Receta e lehtë për këpucar me luleshtrydhe – Si të bëni këpucar me luleshtrydhe

Caitlin Bensel

Është e vështirë të gjesh dikë që nuk i pëlqen ëmbëlsirat me luleshtrydhe, dhe ky këpucar luleshtrydhesh është një nga më të mirët! Ashtu si kushëriri i saj, këpucari i manaferrës, kjo recetë fillon me një brumë të përzier që derdhet në një tigan dhe sipër manaferrat e ëmbël. Është jashtëzakonisht e thjeshtë dhe e përsosur për ditët kur dëshironi vetëm një ëmbëlsirë të shpejtë dhe të lehtë.

Cili është ndryshimi midis Mochi dhe Kurkure?

Patate të skuqura zakonisht kanë mbushje krokante që përfshijnë arra ose tërshërë. Nga ana tjetër, këpucarët zakonisht përfshijnë një nga dy stilet e mbushjes – një majë si biskotë ose një majë si brumë, si në këtë recetë. Është padyshim lloji më i lehtë (dhe disa njerëz thonë më i shijshmi!) i këpucarit.

A mund të përdorni fruta të ngrira për të bërë këpucar luleshtrydhe?

Po! Truku i vetëm është të siguroheni që të shkrini plotësisht luleshtrydhet e ngrira dhe t’i lini të kullojnë në një kullesë përpara se të vazhdoni me këtë recetë. Frutat e ngrira përmbajnë më shumë lëngje dhe mund të çojnë në një këpucar me supë nëse nuk kullohen përpara se të përdorni lëngun e tepërt.

A mund të bëni këpucar me luleshtrydhe në një tavë?

Kjo recetë kërkon përdorimin e një tigani të besueshëm prej gize 10 inç, por është krejtësisht e pranueshme ta piqni këtë këpucar në një enë të veçantë. Një enë pjekjeje 9 me 9 inç do të funksionojë, ose dyfishoni recetën dhe përgatiteni këtë këpucar në një tavë 9 me 13 inç për të ushqyer një turmë.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Rendimenti:

8-10


porcionet

koha e përgatitjes:

0

orë

12

minuta

koha totale:

1

Ora

50

minuta

1


ngjit gjalpë të kripur (1/2 filxhan)

1 1/4 c.

sheqer i grimcuar, i ndarë

2 paund

Luleshtrydhet, të përgjysmuara (rreth 6 1/2 gota)

1 lugë gjelle.

lëng limoni të freskët

Akullore me vanilje, per servirje

Ky modul i blerjes së komponentëve është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe material të ngjashëm në faqen e tyre të internetit.

  1. Ngroheni furrën në 350°. Shtoni gjalpë në tiganin prej gize 10 inç; E vendosim në furrë për 5 minuta ose derisa gjalpi të jetë shkrirë plotësisht, duke e kthyer herë pas here tavën. Hiqeni nga furra dhe lërini mënjanë.
  2. Në një tas mesatar, bashkoni 1 filxhan sheqer me miellin dhe qumështin. Kombinoni 1/4 filxhan sheqer dhe niseshte misri në një tas tjetër mesatar. Shtoni luleshtrydhet dhe lëngun e limonit në përzierjen e niseshtës së misrit, duke e trazuar për t’u kombinuar.
  3. Përzieni gjalpin e shkrirë në një tigan prej gize; Mos e përzieni Hidhni përzierjen e luleshtrydheve dhe lëngjet e mbetura në tas në mënyrë të barabartë mbi brumin pa e përzier.
  4. Vendoseni tiganin në një fletë pjekjeje të veshur me fletë metalike dhe piqeni në raft mesatar të furrës deri në kafe të artë dhe me flluska, 60 deri në 75 minuta. Nëse dëshironi, lëreni të ftohet në raft teli të paktën 15 minuta përpara se ta shërbeni me akullore me vanilje.

Edhe pse do të jetë joshëse, mos e përzieni brumin pasi ta keni hedhur në tigan. Thjesht shtoni manaferrat, piqni dhe bëhuni gati për t’u shijuar!

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.