Receta e Kreshmës nga TheArmenianKitchen.com – Armenian Mirror-Spectator

1 lugë qimnon i bluar

1/4 lugë piper i zi i kuq (speci i kuq).

1/4 lugë piper i zi

1 lugë nenexhik të thatë

1/2 lugë kripë

1/4 filxhan arra pishe, të copëtuara

1/4 filxhan rrush të thatë

pak kanellë, sipas dëshirës

Përgatitja:

Në një tigan skuqni qepën në vaj të nxehtë derisa të zbutet. Anulo. Përpunoni qiqrat dhe patatet e pjekura në një përpunues ushqimi duke përdorur një teh metalik “S”.

Vendosni qiqrat e grira, patatet dhe përbërësit e mbetur në një tas të madh; përzieni mirë. Duke përdorur duart, përzieni përbërësit së bashku, duke u siguruar që përzierja të qëndrojë së bashku.

Shënim: Nëse përzierja duket pak e thatë, mbani një tas me ujë afër për të zhytur duart. Rrotulloni përzierjen në 21 topa me madhësi ping pongu.

Pritini 21 katrorë (6″x6″) nga napë me dy shtresa dhe prisni 21 (10″) fije spango kuzhine. Mbështilleni çdo top me napë dhe lidheni me një copë spango sipër. Kripura, duke zier lehtë Gatuani disa topiarë në një tenxhere me ujë derisa të notojnë lart — rreth 5 deri në 7 minuta.Shërbejeni me pak vaj ulliri dhe një shtrydhje limoni të freskët.

Për këtë recetë, vizitoni: https://tearmeniankitchen.com/topic-easy-version/

Shiko:

Lent

https://tearmeniankitchen.com/category/meatless-lenten-dishes/

https://tearmeniankitchen.com/armenian-tradition-of-cracking-easter/

Recipe Corner: Bijug (Bulgur Patties in Tomato Sauce)

https://www.cooked.com/uk/Tess-Mallos/Hardie-Grant-Books/The-Complete-Middle-Eastern-Cookbook/Armenia/Topig-recipe

Topik/Թոփիկ Recipe!

https://bythebrooktempeh.com/topig

https://www.latimes.com/recipe/topik-layered-garbanzo-bean-pate

Happy Easter from Armenia

http://www.ianyanmag.com/the-great-armenian-lent-dining-out-and-deconstructi
ng-kopshti-e-eden/

http://www.ianyanmag.com/the-great-armenian-lent-an-attempt-to-abstain/

https://twitter.com/hashtag/ArMariRubenyan?src=hashtag_click

*“Ndërsa armenët përkujtojnë mrekullinë e ringjalljes së Jezu Krishtit, ne gëzohemi me familjen dhe miqtë tanë duke riaktivizuar zbulimin e mrekullueshëm të varrit të zbrazët në atë Pashkë të parë. Tradicionalisht, ne përdorim lëkurat e qepëve për të lyer vezët e ziera në një ngjyrë të kuqe të pasur (që simbolizon gjakun e Krishtit). Pjesa e jashtme e vezës së zier fort përfaqëson varrin që përmbante trupin e kryqëzuar të Zotit tonë. Duke mbajtur vezën në dorën tonë të djathtë, ne përshëndesim njëri-tjetrin duke thënë: “Krishti u ringjall prej së vdekurish!” Dhe të tjerë përgjigjen: ‘E bekuar është ringjallja e Krishtit!’ Më pas, një person godet majën e vezës së një personi tjetër për të rikrijuar zhurmën e ‘krisjes’ që hapi varrin. Ndërsa heqim lëvozhgën, shohim të bardhën e vezës e cila të kujton një qefin të groposur. Më pas, heqim qefinin për të zbuluar gëzimin e artë të jetës, shpresës dhe ringjalljes, që simbolizon e verdha. Tradita e thyerjes së vezëve të Pashkëve mes armenëve nga Rev. Dr. George A. Llegian

Torta e Kreshmës me karrota (ose mollë) të Sonia Tashjian

“Kufijtë sjellin frymëzim, zgjuarsi dhe kreativitet. Gatimi gjatë Kreshmës me vetëm disa përbërës të kufizuar sfidon krijimtarinë tonë. Në këtë mënyrë, privimi çon në bekime, duke na hapur mendjen ndaj ideve të reja.” Kthejeni simbolin e refuzimit të një vakti të thjeshtë në diçka të këndshme. Kam parë që lëngu i karotave dhe salca e mollës mund të zëvendësohen me lëngun dhe purenë e karotës në këtë recetë”, thotë Robin Kalajian.

