Receta e sallatës me spinaq me luleshtrydhe – Si të bëni sallatë me spinaq me luleshtrydhe

Will Dickey

Thuaj jo perimeve të freskëta dhe ngjyrave të ndezura në këtë sallatë me spinaq me luleshtrydhe! Është e thjeshtë, e shijshme, elegante dhe e përkryer për drekë, apo edhe e mbushur me pulë të pjekur në skarë për darkë! Është një pjatë e përsosur dytësore për Pashkë, Ditën e Nënës, apo edhe paradrekë – manaferrat e ëmbla dhe pekanët krokantë e bëjnë atë të shijshëm në çdo kohë të ditës!

Cili është ndryshimi midis spinaqit dhe spinaqit të vogël?

Ka një ndryshim të vogël në shijen e spinaqit foshnjë të korrur nga bimët më të reja dhe spinaqit të rregullt të korrur nga bimët më të pjekura. Spinaqi bebe është më i butë dhe pak i ëmbël, gjë që e bën të përsosur përdorimin e papërpunuar në këtë sallatë me spinaq. Spinaqi i rregullt “me gjethe të plota” është më i mirë për gatim, por ato mund të përdoren në mënyrë të ndërsjellë.

Si i mbani të freskëta luleshtrydhet?

Luleshtrydhet do të qëndrojnë të freskëta më gjatë nëse i nxirrni nga ena dhe i rregulloni në një shtresë të barabartë (si p.sh. në një tepsi të vogël me buzë), i mbuloni me mbështjellës plastik dhe i mbani në frigorifer. mbani një sy mbi ta; Nëse ndonjë manaferrë fillon të bëhet e butë ose ngjitëse, hiqini nga tigani në mënyrë që të mos ndikojnë tek manaferrat e tjera. Lani dhe copëtoni manaferrat pak para se të montoni sallatën për rezultate më të mira.

A është e lehtë të përgatisni salcë sallate të bërë në shtëpi?

Ndonëse tingëllon e vështirë, salca e sallatës së bërë në shtëpi është kaq e lehtë për t’u bërë, do të ishte e vështirë t’i ktheheshim veshjes së blerë në dyqan. Të gjithë përbërësit në këtë recetë të lehtë futen në një kavanoz përpara se të shkunden si martini! Ky salcë me farat e lulekuqes shkon shkëlqyeshëm me Sallatën me Spinaq me Luleshtrydhe – shkundni edhe variacionet e tjera dhe do të bëheni ekspert i sallatës brenda pak kohësh!

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

6 – 8


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

5

Minuta

koha totale:

0

orë

10

Minuta

për veshjen

1/3 c.

vaj ulliri ekstra i virgjer

1 lugë.

Uthull molle

1/4 lugë.

piper i zi i bluar

për sallatë

2


5-oz. enë për fëmijë spinaq

1 paund.

luleshtrydhe, të përgjysmuara ose të prera në feta

2


portokall, të qëruar dhe të prerë në feta

1 1/2 c.

pecans të copëtuara, të thekura

4 oz.

djathë dhie, i grimcuar

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Për salcë: Kombinoni vajin e ullirit, lëngun e limonit, mjaltin, uthullën, farat e lulekuqes, mustardën, kripën dhe piperin në një kavanoz të vogël. vulë kavanoz; Tundeni fuqishëm për t’u kombinuar. Anulo.
  2. Për sallatën: Pak para se ta servirni, transferojeni spinaqin në një tas ose pjatë të madhe; Sipër i hidhni luleshtrydhet e përgjysmuara dhe fetat e portokallit. Spërkateni me gjysmën e salcës; Hidheni butësisht në shtresë. Mbi sallatën me manaferrat e mbetura, fetat e portokallit, pecanët dhe djathin e dhisë. Spërkateni me sasinë e dëshiruar të salcës së mbetur dhe servireni pjesën e mbetur anash, nëse dëshironi.

Për ta çuar këtë recetë në një nivel tjetër, tregtoni pekanët e thekur me 1 1/2 filxhan pikane të ëmbëlsuar për një krisje të ëmbël.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.