Receta e preferuar sezonale: Kënaqësitë verore – FishersIsland.net

Vera më në fund është këtu dhe, si gjithmonë, është sezoni i ngarkuar në Fishers Island. Pavarësisht nëse jeni duke punuar ose duke punuar shumë, dëshironi të siguroheni që gjithashtu të hani mirë dhe të shijoni të gjitha shijet e freskëta të frutave dhe perimeve më të mira të verës. Recetat e këtij sezoni ofrojnë një përzierje të recetave të shpejta për të gatuar shpejt dhe disa për kohën kur mund të merrni kohën tuaj dhe të shijoni procesin krijues.

Kjo sallatë me thjerrëza, e mbushur me shumë barishte të freskëta, avokado dhe domate qershie, bën një pjatë të shëndetshme dhe të shijshme për një darkë të shijshme ose për t’u shijuar në një drekë fundjave. (Sigurohuni që të shtoni avokado pak përpara se t’i shërbeni, në mënyrë që të mos skuqen.) Kjo sallatë verore farro është një sallatë me drithëra që favorizon çdo proteinë që bëni për darkë dhe është një shtesë e shkëlqyeshme e shpejtë për mbetjet. Ofron drekë. Pavarësisht se kur e hani, receta e tij mund të përgatitet paraprakisht.

Makarona me misër të verës

Rrotullat e freskëta të pranverës me mbështjellës letre orizi janë argëtuese për t’u ngrënë, por pa dyshim kërkojnë kohë për t’u përgatitur. Pra, një sallatë e freskët e pranverës me të gjithë përbërësit është kompromisi i përsosur. Pasi të jetë prerë gjithçka dhe të jetë bërë salca e kikirikut, gjithçka që duhet të bëni është ta hidhni.

Misri i freskët i ëmbël është sinonim i verës në plazhin e New England. Pasi të keni mbaruar të shijoni sallatën me misër dhe karavidhe ose sallatën e preferuar me misër dhe fasule të zeza të të gjithëve, provoni këtë makarona misri veror super të thjeshtë me një pjatë të papritur, por të shijshme xhenxhefili të freskët.

Kur është koha për darkë me shoqërinë, provoni fetën e pjekur me domate qershie të servirur me qebap suvllaki pule. Receta e pulës kërkon zierje në furrë, por padyshim që për verën mund t’i hidhni ato qebapët e mbushur me barishte në skarë.

Kjo pjatë e lehtë verore për fiston të pjekur në skarë me salsa domate të freskëta të stilit mesdhetar është gati në 20 minuta për një vakt të shpejtë dhe të shijshëm që mund ta prisni lehtësisht në gjysmë dhe ta shërbeni dy ose më shumë për një porcion tetë.

Në gusht, kur domate të pjekura dhe patëllxhanë janë të bollshme, bëni komposto me domate dhe patëllxhanë, e cila shërbehet këtu me salmon si një darkë e lehtë me fletë. Nëse e dini se do të jetë e nxehtë, bëni komposton në mëngjes dhe më pas grijeni salmonin (ose çdo proteinë tjetër që dëshironi) për darkë atë natë.

Nëse po kërkoni diçka për të shijuar vaktet më të thjeshta të verës – le të themi dërrasat e kungujve të njomë të pjekura në skarë me pulë ose peshk – kthehuni te një nga salcat e mia të preferuara: salca Romesco. Kjo është një salcë tradicionale katalonase që zakonisht shërbehet me peshk, por më pëlqen për çdo gjë të shijshme. Është bërë me speca të kuq të pjekur, arra (ose për miqtë e mi alergjikë ndaj arrave, zëvendësojnë farat e lulediellit), vaj ulliri dhe barishte të freskëta me një thellësi të shtuar shije nga paprika e tymosur. Përziejini të gjithë përbërësit së bashku në një blender në mënyrë që të jetë gati për disa minuta.

Pjeshkë Raspberry Galette

Për ëmbëlsirë, dyfishoni manaferrat me luleshtrydhe në salcë me mjedër me frache, të cilat mund t’i shërbeni në mënyrë elegante si parfe në gota individuale – ose shërbejeni në stilin e familjes në tre tasa të veçantë. Në mënyrë që të gjithë të mund t’i shërbejnë vetë. Kjo Galette Peach Raspberry Galette bashkohet shpejt me një brumë të lehtë përpunues ushqimi—më pas thjesht hapni koren me formë të lirë, vendoseni në një tepsi, shtoni fruta dhe piqni. Dhe për bukëpjekësin në shtëpi, kjo tortë me limon të lagësht është ëmbëlsira për t’u ndarë me familjen dhe miqtë – vetëm sigurohuni që t’i kurseni vetes një fetë shtesë për mëngjes.

Së fundi, përqafoni manaferrat e freskëta të verës dhe nenexhikun e gjallë në Koktejin Garden Spritz për një dolli verore. Le të gjejmë të gjithë kohë për të ngadalësuar dhe shijuar vërtet!

Garden Spritz, Foto Kredia: ChipRiegel.com

Ginny Macpherson është redaktori themelues i Trevor udhëtar ushqimor Magazine, një revistë ushqimore tremujore që feston bujarinë lokale, sezonale të Rhode Island. udhëtar ushqimor Edible është një anëtar i Komuniteteve, grupi botues i vlerësuar me çmime James Beard, i cili ka më shumë se 80 revista ushqimore lokale në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada.

për t’u abonuar udhëtar ushqimorJu lutemi vizitoni www.ediblerhody.ediblecommunities.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.