Receta e lehtë për pudingun e orizit libanez, Riz B Halib | brit + bashkë

Gladys Soriano është zhvilluesi i recetave, stilistja e ushqimit dhe fotografja e ushqimit pas blogut të frymëzuar nga Mesdheu gjemba dhe gjethe, Këtu, ajo po ndan receta të frymëzuara nga dashuria e saj për kuzhinën autentike libaneze dhe shijen e Mesdheut (botuar fillimisht në Forks and Foliage). Hiqe atë, Gladys!

Ky puding orizi libanez ose riz be halib është një version i shijshëm dhe me lule i pudingut të orizit. Kjo recetë tradicionale ma ka dorëzuar nëna, dhe është vërtet më e mira që kam pasur ndonjëherë!

Në arabisht, riz bi halib përkthehet në oriz në qumësht. Mjaft e vetëshpjegueshme, apo jo? Pudingu i orizit libanez fillon duke gatuar orizin në qumësht, më pas aromatizohet me mastikë, ujë trëndafili dhe ujë me lule portokalli. Rezultati është vërtet ëndërrimtar. Receta e mamasë sime kërkon krem ​​të trashë, i cili e bën pudingun e orizit ekstra kremoz dhe të pasur. Ajo nuk përdor niseshte misri si shumica e recetave, por përkundrazi mbështetet në niseshte natyrale për të trashur plotësisht orizin. Unë nuk bëj më riz b halibs ndryshe!

Ajo që më pëlqen për pudingun libanez të orizit është se sa i gjithanshëm është. Nuk është shumë e ëmbël dhe është një mëngjes ose meze e lehtë e shijshme. Por është mjaft e ëmbël për të qenë një ëmbëlsirë e lehtë!

Përbërësit libanez të pudingut të orizit

Udhëzimet

gatimi i pudingut të orizit në një tenxhere

1. Për të filluar, lani orizin vetëm një herë. Çelësi për të bërë pudingun libanez të orizit pa niseshte misri është të mos gatuani orizin ose do të humbni shumë nga niseshteja e tij e trashur.

2. Shtoni orizin e larë, ujin, qumështin dhe ajkën e trashë në një tenxhere të madhe dhe vendoseni në zjarr mesatar. Përziejini herë pas here derisa përzierja të fillojë të ziejë, rreth 10 minuta.

3. Zvogëloni nxehtësinë në zjarr dhe përzieni çdo dy minuta që orizi të mos flakë, derisa orizi të fryhet dhe të mund të grihet me lugë ose midis gishtërinjve, rreth 15 minuta.

4. Pasi të jetë zier orizi, shtoni sheqerin dhe vazhdoni ta përzieni derisa orizi të bëhet i trashë, rreth 20 deri në 25 minuta. Mund ta provoni duke vendosur një pjatë në ngrirje gjatë përgatitjes, më pas me një lugë hidhni pak puding në pjatën e ftohtë dhe e anoni. Nëse pudingu lëviz pak, ai ndalon në gjurmët e tij, kaq. Nëse vazhdon të lëvizë pasi të jetë ftohur në pjatë, duhet më shumë kohë për t’u trashur.

5. Kur orizi të bëhet i trashë, fikni zjarrin dhe shtoni mastikën e bluar, ujin e trëndafilit dhe ujin e lules së portokallit dhe përzieni. Nëse përdorni mastikë, vendosini në një llaç me pak kripë dhe grijini me një shtypës në një pluhur të imët. Ju nuk dëshironi asnjë copë mastikë në puding, sepse ato mund të jenë të hidhura dhe mbresëlënëse në një kafshatë.

Si të shërbejmë pudingun libanez të orizit (Riz be Halib)

Puding orizi me petale trëndafili dhe fëstëkë

Ndërsa pudingu i orizit është ende i nxehtë, transferojeni në tas të vegjël ose ramekins për servirje individuale. Përndryshe, mund ta transferoni në një tas për servirje. I leme te ftohen ne temperature ambjenti, me pas i mbulojme dhe i vendosim ne frigorifer derisa te ftohen plotesisht.

Askush nuk do t’ju gjykojë nëse hani gjysmën e tij edhe kur është vapë. Po flas nga eksperienca personale apo jo.

Pasi të jeni gati për të servirur pudingun libanez të orizit, sipër i hidhni fëstëkë të grimcuar dhe përgatisni një krisje të shijshme dhe ushqyese. Nëse dëshironi ta ngrini edhe më shumë, petalet e thara të trëndafilit janë një dekorim ëndërrimtar për Ridge Bee Halib.