Komponenti:

5 gota miell

1 filxhan sheqer

2 lugë pluhur pjekjeje

1 lugë kanellë

1 filxhan vaj vegjetal

1 filxhan lëng karote (ose lëng molle pa sheqer)

1 filxhan pure karotash (salcë molle pa sheqer)

1 filxhan arra të copëtuara (arra ose arra)

1/2 filxhan rrush të thatë

Garniturë: 1/2 filxhan susam

Përgatitja:

Rrihni së bashku miellin, sheqerin, pluhurin për pjekje dhe kanellën në një tas të madh. Më pas, përzieni vajin, lëngun e karotës (ose mollës) dhe purenë e karotës (ose salcën e mollës).

Pasi të keni bërë brumin e tortës, shtoni në të arra të grira dhe rrush të thatë. Lyejeni pak me vaj një tavë pjekjeje ose një tepsi për ëmbëlsira aq të madhe sa të mbajë brumin, si p.sh. një tepsi 9 x 13. Rrafshoni brumin me duar të lagura, më pas spërkatni farat e susamit.

Ngroheni furrën në 350°F dhe piqni në raftin e mesëm të furrës për 35 deri në 45 minuta.

Për këtë recetë, vizitoni: https://tearmeniankitchen.com/carrot-or-apple-lenten-cake-from-sonia/

Shiko me shume:

Lent and Lenten Recipes

https://tearmeniankitchen.com/category/meatless-lenten-dishes/

https://tearmeniankitchen.com/tag/sonia-tashjian/

https://twitter.com/sontash75

https://www.houshamadyan.org/mapottomanempire/vilayetdiyarbekir/cityofdiyarbekir/religion/festivals.html

https://www.justapinch.com/recipes/dessert/dessert-cake/nistisimo-cake-during-lent-or-whenever-you.html

https://www.mygreekdish.com/recipe/scrumptious-lenten-apple-pie-recipe-greek-milopita/

https://www.armenianmuseum.org/armenian-recipes/my-families-musa-daghsi-version-of-tabbouleh-sarma-gurgood

https://www.adirondackdailyenterprise.com/opinion/columns/2022/03/lent-food-traditions-and-history/

Robin Kalajian është një mësues i kuzhinës në pension, pasioni i të cilit për gatimin dhe njohuritë e kuzhinës armene dhe të Lindjes së Mesme i ka dhënë atij një ndjekës ndërkombëtar si krijuesi dhe shefi i kuzhinierit të faqes. Burri i saj dhe shefi i kuzhinës Douglas është një shkrimtar dhe gazetar në pension, i cili ka shkruar gjerësisht për ushqimin dhe kulturën armene. “Qëllimi i faqes sonë të internetit është të kapë dhe ruaj receta që gjyshet armene nuk kishin kohë t’i shkruanin.

Kjo është një detyrë e madhe që vazhdon të rritet ndërsa kuzhina armene zhvillohet në mbarë botën. Ne festojmë njerëzit e talentuar që përgatisin dhe shijojnë këtë vakt të mrekullueshëm duke ndarë historitë e treguara rreth tryezës së darkës armene. Shpresojmë që të kënaqeni duke bërë videot tona mësimore dhe të vizitoni faqen tonë të internetit së shpejti për më shumë receta, “thotë Robin. Vizitoni: https://tearmeniankitchen.com/

https://www.pinterest.com/TheArmenianKitchen/_saved/
https://www.facebook.com/pg/TheArmenianKitchen/posts/
https://www.instagram.com/cookeatkef/

Për më shumë se si të bëni videon shikoni: https://www.youtube.com/c/dkalajianTAK/videos

E drejta e autorit 2022 @ thearmeniankitchen

Leave a Comment

Your email address will not be published.