Receta e sallatës me kastravec – Si të bëni sallatë me kastravec

Caitlin Bensel

Ftohtë, e lehtë dhe krokante – nuk ka pjatë më të mirë për verën sesa një sallatë me kastravec! Kjo recetë pa gatim është pjata anësore perfekte BBQ. Për ata që nuk mund të marrin mjaftueshëm kastraveca (provoni Ree Drummond’s Everything Cucumber Salmon Bites për drekë ose sanduiçin e saj me kastravec për drekë), kjo recetë 5-minutëshe është e garantuar të kënaqë!

Çfarë përmban sallata me kastravec?

Ekzistojnë dy stile kryesore të sallatës me kastravec: kremoze dhe me bazë uthull. Kjo recetë bie në kategorinë e uthullave dhe ka një listë të këndshme përbërësish të thjeshtë të trangujve, qepëve të kuqe, uthullës, sheqerit, kripës, piperit dhe barishteve. Është i përsosur për t’u përgatitur përpara dhe i shkëlqyeshëm për gatimet verore, pasi mund të përballojë nxehtësinë sepse nuk ka majonezë ose salcë kosi në të.

I qëroni kastravecat për sallatë me kastravec?

Lëvoret e kastravecit janë të ngrënshme, por jo të gjithë janë dakord me to. Ka disa metoda për këtë: Nëse jeni duke përdorur tranguj të zakonshëm, qëroni pjesërisht ose plotësisht; Përndryshe, kërkoni perime verore si kastravecat angleze ose persiane që kanë një lëkurë më të hollë dhe më të butë që është më e lehtë për t’u përtypur dhe tretur.

A është e shëndetshme sallata me kastravec?

Nga të gjitha pjatat anësore, kjo sallatë me kastravec është një opsion shumë i shëndetshëm! Për shkak se bazohet në uthull dhe jo në majonezë, përmban më pak kalori. Kastravecat janë gjithashtu të pasura me ujë, gjë që ndihmon për t’ju mbajtur të hidratuar gjatë verës.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

4 – 6


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

10

minuta

koha totale:

0

orë

40

minuta

2 paund

kastravec, i prerë hollë

1


qepë e vogël e kuqe, e prerë hollë

5 lugë gjelle.

Uthull molle

1/2 lugë.

pc piper hooey

2 lugë gjelle.

kopër të freskët ose qiqra, të copëtuara

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Kombinoni kastravecin, qepën, uthullën, sheqerin, kripën dhe piperin në një tas mesatar. Hidheni butësisht për t’u kombinuar; Lëreni të qëndrojë për 30 minuta.
  2. Shtoni kopër ose qiqra pak përpara se ta shërbeni.

Kjo sallatë me kastravec mund të përgatitet një ditë më parë. Përziejini barishtet pak përpara se ta shërbeni.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.