Këshilla për të bërë pudingun më të mirë libanez të orizit

Tabaka me lugë pudingu orizi

  • Mos e lani orizin më shumë se një herë. Për ta bërë pudingun të trashë dhe kremoz, duam të kursejmë niseshtenë e tij.
  • Përdorni qumësht të plotë. Për pudingun më kremoz të orizit, përdorni qumësht të plotë në vend të qumështit të skremuar ose me pak yndyrë. (Nëse jeni vegan dhe/ose pa qumësht, zëvendësoni qumështin dhe kremin e trashë për një qumësht me bazë bimore që ju pëlqen.)
  • Hiqni recetat që kërkojnë niseshte misri. Orizi tashmë është i ngarkuar me niseshte – nuk ka absolutisht nevojë të shtoni një lloj tjetër niseshteje.
  • Jini të durueshëm. Mos përdorimi i niseshtës së misrit do të thotë se pudingut do t’i duhet pak më shumë për t’u trashur. Por ia vlen! Orizi do të thithë ngadalë qumështin dhe kremin, ndërkohë që trashet përzierja në një konsistencë të përsosur dhe puding orizi më aromatik.
  • Shkundni shpesh. Ju nuk dëshironi që pjesa e poshtme të ngjitet dhe të digjet. Qëndroni afër dhe vazhdoni ta përzieni dhe ta gërvishtni çdo dy minuta.
  • Mos e anashkaloni mastikën, ujin e trëndafilit dhe ujin me lule portokalli. Nëse nuk e keni të pamundur t’i arrini ato, unë do t’ju rekomandoja shumë të mos i lini jashtë, pasi i japin një aromë kaq të shijshme dhe delikate pudingut të orizit. nuk është me të vërtetë Libani Puding orizi pa to. nëse ti thelbësore Lëri pak, do të thoja lëre mastikën. Por këtë po e them me hezitim dhe zemër të rënduar.

pyetjet më të shpeshta

Puding me oriz Cili lloj orizi është më i mirë?

Kam zbuluar se orizi me kokërr të mesme ka tendencë të jetë pudingu më i mirë i orizit. Ju mund të eksperimentoni me lloje të ndryshme dhe të shihni se çfarë ju pëlqen. Orizi me kokrra të shkurtra është më niseshte, kështu që do të bëjë një puding më muzikor. Orizi me kokërr të gjatë është më pak niseshte, kështu që është pak më pak kremoz dhe orizi është më i ashpër.

A duhet ta laj orizin kur bëj puding orizi?

Pavarësisht se çfarë jeni duke bërë, duhet të lani gjithmonë orizin. Në rastin e pudingut të orizit, lani orizin vetëm një herë për të larë pluhurin dhe mbeturinat. Por mos e lani më, sepse na duhet gjithë niseshteja e mundshme.

Pse pudingu im i orizit është kaq i hollë/i trashë?

Një puding orizi i lëngshëm do të thotë që nuk e keni gatuar mjaftueshëm. Vazhdoni të gatuani dhe do të trashet, ju premtoj. Nëse pudingu është shumë i trashë, e keni gatuar shumë gjatë. Mos harroni, pudingu i orizit bëhet mjaft i trashë kur ftohet. Kur të jetë bërë, duhet të jetë ende një konsistencë që mund të derdhet. Nëse është shumë e trashë, vendoseni në zjarr mesatar-të ulët dhe shtoni qumështin dhe përzieni derisa të hollohet pak.

A mund të bëj puding orizi me oriz të gatuar?

Po, mund të përdorni orizin e mbetur për të bërë orizin, por nuk do të jetë njësoj. Vendosni orizin e gatuar në një enë, shtoni qumësht dhe krem ​​të mjaftueshëm, mbulojeni dhe gatuajeni duke e përzier shpesh. Ndiqni pjesën tjetër të recetës siç do të bëni, duke rregulluar sasinë sipas sasisë së orizit të gatuar që përdorni.

Sa kohë do të ruhet orizi?

Mbajeni pudingun libanez të orizit në frigorifer deri në një javë.

Argëtohuni duke lexuar këtë recetë libaneze për pudingun e orizit dhe dëshironi të merrni gjetjet tona më të fundit të ushqimit direkt në kutinë tuaj hyrëse? Abonohuni në buletinin tonë,

Leave a Comment

Your email address will not be published.