Pronari i ri i Dover’s Duston Market dhe Bakery shton artikuj të rinj

Dover – Pas 51 vitesh, pronari i Duston Market dhe Bakery Bob Duston po tërhiqet dhe ia shet biznesin një familjeje të re vendase.

Pronarët e rinj Krista dhe Denise Labraska i kaluan javët e tyre të para duke punuar me Duston, duke transmetuar të preferuarat vendase, si p.sh. byrekun e dashur.

Duston tha: “Ditën e parë që ai mori detyrën, unë thashë: “Do të shihemi në orën 4 të mëngjesit për të parë se cili është sekreti i “Woopi Pie” për ju”. “Christa ishte e zgjuar dhe e shpejtë atje, dhe unë i mësova asaj gjithçka që di.”

Labraskas premtoi se do t’i shtonin kontaktin e tyre biznesit, me, në zemër të tij, “ai do të mbetej furra dhe tregu i lagjes në pronësi të familjes Dover”.

1 prioritet për ne është që klientët të ndihen sikur po vijnë ende në furrën e lagjes së tyre dhe disa gjëra mund të kenë ndryshuar, por nuk ndihet sikur hyjnë këtu”, tha Krista Labraska. Fundi i ditës, ende i përket Duston-it”.

51 vjet i fortë

Duston’s Market u hap në 1971, fillimisht në Broadway Street, dhe disa vende të tjera në 153 Portland Avenue përpara se të transferohej në shtëpinë e tij aktuale prej 35 vjetësh. Duston ishte 20 vjeç dhe sapo kishte mbaruar kolegjin kur filloi një biznes të vogël me mama dhe pop, të cilin e quajti Duston Market. Tregu në pronësi të familjes u zgjerua me kalimin e viteve në një furrë buke dhe ushqimore, duke mbushur 50 vjetorin e tij vitin e kaluar.

Duston, i cili mbush 73 vjeç këtë muaj, tha se pas këtij momenti historik, ai pati një lloj epifanie, duke kuptuar se ishte koha për të dalë në pension dhe për të shijuar jetën jashtë biznesit.

“Është e hidhur të kalosh pishtarin, por e dija se ishte koha”, tha Duston. “Ka qenë një punë dashurie gjatë gjithë këtyre viteve. Nuk mund ta kisha bërë pa klientët e mi, familjen time dhe njerëzit e mrekullueshëm me të cilët kam punuar ndër vite.”

Historia e vitit 2021: Duston Market dhe Bakery plotëson 50 vjet në Dover

Është një tranzicion që nuk është i lehtë për të. Ata kanë kaluar 50 vitet e fundit duke mbërritur në punë në orën 4 ose 5 të mëngjesit pothuajse çdo ditë dhe duke u larguar pasi zakonisht mbyllen në orën 19:00.

“Kërkon një makinë të caktuar për t’u ngritur herët çdo mëngjes, çdo ditë, 70 deri në 80 orë në javë për të punuar,” tha Duston. “Unë jam në një moshë tani ku dua të ngadalësoj shpejtësinë dhe ta marr me lehtësi. Kjo bëri shumë mendim në gjykimin tim.”

Rochester: Qyteti po merr 545 shtëpi të reja, apartamente, apartamente. Ja një vështrim në të gjitha.

Dennis Labraska tha se Duston është jashtëzakonisht i përkushtuar në ndërtimin e tregut dhe furrës së Duston-it dhe ata nuk e marrin lehtë këtë trashëgimi.

“Ne do të nderojmë trashëgiminë që Bob ndërtoi gjatë 51 viteve këtu,” tha Denise Labraska.

Pronar i ri, vizion i ri për pica, sallatë, proshutë të tymosur

Çifti Stratham tha se Duston ka qenë gjithmonë dhe do të jetë gjithmonë një biznes i drejtuar nga familja. Ai tha se dy djemtë e tij, 13 dhe 16 vjeç, do të punonin në tregun dhe furrën e Duston-it, ashtu siç punonin fëmijët e Duston-it.

LaBrascas ka qenë një pronar biznesi në Seacoast për 18 vitet e fundit, duke investuar në biznese dhe restorante të shërbimeve të planit shëndetësor. Tani, familja dëshiron të investojë në ëndrrën e kahershme të zotërimit të një furre buke dhe të ketë një dorë më të madhe në drejtimin e operacioneve të përditshme. Ata u frymëzuan për të blerë Duston për shkak të asaj se sa shumë e donin furrën e qytetit të tyre në qoshe dhe ushqimet e të rriturve. Me daljen e ardhshme në pension të Duston, ata nuk donin që Dover ta humbte atë.

Pronarët e rinj planifikojnë të lançojnë një platformë porositjeje në internet dhe shërbimin e dorëzimit të Duston në muajt e ardhshëm.

