me temë të Pashkëve.

Cupcakes me karrota me krem ​​djathi me çokollatë

bën 12 cupcakes

Për tortën:

1 filxhan miell

1 lugë pluhur pjekjeje

1/2 lugë çaji sodë buke

1 lugë çaji kanellë të bluar

1/2 lugë kripë kosher

1 filxhan karota të grira hollë

1/3 filxhan rrush të thatë (opsionale)

1/4 filxhan arra ose arra të copëtuara (opsionale)

1 filxhan sheqer

1/2 filxhan gjalpë të shkrirë pa kripë, të ftohtë

2 vezë të mëdha

1/2 filxhan ananas të grirë në lëng (jo shurup), ananas të freskët të kulluar ose të grirë hollë

Për kremin e djathit me çokollatë:

6 oz çokollatë me qumësht ose çokollatë me qumësht të copëtuar

1/2 filxhan salcë kosi

4 oz krem ​​djathi, në temperaturë ambienti

1 lugë çaji ekstrakt i pastër vanilje

  1. Ngrohni furrën në 350°F. Lini 12 filxhanë për kifle me veshje letre dhe spërkatni me spërkatës që nuk ngjit.
  2. Në një tas mesatar, përzieni miellin, pluhurin për pjekje, sodën, kanellën dhe kripën në një tas mesatar. Shtoni karrota dhe rrush të thatë dhe/ose arra, nëse përdorni, dhe përzieni që të përzihen mirë. Në një enë tjetër të madhe, rrihni së bashku sheqerin, gjalpin, vezët dhe ananasin derisa të përzihen mirë. Shtoni miellin në tre grupe, duke e trazuar pas çdo shtimi derisa të kombinohet.
  3. Hidheni brumin në shtresa për kifle, duke mbushur secilën prej tyre në tre të katërtat e rrugës. Piqni derisa një kruese dhëmbësh ose një hell druri i futur në qendër të cupcakes të dalë i pastër, rreth 25 minuta. Ftoheni në raft teli në tepsi për kifle për 10 minuta, më pas hiqni kiflet nga tigani dhe përfundoni ftohjen në raft teli.
  4. Ndërsa cupcakes janë duke u pjekur, bëni kremin e kremës: Vendosni një tenxhere të vogël brenda një tenxhere të madhe dhe derdhni ujë në tiganin më të madh në mënyrë që të vijë rreth centimetra rreth tepsisë më të vogël. Shtoni copat e çokollatës në një tigan të vogël dhe ngrohni mbi nxehtësinë mesatare në të lartë, duke i përzier herë pas here, derisa uji të ziejë ngadalë dhe patatet e skuqura të shkrihen. Përzieni kosin dhe kremin e djathit në çokollatë dhe vazhdoni të përzieni derisa masa të jetë e qetë dhe e përzier. Rrihni vaniljen. Lëreni të ftohet në temperaturën e dhomës (bryka do të trashet ndërsa ftohet).
  5. Kur cupcakes të jenë ftohur plotësisht, skuqini ato me brymë të ftohtë.
Print Friendly, PDF dhe Email

Leave a Comment

Your email address will not be published.