Receta e lehtë për makarona Boti – Si të bëni makarona Boti

Will Dickey

Kush nuk i pëlqen makaronat për darkë? Është i shpejtë, i lehtë dhe i kënaq pothuajse të gjithë në familje. Por kur bëhet në tenxhere, është edhe më e pëlqyeshme për kuzhinierin e shtëpisë. Kjo recetë e makaronave me papion mbulon të gjitha ato baza. Me suxhuk italian, brokoli, salcë kremoze dhe tonelata djathë parmixhano, ky është një nga vaktet më të mira të javës që mund të bëni në më pak se 30 minuta!

Si quhet Makarona Boti?

Mund të gjeni edhe makarona me papion të paketuara dhe të etiketuara si “farfell”. Është fjala italiane për “flutur”, e cila frymëzoi formën e makaronave.

Për çfarë përdoret Farfall Pasta?

Makaronat Farfalle janë jashtëzakonisht të gjithanshme dhe mund të përdoren në një shumëllojshmëri pjatash me makarona, sallata dhe supa. Është i zier në avull dhe i shkëlqyeshëm me një salcë të thjeshtë marinara ose spageti me mish të bluar. Forma e saj kap gjithë të mirat e barishteve, perimeve dhe djathit në një sallatë makaronash. Dhe është shtesa perfekte në madhësinë e një kafshimi për supat e stilit italian si pasta fagioli.

Cili është një zëvendësues i mirë për makaronat Farfalle?

Makaronat e vogla, në madhësi të kafshuara, të tilla si makaronat me lëvozhgë, orecchiette, mini penne, ose mezzi (“gjysmë”) rigatoni të gjitha bëjnë zëvendësues të shkëlqyeshëm për makaronat farfalle ose papionësh.

Si i gatuani makaronat e largëta?

Makaronat Farfalle thjesht mund të zihen dhe të skuqen si spageti dhe qofte, ose edhe të gatuhen dhe më pas të piqen në një ziti të pjekur! Për këtë recetë, makaronat me papion gatuhen duke përdorur metodën me një tenxhere. Filloni duke skuqur salsiçen në një tenxhere të madhe. Pasi të marrë ngjyrë kafe e nxjerrim nga tava dhe e mbajmë në një pjatë. Shtoni hudhrat dhe ziejini për pak kohë që të kalojnë vajin e mbetur të gatimit. Më pas, përzieni së bashku makaronat, lëngun e pulës, ujin, kripën, piperin dhe rigonin për të bërë një lëng të shijshëm gatimi. Kur ky lëng të vlojë, vazhdoni t’i përzieni makaronat në mes. Lagështia dhe avulli do të gatuajnë makaronat, ndërsa niseshteja nga fundi do ta tras salcën. Nuk ka nevojë të zieni petët në një tenxhere të veçantë!

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

4 – 6


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

10

Minuta

koha totale:

0

orë

30

Minuta

1 paund.

Suxhuk i butë italian i derrit, zorra e hequr

1/2 lugë.

piper i zi i bluar

4.

lule të vogla brokoli (nga një copë brokoli 8-oz)

1/2 c.

domate të thara në diell, vaj të kulluar

1/2 c.

djathë parmixhano i grirë, plus më shumë për servirje

2 lugë gjelle.

lëng limoni i freskët (nga 1 limon)

thekon piper të kuq, për servirje (opsionale)

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Nxehni një tenxhere të madhe mbi nxehtësinë mesatare-të lartë. Shtoni vaj ulliri, pastaj sallam. Gatuani, duke e copëtuar salsiçen në copa të vogla me një lugë druri, derisa të marrë ngjyrë kafe të artë dhe jo më rozë, rreth 6 minuta. Me një lugë të prerë, hiqeni sallamin në një pjatë dhe lëreni mënjanë.
  2. Kthejeni nxehtësinë në mesatare dhe shtoni thelpinj hudhër. Gatuani për 1 minutë.
  3. Shtoni në tenxhere makaronat, lëngun e mishit, 2 gota ujë, rigonin, kripën dhe piperin dhe lërini të ziejnë. Ulni nxehtësinë në mesatare ose të ulët aq sa ta lini të ziejë për 5 minuta, duke e përzier herë pas here që të mos ngjitet.
  4. Përzieni brokolin. Mbulojeni tenxheren dhe gatuajeni derisa makaronat dhe brokoli të jenë të buta, rreth 5 minuta, duke i përzier në gjysmë të rrugës.
  5. Hapeni tenxheren. Shtoni domate të thara në diell, kremin e trashë dhe sallamin e rezervuar. Gatuani derisa të nxehet, rreth 1 minutë.
  6. E heqim nga zjarri dhe e përziejmë me djathë parmixhano dhe lëng limoni. Shërbejeni me më shumë djathë parmixhano dhe piper të kuq, nëse dëshironi.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.