Receta e thjeshtë e tortës me pjeshkë

Will Dickey

Oh, tortë me pjeshkë – kjo është një ëmbëlsirë kaq e veçantë! Mund të jetë dhuruar me një nga emrat më tërheqës në të gjitha ëmbëlsirat e pjeshkës, por ne ende e duam atë. Ajo që i mungon Flash-it, e kompenson në shije dhe lehtësi! Jo, ëmbëlsira me pjeshkë nuk e mori emrin e saj sepse është e mrekullueshme për t’u ngrënë nëse të hidhet poshtë (por me mendimin e dytë, e meriton absolutisht me shkumë çokollatë, djathë me gjalpë kikiriku ose biskota me copa çokollate). Torta me pjeshkë mori emrin e saj drithërues sepse ju hapni fjalë për fjalë përbërësit e konservuar dhe të paketuar, i hidhni në një enë 9 me 13 inç dhe i piqni. është kaq e lehtë!

Cili është ndryshimi midis një këpucar dhe një tortë hale?

Në përgjithësi, një këpucar zakonisht përbëhet nga një majë që është përzier së bashku në një farë mënyre, si p.sh. Nga ana tjetër, një tortë hale është thjesht që përbërësit hidhen njëri mbi tjetrin në të njëjtën pjatë në të cilën piqet ëmbëlsira. dembel? ndoshta. I talentuar? Po!

A piqni vërtet vetëm duke spërkatur përzierjen e thatë të ëmbëlsirave sipër frutave?

Tingëllon çmenduri, apo jo? Punon. Pjeshkët dhe shurupi i tyre në fund dhe kubikët e gjalpit sipër sigurojnë mjaftueshëm lagështi për të fryrë dhe zhytur në përzierjen e kekut, duke krijuar një majë të ëmbël, të artë dhe krokante. Askush nuk mund t’i rezistojë kësaj!

Si mund të bëj tortë me pjeshkë?

Nëse dëshironi ta bëni tortën tuaj me pjeshkë më pak si tortë frump, ka disa gjëra të thjeshta që mund të bëni. Kjo recetë kërkon shtimin e bajameve të thekura në feta sipër për një krisje shtesë dhe nuancë të artë. Lugët e akullores me vanilje me tortë me pjeshkë gjithashtu duken (dhe shije) të mahnitshme. Ju gjithashtu mund të ftoni fruta të tjera në festë – spërkatni mbi një filxhan me boronica të freskëta, manaferra ose mjedra përpara se të shtoni përzierjen e kekut për një shpërthim shtesë të ngjyrës dhe aromës.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

8-10

koha e përgatitjes:

0

orë

5

Minuta

koha totale:

0

orë

50

Minuta

2


15,25 oz kanaçe pjeshke të copëtuara në shurup të rëndë

1/2 lugë.

ekstrakt bajamesh

1


15,25-oz. kuti përzierje e tortës së verdhë

Bajame të prera në feta dhe akullore vanilje, për servirje

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Ngroheni furrën në 375°. Spërkatni një pjatë 9 me 13 inç me llak gatimi që nuk ngjit. Shtoni shurupin nga pjeshkët dhe kanaçet dhe spërkatni me ekstrakt bajamesh. Përziejini butësisht që të bashkohen.
  2. Pritini gjalpin në kube 1/2 inç. Spërkatni 1/4 kube kube mbi pjeshkë. Hidhni përzierjen e thatë të kekut mbi përzierjen e pjeshkës, duke përdorur duart ose lugën tuaj për të rrahur në një shtresë të barabartë. Shpërndani kubet e mbetura të gjalpit në mënyrë të barabartë mbi përzierjen e kekut.
  3. Piqni derisa pjesa e sipërme e tortës të marrë ngjyrë kafe të artë dhe përzierja e pjeshkës të jetë me flluska, rreth 45 minuta.
  4. Spërkateni kekun me bajame të thekura dhe shërbejeni me lugë akullore vanilje, nëse dëshironi.

Pas ftohjes, kjo tortë me pjeshkë mund të mbulohet dhe të ruhet në frigorifer deri në 3 ditë.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.