Receta e makaronave për flokët e engjëjve – Si të bëni makarona për flokë me engjëll

do dickey

Recetat e mira të makaronave janë ato që shohim gjithmonë në kutitë tona të recetave. Sigurisht, ziti i pjekur, spageti dhe qoftet janë dy të preferuarat klasike… por, ndonjëherë, është mirë t’i lehtësosh gjërat. Pikërisht këtu vjen në ndihmë Receta e Makaronave për Flokët e Engjëjve. E lehtë në teksturë dhe e shpejtë për t’u gatuar, është e shkëlqyeshme me piccata pule, ose dyfishoni recetën dhe sipër karkalecave të pjekur në skarë për një ushqim perfekt veror.

Për çfarë janë të mira makaronat e flokëve të Angel?

Ashtu si spageti Super Skinny, Makaronat e Flokëve Angel janë një nga pastat më të holla dhe më të gjata që gjenden zakonisht në supermarkete. Për shkak se është shumë delikate në strukturë, është më mirë kur përgatitet me një vaj ulliri të thjeshtë, gjalpë ose salcë kremi shumë të lehtë sesa me salcë të kuqe të rëndë ose lëng mishi. Makaronat e flokëve me engjëll janë makaronat më të mira për t’u përdorur për të ngrënë darkë në tavolinë me nxitim. Petët gatuhen në vetëm dy minuta dhe pjata e plotë është gati për më pak se 10 minuta.

Si quhen pasta e flokëve të engjëllit?

Shpesh, në dyqane ushqimore do të gjeni makarona me flokë engjëlli të paketuara dhe të etiketuara si capellini, që do të thotë “flokë të hollë ose shumë të shkurtër” në italisht.

Si i hani makaronat e flokëve të engjëjve?

Makaronat e flokëve të engjëjve janë një pjatë e shkëlqyer anësore vegjetariane ose një ushqim i lehtë veror kur mbulohen me një salcë domate të marinuara që nuk gatuhen. Përveç pjatave me makarona, është një shtesë e shkëlqyer për supën me petë. Zihet shpejt (për rreth 2 minuta!) kur shtohet në lëngun e zier.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

3 – 4


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

5

Minuta

koha totale:

0

orë

10

Minuta

për makarona

kripë, plus më shumë për servirje

3 lugë gjelle.

djathë parmixhano i grirë, plus më shumë për servirje

1 lugë.

majdanoz i grirë, plus më shumë për servirje

1 lugë.

borzilok i copëtuar, plus më shumë për servirje

Për domatet pikante

1 c.

domate rrushi, të përgjysmuara

1


Thelpinjtë e hudhrës, të grira imët

1/8 lugë.

thekon spec të kuq të grimcuar, sipas dëshirës

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Vëreni një tenxhere mesatare të mbushur me ujë të ziejë në zjarr të fortë. E rregulloni ujin me kripë.
  2. Nxehni një tigan mesatar në nxehtësi mesatare. Shtoni gjalpin dhe shkrini derisa të marrë flluska dhe ngjyrë kafe të artë të lehtë. Ulni zjarrin, më pas shtoni vaj ulliri dhe hudhër. Gatuani për 1 minutë derisa të ketë aromë. E largojmë nga zjarri dhe e lëmë mënjanë.
  3. Pritini makaronat në gjysmë dhe vendosini në ujë të valë; Gatuani për 2 minuta. Kurseni 3/4 filxhan ujë me makarona dhe kullojini makaronat. Menjëherë shtoni makaronat e ziera në tigan dhe kthejini në sobë në zjarr të ulët. Shtoni ujin e makaronave dhe përziejini mirë. Shtoni parmixhanin, majdanozin dhe borzilokun dhe përzieni butësisht që të bashkohen. Hiqeni nga zjarri dhe shërbejeni, sipas dëshirës, ​​me domate të prera në kubikë, më shumë barishte të freskëta dhe parmixhan të grirë.
  4. Për domatet turshi (opsionale): Përpara se të gatuani makaronat, kombinoni domatet e rrushit, hudhrën, kripën, thekonet e djegës, vajin e ullirit dhe uthullën e verës së kuqe në një tas. Lërini 10 minuta të pushojnë.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.