Provoni këto 7 supa me proteina të larta për humbje peshe këtë dimër

Përveç shijes së tij të mirë, ka shumë arsye pse na pëlqen të hamë supë. Supat janë të lehta për t’u tretur dhe shpesh veprojnë si shoqëruesi juaj i vetëm i vaktit kur sëmureni. Është e pashmangshme që kërkesa për supë të rritet në dimër, kur temperatura bie dhe trupi juaj dëshiron gjatë gjithë kohës pjata ngushëlluese. Pavarësisht gjithë kësaj, disa supa me vlera ushqyese ju ndihmojnë edhe në rrugëtimin tuaj për humbje peshe. Është gjithmonë më mirë të mbështeteni në këtë artikull ushqimor kur dëshironi të trajtoni shijet tuaja dhe t’i jepni trupit tuaj dozën e nevojshme të proteinave. Ne kemi përpiluar një listë me rreth 7 supa të pasura me proteina për ju. Shikoni listën dhe bëni dimrin tuaj të shijshëm.

(Lexo gjithashtu: Supë pule me panxhar, supë pule të nxehtë dhe të thartë dhe më shumë: 7 supa pule të pasura me proteina për dimër)

Këtu janë 7 supa të pasura me proteina që mund t’i provoni në dimër

1) Supë me lakër

Njerëzit e vetëdijshëm për shëndetin do ta dinin se dieta e supës me lakër është mjaft popullore. Thuhet se konsumimi i tufave të mëdha të supës me lakër do t’ju ndihmojë të hiqni qafe kilogramët e tepërt. pra çfarë po pret? Shijoni këtë supë ngushëlluese me lakër dhe shijoni dimrat.

2) Supë me thjerrëza, kungull dhe boronicë

Është një parajsë për të gjithë ata që vërtet nuk i pëlqejnë ushqimet jo vegjetariane. Kjo supë do t’ju ndihmojë të plotësoni kërkesat për proteina të trupit tuaj. Ju mund ta konsideroni këtë lëng mishi dhe do t’ju ndihmojë gjithashtu në udhëtimin tuaj të humbjes së peshës. Provoje

fugdg0hg

3) Supë pule

Është vërtet e vështirë për shumë njerëz të imagjinojnë një festë të kushtueshme pa pjata me pulë, apo jo? Por shpesh njerëzit nuk e dinë se diçka si supa qiellore e pulës mund të ndihmojë në heqjen e peshës shtesë nga trupi juaj. Kjo supë merr një nxitje me fasule dhe domate.

OA5koma1

4) Supë me spinaq me krutona me djathë gjizë

Mendoni për pasditet dembele të dimrit kur nuk keni motivimin për të shkuar në kuzhinë dhe për të gatuar një vakt të plotë. Epo, mbështetuni në këtë supë të lezetshme për t’ju gëzuar në ditë të tilla. Përfitimet shtesë thonë se është i pasur me proteina dhe ju ndihmon të humbni peshë.

5sn51da

5) Supë me karota dhe domate

Udhëtimi juaj për humbje peshe nuk kërkon gjithmonë supa të përpunuara të bëra nga shumë përbërës. Ndonjëherë, mund të jetë aq e mirë dhe e thjeshtë sa një supë e shijshme me karota dhe domate. Për të përgatitur këtë recetë do t’ju nevojiten disa karota dhe domate të freskëta së bashku me disa erëza shtëpiake. Karotat janë fibroze dhe me pak kalori.

fc6amko

6) Supë me bizele jeshile

Kjo supë do të vijë si një frymë ajri të pastër kur të mërziteni me kerin tuaj të rregullt alo matar në shtëpi. Bizelet e gjelbra janë të ngarkuara me shumë veti shëndetësore dhe janë të pasura me proteina. Pra, pa shumë vonesë, thjesht shkoni në kuzhinë dhe përgatitni një supë të shijshme me bizele jeshile.

(Lexo gjithashtu: Provoni këtë supë ushqyese me makarona me makarona për një vakt më të mirë dimëror)

7) Supë me selino me pak yndyrë

Mjafton emri për t’ju treguar disa veti të jashtëzakonshme të kësaj supe. Gjithçka që duhet të bëni për këtë është që të përzieni pak ajwain me perime dhe pulë dhe të shikoni magjinë të ndodhë. Jo vetëm që duket bukur, por edhe ka shije të mirë.

Kënaqni urinë me këto supa të shëndetshme dhe shijoni dimrat në mënyrën më të mirë të mundshme.

Leave a Comment

Your email address will not be published.