Receta e këpucarit të pjeshkës për 10 minuta me fërgesë me ajër

hejSigurisht, herë pas here, një Oreo Cheesecake Dairy Queen Blizzard është e vetmja gjë që do të qetësojë shpirtin tuaj – veçanërisht gjatë asaj periudhe të muajit (IYKYK). Por kur dëshironi diçka që përfshin prodhime të freskëta të pikut të verës, vetëm një pjatë do të funksionojë: Këpucër Pjeshkë.

Në të vërtetë, nga maji deri në shtator, frutat me gurë janë në stinë, që do të thotë se tregu i fermerëve do të jetë i mbushur me tonelata dhe pjeshkë të gjalla, aromatike, që do të pikojnë në nivelin e mjekrës tuaj.

Pra, si mund ta ktheni këtë frut, që shijon kënaqësinë e ëmbël të verës, në një ëmbëlsirë të shpejtë dhe të lehtë që kontrollon çdo kuti? Epo, kjo recetë e thjeshtë e këpucarit të pjeshkës kërkon dhjetë minuta për t’u përgatitur dhe mund të bëhet duke përdorur tiganin tuaj të besueshëm të ajrit për rezultate maksimale të shijshme. Plus, është i mbushur me shumë fibra dhe përfitime anti-inflamatore që e bëjnë ushqimin e ëmbëlsirave pa mend.

Pse kjo recetë për këpucar me pjeshkë është kaq e shijshme

Duket sikur tendenca e ushqimit TikTok ka qenë në një xhirim të pandërprerë që nga fillimi i pandemisë. Ndërsa të gjithë qëndrojnë në shtëpitë e tyre dhe zotërojnë artin e përgatitjes së bukës me banane, gjithnjë e më shumë pjata cilësore (dhe të shëndetshme) të famshme në internet, nga havjar kauboj deri te makaronat e pjekura feta janë bërë ushqimet kryesore shtëpiake. TYSM, #FoodTok.

Pra, kur filloi trendi i këpucarit të pjeshkës me fërgesë me ajër, ne e dinim se duhej t’i jepnim një goditje dhe të zbulonim vetë nëse ia vlente reklama. Sinjalizim spoiler: është duart poshtë. Në një video të fundit nga @nourishedbynic, Nicole Addison, RD, një dietologe e regjistruar, ndau metodën e saj me katër hapa për gatimin e pjeshkës në tiganin tuaj të ajrit në 10 minuta. Receta kërkon disa përbërës kryesorë të bërë në shtëpi si gjalpë, kanellë, tërshërë, mjaltë, kokosi dhe sigurisht, pjeshkët, ylli i shfaqjes.

Siç mund ta shihni, fryerja e ajrit bën magjinë e saj në stilin e xhinit për t’i kthyer pjeshkët e freskëta në një frut të shijshëm dhe të lëngshëm të karamelizuar; Ndërkohë, tërshëra bëhet një kore krokante që i shton kërcitjen çdo kafshimi.

Natyrisht, përveç pamjes, shijes dhe asaj se sa e lehtë është për t’u përgatitur, ne jemi plotësisht të pakënaqur me përfitimet shëndetësore të kësaj pjate që e bëjnë atë mishërimin e qëllimeve të ëmbëlsirës. Kur i hidhni një vështrim më të afërt pjeshkës së përulur, do të zbuloni se ajo është e mbushur me një sërë cilësish të mira që e bëjnë këtë ëmbëlsirë të miratuar nga RD. Për një, pjeshkët janë plot me veti anti-inflamatore që ndihmojnë në luftimin e dëmtimit të radikaleve të lira në trup. Pjeshkët janë gjithashtu të mbushura me vitaminë C, e cila është e mirë për të luftuar inflamacionin, për të forcuar sistemin tuaj imunitar dhe për të reduktuar rrezikun për sëmundje kronike, thotë Noor Zibdeh, MS, RDN, CLT, autor i një diete integruese dhe funksionale. Eksperti, i përshkruar më parë po ashtu+. Mirë. ,[Plus, the] Vitamina A [found in peaches] Është e rëndësishme për lëkurë dhe sy të shëndetshëm, për reduktimin e inflamacionit dhe forcimin e sistemit imunitar”, thotë Zibdeh. Përveç këtyre vitaminave kryesore, pjeshkët janë të mbushura me minerale si kaliumi që ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut, uljen e sheqerit në gjak dhe më shumë. i cili promovon shëndetin e kockave, ndihmon në mbështetjen e funksioneve trupore, të tilla si rregullimi i niveleve të kalciumit dhe balancimi i lëngjeve në trup.

Por përfitimet nuk ndalen këtu. Si pjeshkët ashtu edhe tërshëra janë të mbushura me fibra dhe shumë antioksidantë që janë të rëndësishëm për shëndetin e mirë të zorrëve dhe shëndetin e zemrës. Për të mos përmendur faktin që pjeshkët janë super hidratuese – ato përbëhen nga rreth 90 për qind ujë. Gati për të bubullimë (er, shkërmoqet)? Më poshtë gjeni recetën e plotë të ëmbëlsirës dhe udhëzimet.

Receta për këpucar me pjeshkë për fërgim me ajër

Jep 2 porcione

material
1 pjeshkë, e përgjysmuar dhe e prerë
1 lugë gjelle + 2 lugë gjelle gjalpë (1 lugë gjelle, e ndarë)
1 lugë kanellë
1 lugë tërshërë
1 lugë arrë kokosi të grirë
1 lugë çaji mjaltë
Krem pana (opsionale)

1. Ngrohni paraprakisht fryeren me ajër në 400°F. Prisni një pjeshkë në gjysmë dhe hiqni gropën.

2. Përziejmë një lugë gjalpë me kanellë dhe e lyejmë në sipërfaqen e gjysmë pjeshke.

3. Në një tas të vogël, bashkoni tërshërën dhe kokosin e grirë (ose një lugë tjetër tërshërë), gjalpin e mbetur, mjaltin dhe kanellën. Thërrmoni përzierjen mbi pjeshkët tuaja.

4. Gatuani për 8-10 minuta ose derisa pjeshkët tuaja të jenë të buta dhe sipërfaqja e freskët të jetë kafe (koha varet nga sa të pjekura janë pjeshkët tuaja).

5. Shtoni sipër akullore, krem ​​pana apo edhe kos për një opsion të shijshëm mëngjesi.

Nuk mjafton dot këpucari i pjeshkës? Këtu është një version vegjetarian dhe pa gluten:

Leave a Comment

Your email address will not be published.