Receta e sallatës me tre fasule | Kritik i recetës

Kjo faqe interneti mund të përfshijë lidhje shoqëruese dhe reklama në mënyrë që ne t’ju ofrojmë receta. Lexoni politikën time të privatësisë.

Një përzierje e shijshme fasulesh të hedhura në një salcë të mprehtë, sallata me tre fasule është pala perfekte për çdo darkë! Është shumë e lehtë për t’u rrahur dhe ka shije të pabesueshme në çdo kafshatë.

Kjo sallatë me tre fasule është një sallatë e lehtë dhe e shijshme që do të pëlqeni ta sillni në të gjitha pajisjet tuaja këtë verë. Disa pjata të tjera për të provuar janë sallata greke Orzo, sallata me fasule të zeza dhe misri, dhe sallata me quinoa mesdhetare! Ato janë të freskëta dhe freskuese, por plot shije të këndshme!

Pamje nga lart-poshtë e sallatës me 3 fasule në një tas me pika të bardha.

Receta e sallatës me tre fasule

Nëse jeni duke kërkuar për një sallatë të shijshme, të mbushur me proteina për të sjellë në të gjitha mbledhjet tuaja verore, mos kërkoni më tej! Kjo sallatë e shpejtë dhe e lehtë përdor 3 lloje të ndryshme fasulesh – jeshile, veshka dhe garbanzo, të gjitha të kombinuara në një salcë të shijshme dhe të shijshme. Unë gjithashtu shtoj qepën e kuqe të copëtuar për të skuqur dhe shije! Ajo do të fluturojë nga tavolina në potluck tuaj të ardhshëm.

Cilësia e shijshme e kësaj sallate funksionon pothuajse me çdo produkt! Shija krokante dhe e lezetshme është një kontrast i shkëlqyeshëm me pjatat e mishit si kjo pulë në skarë me mjaltë në skarë! Kjo sallatë me tre fasule është sa e thjeshtë aq edhe e kënaqshme dhe e shijshme! Kjo është gjithmonë e preferuara në shtëpinë tonë! Do t’ju pëlqejë dressing-u i shijshëm i shoqëruar me fasule të buta dhe qepë të kuqe krokante!

Materialet që ju nevojiten për ta bërë këtë

Gjëja më e mirë për këtë sallatë të shijshme është se ju nevojiten vetëm një grusht kapëse për t’i bashkuar! Kombinimi i këtyre shijeve është absolutisht unik. Ju mund të gjeni matjet për secilin përbërës të renditur në kartën e recetës më poshtë.

 • fasule të konservuara: Kam përdorur një përzierje fasulesh jeshile, fasule të errëta dhe fasule garbanzo. Ju gjithashtu mund t’i ndërroni këto me fasule të zeza, pinto ose dylli.
 • Qepë e kuqe: Aromë e mprehtë, e shijshme dhe shton krisjen perfekte!
 • uthull: Kjo recetë përdor një përzierje të uthullës së verës së bardhë dhe uthullës së mollës! Kombinimi është i shijshëm dhe pak fruta.
 • SheqeriNdihmon në balancimin e aciditetit të uthullës.
 • vaj ulliri: Ndihmon në lyerjen e fasuleve në të gjitha shijet e shijshme.
 • kripë dhe piper: Shtojini të dyja sipas shijes!

Si të bëni sallatën klasike me tre fasule

Kjo sallatë me tre fasule bëhet po aq e lehtë sa ta bësh! Përzihet brenda pak minutash dhe është i shkëlqyeshëm për t’u bërë përpara. Unë do ta rekomandoja vërtet sepse në këtë mënyrë shijet kanë më shumë kohë për t’u shkrirë!

 1. Përgatitni fasulet dhe qepët: Hidhni fasulet në një kullesë dhe lajini me ujë të ftohtë. Hiqeni në një tas të madh dhe shtoni qepën e kuqe.
 2. Përzieni përbërësit e salcës: Kombinoni uthullën, sheqerin dhe vajin e ullirit në një tas të vogël.
 3. Shto: Hidheni në enë dhe hidheni derisa të lyhet. Kripë dhe piper për shije dhe shërbejeni.
Po përgatitet një kolazh sallate me 2 fotografi.

Këshilla dhe variacione

Këtu janë disa mënyra shtesë për të personalizuar këtë sallatë të shijshme! Është shumë e mirë, do të dëshironi ta sillni në çdo festë verore.

 • Ndërroni veshjet: Një mënyrë argëtuese për të personalizuar sallatën tuaj është të përdorni salca të ndryshme të bëra vetë! Provoni më pas këtë vinaigrette limoni ose salcë greke!
 • shtoni Barishte: Barishtet e freskëta janë mënyra më e mirë për t’i shtuar një shije të shijshme sallatës suaj! Provoni të shtoni erëza italiane ose borzilok të copëtuar, ose pak nenexhik!
 • Përdorni perime të tjera: Nëse ju duket e jashtëzakonshme aroma e qepëve të kuqe, provoni në vend të kësaj të përdorni selino të copëtuar ose paprika!

Ruajtja e sallatës së mbetur me tre fasule

Kjo sallatë e thjeshtë me tre fasule është e shkëlqyeshme si për ruajtje ashtu edhe për të përgatitur përpara! Është gjëja perfekte për të pasur në dorë për një mëngjes ose darkë të shpejtë dhe të lehtë. Pjesa më e mirë e kësaj sallate? Sa më gjatë të ruhet, aq më aromatik dhe më i shijshëm ka!

Në afërsi të sallatës klasike me 3 fasule.


 • Hidhni fasulet në një kullesë dhe lajini me ujë të ftohtë. Hiqeni në një tas të madh dhe shtoni qepën e kuqe.

 • Kombinoni uthullën, sheqerin dhe vajin e ullirit në një tas të vogël. Hidheni në enë dhe hidheni derisa të lyhet. Kripë dhe piper për shije dhe shërbejeni.punon: 4

kalorive375kcal (19%)Karbohidratet56po (19%)proteina18po (36%)trashë10po (15%)Yndyra e ngopur1po (5%)yndyrë të pangopura2poyndyra mono të pangopura6ponatriumi327mg (14%)kaliumi893mg (26%)fibra17po (68%)Sheqeri1 1po (12%)Vitamina A800IU (16%)vitaminë C16mg (19%)kalciumit118mg (12%)Hekuri6mg (33%)

I gjithë informacioni ushqyes bazohet në llogaritjet e palëve të treta dhe është vetëm një vlerësim. Vlera ushqyese dhe vlera ushqyese e secilës recetë do të ndryshojnë në bazë të markave që përdorni, metodave të matjes dhe madhësisë së porcioneve për familje.

planprogrami vakt sperma

fjalë kyçe Receta e sallatës me tre fasule

Leave a Comment

Your email address will not be published.