Ndërsa ata planifikojnë të vazhdojnë t’u ofrojnë klientëve të Duston atë që dinë dhe duan, pronarët e rinj kanë disa ide të reja për t’i “shtuar klasikes”.

Kjo përfshin: gjetjen e më shumë përbërësve të freskët dhe me cilësi të lartë, shtimin e më shumë opsioneve të ndërgjegjshme për shëndetin, të tilla si gjashtë sallata rrotulluese, pirja e proshutës tuaj, porositja e sanduiçeve të bëra të gjitha sipas porosisë dhe shtimi i sanduiçeve të reja speciale.

“Të preferuarit e vjetër janë ende këtu, por ne po shtojmë edhe disa gjëra të reja”, tha Denise Labraska.

Çifti gjithashtu planifikon të prezantojë gradualisht artikuj të rinj të menusë për të zgjeruar opsionet e drekës dhe darkës për klientët. Kjo përfshin shtimin e hamburgerëve me mish viçi të freskët dhe picave.

Dennis Labraska tha se nuk do të ishte një pica. Ai ka blerë një furrë të veçantë për të pjekur pica të forta të holla krokante napolitane, pica të trasha siciliane dhe një pica tradicionale të stilit të Detroitit.

Ndërsa pronarët e rinj zbatojnë këto ndryshime, ata planifikojnë t’i mbajnë klientët të përditësuar përmes Facebook për specialet dhe opsionet e reja të menusë.

Në Dover: Këtu janë 10 restorante të reja, kafene, dyqane dhe më shumë që do të hapen së shpejti

Pronarët e bizneseve të reja gjithashtu duan të jenë shumë të përkushtuar ndaj komunitetit të cilit i shërbejnë.

“Bizneset tona kanë qenë gjithmonë pjesë e komunitetit”, tha Denise Labraska. “Arena e akullit të Doverit, pishina dhe fusha e bejsbollit, gjithçka është në rregull këtu. Ne duam ta mbështesim këtë dhe duam të ofrojmë zbritje për ata që përgjigjen të parët si mënyra e tyre për të dhuruar”.

Koha per te thene mirupafshim

Kjo javë është java e fundit e Duston, pasi ai kalon në pension me kohë të plotë. Ai nuk është ende i sigurt se si duket për të, por të marrësh një javë pushim me gruan e tij është hapi i parë, tha ai. Ai dëshiron që familja e tij, përfshirë shtatë nipër e mbesa, të jenë prioriteti i tij kryesor tani.

Djali i Duston, Jamieson, ndihmoi në mbylljen e shitjes në biznesin e babait të tij. Ai tha se biznesi ishte gjithmonë një “bekim” për familjen e tij.

Jamieson tha në një email: “Kjo i mundësoi babait tim të ndihmonte familjen tonë dhe nënën time të bënte atë që bën më së miri – të krijonte dhe të përsosur receta që bëhen ëmbëlsirat dhe specialet e drekës që janë ende në menu sot.” “Pas gjithë punës së palodhur dhe sakrificave të bëra nga prindërit e mi gjatë viteve, është me të vërtetë e përshtatshme që biznesi të kalojë në një familje të re gjatë 50 vjetorit të tij.”

Duston tha se është e vështirë të largohesh nga një biznes i drejtuar nga familja. Nuk është vetëm puna, janë kujtimet, tha ai. Dekorimi i gjatë i ëmbëlsirave me gruan e tij, klientët që ai i ka parë duke u rritur ose duke u rritur dhe fëmijët e tyre që rriten për të punuar në favor të tij.

“Tre nga fëmijët e mi punonin këtu dhe në fakt, ata u rritën këtu. “Unë i atribuoj një etikë të madhe pune kohës sime të kaluar këtu”, tha Duston. “Dhe unë dhe gruaja ime ishim partnerë në këtë, veçanërisht në fillim. Shumë nga pjatat që përdorim sot janë prej tij”.

Duston tha se ai është i sigurt duke ditur se biznesi është në duar të mira.

Vendi i Dover’s Point: Zhvillim me akomodim, restorante, sallone për të shtuar më shumë. Çfarë po vjen këtu?

“Dua që klientët e mi ta dinë, do të më mungojnë,” tha Duston. “Dover dhe zona përreth na kanë ndihmuar gjatë viteve, veçanërisht gjatë COVID, i cili ishte ndoshta testi më i madh që kam bërë në 51 vjet.”

Duston bën shaka se kur e di se nuk po bëhet më i ri, është koha të marrë këshillat e urta të gruas së tij.

“Ju duhet të shijoni jetën ndonjëherë,” tha Duston. “Gruaja ime thoshte: “Jeta nuk është vetëm puna”. Dhe tani ka ardhur koha kur e dëgjova pas kaq shumë vitesh.

Leave a Comment

Your email address will not be published.