Receta e shefit të kuzhinës për një pjatë makarona 20-minutëshe që duhet ta mësojë kuzhinieri i shtëpisë

  • Shefi i kuzhinës Jonathan Waxman ndan recetën e tij të thjeshtë të makaronave, sallamit dhe brokolit.
  • Sipas recetës, i gjithë vakti mund të përgatitet në më pak se 20 minuta.
  • Ai tha se receta e Waxman është e përkryer për fillestarët që mësojnë se si të bëjnë makarona.

Jonathan Waxman është një personalitet televiziv, kuzhinier dhe njeriu që qëndron pas restorantit Barbuto të Nju Jorkut tashmë të zhdukur.

Megjithëse ikona West Village u mbyll në maj 2019 (u rihap në një vendndodhje të re në rrugën Horatio përpara se të mbyllej përsëri në mars 2020 për shkak të pandemisë COVID-19), Waxman, nëpërmjet “The Barbuto” Metafora e restorantit tuaj ka lejuar shtëpinë gatuan në kuzhinë. Libër gatimi.”

Një postim i shpërndarë nga barbutony (@barbutonyc) në

Në një intervistë me Waxman në lidhje me vendin e tij si kuzhinier i ftuar në pop-up-in e Stella Artois të fokusuar te pica më 5 gusht, ai ndau recetën e tij për një pjatë që ai mendon se është pjesë e gatimit italian në shtëpi. Thelbësore për këdo që ushtrohet: Makarona, sallam dhe brokoli di sicio.

Është “një recetë që mendoj se është vërtet argëtuese për t’u përdorur dhe është vërtet e lehtë”, tha ai për Insajderin. “Unë mendoj se është pikërisht ajo që disa njerëzve pëlqejnë të gatuajnë.”

Shefi i kuzhinës tha se kjo pjatë me gjashtë përbërës është një vakt që bashkon familjen për të ngrënë në shtëpi dhe vetë Waxman ende e bën atë për familjen e tij.

Waxman tha gjithashtu se receta 20-minutëshe është perfekte për këdo që mëson të bëjë makarona të ndryshme, pasi “kërkon shumë hapa, por gjithsesi janë përbërës të thjeshtë”.

“Është vetëm vaj ulliri, hudhër, sallam, brokoli dhe makarona me pak gjalpë dhe djathë”, tha ai. “Por, ju e dini, ata pesë ose gjashtë përbërës me të vërtetë kombinohen dhe bëjnë një pjatë vërtet të mrekullueshme, të përzemërt.”

Megjithëse receta e Waxman kërkon brokoli di sicio, ai thotë se mund të bëhet edhe me brokoli të mbirë ose lulelakër.

“Është fantastike me lulelakrën”, tha ai. “Sidomos Romanesco. Unë e dua atë lloj aromën e lakrës së Romaneskos sepse dëshironi të copëtoni pak brokolin ose lulelakrën, kështu që është gjithmonë argëtuese për t’u përdorur.”

Një postim i shpërndarë nga barbutony (@barbutonyc) në

Shikoni recetën e Waxman për makarona, sallam dhe brokoli Di Sicio më poshtë.

Madhësia e shërbimit: 4

Komponenti

kripë deti

2 lugë gjelle (60 ml) vaj ulliri

2 thelpinj hudhre

12 oz (340 g) sallam chorizo ​​të lirshëm

2 filxhanë (140 gram) brokoli të copëtuar në sicio

12 oz (340 g) orekciette

4 lugë gjelle (55 gram) gjalpë

2 lugë djathë parmixhano të grirë

1/4 lugë çaji flakë djegës të kuq

Udhëzim

Përgatitni dy tenxhere me ujë të vluar me kripë.

Ngrohni vajin në një tigan dhe shtoni hudhrën dhe sallamin. Gatuani në nxehtësi mesatare për 10 minuta, duke e përzier herë pas here (nëse chorizo ​​ngjitet, është në rregull).

Hidhni brokolin di sisio në një tenxhere me ujë. Në të njëjtën kohë vendosni makaronat në një tjetër.

Kur brokoli di sicio të jetë gatuar, rreth pesë deri në shtatë minuta, kullojeni dhe derdhni në chorizo, përzieni mirë, rrisni zjarrin dhe shtoni dy lugë gjalpë.

Kur makaronat të jenë gatuar, rreth tetë deri në 10 minuta, kullojini në një kullesë, por rezervoni tre lugë gjelle ujë makaronash.

Shtoni ujin e mbetur të makaronave në përzierjen e chorizo-brokolit dhe përzieni mirë.

Në fund shtoni makaronat, dy lugët e mbetura gjalpë dhe djathin dhe shtoni thekon piper të kuq. I përziejmë mirë dhe e shërbejmë të nxehtë.

Leave a Comment

Your email address will not be published.