Receta e supës me lakër – Receta e supës me lakër

Will Dickey

Nuk është faji i supës me lakër që më shumë njerëz nuk e pëlqejnë atë. seriozisht, është kjo emri, apo jo? Supë me lakër: Nuk ka një unazë të shijshme në çast si supa me patate e përsosur e Ree Drummond. Por mos lejoni që emri t’ju largojë – kjo supë e përzemërt, e shijshme dhe po, e shëndetshme është gjithashtu çuditërisht e shijshme, e lirë dhe super e lehtë për t’u bërë. Shtoni këtë në listën tuaj të recetave më të mira të supave për t’ju ngrohur në një natë të ftohtë dimri.

A është e mirë supa me lakër për ju?

Po, supa me lakër është në të vërtetë shumë e mirë për ju! Së pari, është plot me lakër të pasur me vitamina, e cila është gjithashtu një burim i jashtëzakonshëm i fibrave. (Ne kemi përdorur lakër jeshile në këtë recetë.) Plus, fasulet ofrojnë një burim të mirë të proteinave të ligët, me bazë bimore, e cila është e mrekullueshme për zemrën tuaj.

Çfarë ka në supë me lakër?

Përveç lakrës dhe fasuleve, supa e lakrës është e mbushur me perime që përmirësojnë shijen, si qepët, karotat dhe hudhrat. Dhe si një minestrone e mirë, mund të zëvendësoni çdo perime që keni në dorë, si selino, patate, speca zile, spinaq apo edhe lakër jeshile.

A mund të shtoj mish në supë me lakër?

Kjo recetë është vegjetariane, por ju mund t’i kënaqni adhuruesit e mishit në familjen tuaj duke përdorur lëng pule në vend të lëngut të perimeve dhe duke shtuar çfarëdo mishi të gatuar që dëshironi. Përzieni mishin e derrit ose pulën rotisserie deri në fund të gatimit, ose gatuajeni 1 kile mish viçi të bluar ose sallam italian në një tigan mesatar ndërsa supa ziejë, derisa të skuqet dhe të shkërmoqet, rreth 8 minuta. Kriposeni mishin sipas shijes dhe më pas shtoni në supë të gatshme.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

6 – 8


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

25

Minuta

Koha e GATIMIT:

0

orë

0

Minuta

koha totale:

0

orë

45

Minuta

1


qepë e verdhë mesatare, e grirë

1/2 lugë.

piper i zi i bluar

1/2 lugë.

farat e bluara të koprës (opsionale)

1


koka të vogla (2 kile) lakër jeshile, të grira

2


15-oz. domate të konservuara, kanaçe të pakulluara

2


15-oz. kanaçe me fasule të bardha, të kulluara dhe të shpëlarë

majdanoz i grirë, për zbukurim

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Në një furrë të madhe holandeze, ngrohni vajin e ullirit mbi nxehtësinë mesatare. Shtoni qepën, karotën, kripën, piperin dhe kopër, nëse përdorni. Gatuani, duke i përzier herë pas here, derisa perimet të jenë zbutur pak, 5 deri në 7 minuta. Shtoni lakrën dhe hudhrën në tigan dhe përziejini që të bashkohen. Gatuani, duke e përzier herë pas here, derisa lakra të jetë zbutur pak, rreth 5 minuta.
  2. Shtoni lëngun e mishit, domatet dhe gjethet e dafinës. të sjellë një çiban; Mbulojeni dhe gatuajeni derisa lakra të jetë e butë, rreth 15 minuta. Përzieni fasulet e bardha dhe ziejini pa mbuluar për 5 minuta. Hiqni gjethet e dafinës.
  3. Shërbejeni në tas supë me majdanoz.

Kjo supë e shijshme mund të ruhet në frigorifer deri në 5 ditë dhe e ngrirë deri në 3 muaj.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.