Pse duhet të vendosni piper të zi në ëmbëlsirat – ëmbëlsirat me piper

Kohët e fundit duke shqyrtuar Mark Bittman Si për të gatuar gjithçkaErdha për një recetë Luleshtrydhe me uthull balsamike. Shfletova listën e përbërësve-luleshtrydhe, sheqer, uthull balsamike, nenexhik dhe… piper?

Dukej e çuditshme por interesante. Unë jam një adhurues i madh i piperit; madje macen time e kam vënë emrin Pepper. Megjithatë, unë nuk jam një person i ëmbël, kështu që më pëlqen ideja e përfshirjes së notave të kripura në një pjatë të ëmbël. Dukej e shijshme të merrje diçka të ëmbël dhe të pasur dhe ta kafshosh me një erëz të butë, siç do ta shihje në një restorant me yje Michelin.

Bëra disa kërkime dhe zbulova se në disa kultura shtimi i erëzave në ëmbëlsirat është një praktikë e zakonshme. Islanda është Cookies GingerSnap Në të cilin përdoret piper i zi. Meksika është Çokollatë e nxehtë e lyer me djegës ose piper kajen. Dhe Fruit Chaat është një sallatë pikante nga Pakistani dhe India. Por kjo nuk është diçka me të cilën jam shumë i njohur, kështu që më duhej të mësoja më shumë dhe më pas ta provoja.

Kam kontaktuar me Claire Cheney Kompania Curio SpiceNjë dyqan në Kembrixh, MA, i specializuar në erëza me burime etike nga e gjithë bota.

“Kur flasim për çiftimin [peppercorn] Me ëmbëlsirat, do të jetë veçanërisht e rëndësishme të zgjidhni një profil të veçantë aromatik,” më tha Cheney. Mund të përdorni çfarëdo kokrra piper që keni në dorë, por për t’u kompletuar, thotë ajo. Duke u copëtuar në një varietet që nuk është ulur. Një raft i dyqaneve ushqimore për muaj të tërë do të përmirësojë përvojën. “Është si këto kokrra të vogla piper, më të vogla se një piper i zakonshëm,” tha Cheney. Shkon shumë mirë me ëmbëlsirat e pasura, sepse ato kanë disa shënime vërtet bimore në to.”

Fillova me një akullore me vanilje cilësore dhe e spërkata pak piper i zi nga Madagaskari Në krye, Gjëja e parë që vura re ishte aroma. Ishte shumë më i fortë se shumica e kokrrave të specit të blerë në dyqan dhe ishte më i mprehtë.

piper i zi mbi akullore

Akullore vanilje me piper te zi dhe kokrra piper roze dhe luleshtrydhe te perpunuara me piper te zi.

Copat e vogla të piperit të zi ofrojnë një kërcitje të këndshme dhe një thumbim të lehtë që zbuten shpejt nga akullorja e ftohtë. Nuk ishte një ekuilibër i shijes në formën e një valle me erëza dhe yndyrë kremoze. Dhe më pas erdhën ato nota barishtore, thuajse lulesh, duke shtuar një aromë delikate që pothuajse duhet të përqendroheni për ta marrë.

Më pas, më duhej të provoja Bittman’s Strawberry. Unë shkova me një përzierje të thjeshtë të sheqerit dhe manave. Pasi i lashë të ulen për disa minuta, vazhdova Piper nga Kamboxhia. Kishte një aromë bredhi me disa fruta në të. Ai u mrekullua me lëngun e ëmbël viskoz që dilte nga luleshtrydhet.

“Erëza mund të çojë në pështymë që ndihmon molekulat e shijes të ndërveprojnë me qelizat e shijes që ndodhen në sythat tanë të shijes,” tha. Kaushik Adhikari, Dr. Profesor i asociuar në Shkencën dhe Teknologjinë e Ushqimit në Universitetin e Gjeorgjisë. “Është gjithashtu e mundur që nxehtësia e therësisë të rrisë ndjeshmërinë e shijes, në këtë rast ndjeshmërinë e shijes ndaj ëmbëlsisë”.

Çështja është se shijet e kundërta bashkohen mirë në një ëmbëlsirë luleshtrydhe. Dhe tani dua të shtoj piper të zi në shumë ëmbëlsira të tjera –biskota të shkurtra, një tortë me fruta të freskëta veroreDhe një kripe pjeshke, mundësitë janë të pafundme. Piperi i zi është përbërësi që mund ta lyeni në një darkë dhe t’i pyesni të gjithë: “Çfarë ka në këtë ëmbëlsirë që e jep atë? qoshe,

“Piperi është i njohur,” tha Cheney, “por në një kontekst të panjohur, ai mund ta shtojë atë shkëlqim në një ëmbëlsirë që ngre”.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Leave a Comment

Your email address will not be published.